Play-off NHL

Minnesota Wild – St. Louis Blues

6:2

konec (3:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:1

05.05.2022, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Čtvrtfinále Z. konference • Jan Prošek

Tipsport: 2.21 4.1 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1%, odchytal 60:00
Ville Husso (STL) – 22 zákroků, 5 OG, úspěšnost 81,5%, odchytal 59:50

Česká a slovenská stopa v utkání

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Kirill Kaprizov (MNS) – 3+0
2. Joel Eriksson Ek (MNS) – 2+1
3. Marc-Andre Fleury (MNS) – 32 zákroků, úspěšnost 94,1% (06:33:47)
Minnesota Wild dnes byla střelecky pasivnější, ale dokázala své šance proměnit. Domácí tento zápas vyhráli především díky první a třetí třetině. Blues, kteří v prvním zápase neinkasovali, dnes dostali šest gólů. Série se za stavu 1:1 stěhuje do St. Louis.

59:43

Marc-Andre Fleury rozehrává od své branky.

58:50

Sledujeme hru čtyři na čtyři a zápas se blíží ke svému konči, fanoušci už slaví.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v e třetí třetině, Ville Husso musel znovu zasahovat.

57:26

Domácí hokejisté ví, že tento zápas vyhrají, naopak hosté dnes doplatili na špatnou koncovku.

57:07

Brayden Schenn pálil a Marc-Andre Fleury kryje puk za velké slávy fanoušků. Komerční přestávka.

56:42

Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se střelou soupeře od modré čáry, tak tak dokázal na poslední chvíli zastavit puk.

56:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Domácí vedou 6:2 a odveta za minulý zápas se podaří.

55:50

Niko Mikkola měl hodně práce za svou bankou, ale situaci zvládl.

55:13

Ville Husso rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči dostali do útočného pásma.

54:12

Ville Husso měl nyní štěstí, puk trefil tyč za jeho zády. Nechybělo moc a domácí navýšili své vedení.

54:00

Brayden Schenn kombinoval s kolegy v útočném pásmu, ale nedokázal se prosadit.

53:39

Jared Spurgeon měl obrovskou šanci, ale trefil jen beton dobře postaveného brankáře.

53:23

Buly v útočném pásmu měli k dispozici hráči Blues, ale nedokázali se prosadit.

6:2

Branky a nahrávky: 10. Eriksson Ek (Greenway), 14. F. Gaudreau (Brodin, Hartman), 20. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 21. Eriksson Ek, 52. Kaprizov (Zuccarello), 53. Kaprizov (Hartman, Brodin) – 33. Kyrou (Thomas, Tarasenko), 45. Tarasenko (Bučněvič, Thomas)

Minnesota Wild: Fleury (Talbot) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Mikkola, Parayko (A), Krug, Faulk, Rosén, Bortuzzo – Saad, O'Reilly (C), Perron – Bučněvič, Thomas, Tarasenko (A) – Barbašev, Schenn, Kyrou – Toropčenko, Bozak, N. Walker.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – MacPherson, Smith

Diváci: 19 376

09:33 MNS 1:0 Eriksson Ek (Greenway)
11:41 STL 2 Faulk, vysoká hůl
13:04 MNS 2:0 F. Gaudreau (Brodin, Hartman)