28.01.2022, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Michal Luxa (@MisakMispulin)

Tipsport: 1.48 5.31 5.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Seattle po prodloužení zaskočil Pittsburgh, se loučím a přeji vám dobrou noc, nebo příjemné vstávání do nového dne. (03:41:11)

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, 2 TM, účast 0, čas na ledě 8:02

Tristan Jarry (PIT) 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 61:13

Philipp Grubauer (SEA) 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8%, odchytl 61:17
Hvězdy zápasu:

1. Adam Larsson (SEA) 1+0
2. Jared McCann (SEA) 1+0
3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0
Pittsburgh byl sice po většinu zápasu lepším týmem, ovšem po vstřelené brance Jevgenije Malkina přestal hrát. A tak koncovka normální hrací doby patřila Seattleu, který zasypal Tristana Jarryho několika střeleckými pokusy. Situace logicky vyústila ve vyrovnávací trefu a Krakeni v prodloužení uštědřili Tučňákům i smrtící ránu.

Střely na branku: 24:29.

61:17

61:17 Adam LARSSON - 1:2

61:17

Seattle právě vstřelil branku!
Papírové předpoklady můžeme znovu roztrhat, jelikož Seattle zaskočil favorita a vítězí! Přihrávku na osu hrací plochy dostal ADAM LARSSON, jehož pokus zamířil přesně nad brankářovu vyrážečku. Asistence: Alexander Wennberg a Calle Järnkrok.

60:53

Tristan Jarry využil střídání soupeře a přihrál až na útočnou modrou čáru, kde se nacházel Jevgenij Malkin. Avšak následně Sidney Crosby těsně přestřelil.

60:18

Sám n branku se hnal Jared McCann, který hledal mezeru mezi brankářovými betony. Ovšem Tristan Jarry ji rychle utěsnil.

60:01

Pittsburgh pro vstřelené brance přestal hrát, a tak pustil soupeře na koně. Seattle tak odveze velmi cenný bod a ještě se popere o druhý. Kdo ovládne prodloužení?

Střely na branku: 24:27.

60:00

59:57

Nejprve přihrávku zpoza branky přebral Brian Boyle, jehož nepříjemný pokus zastavil Adam Larsson. Na druhé straně pak zahrozil Joonas Donskoi, ale domácí brankář byl také připravený zasáhnout.

59:23

Od levého mantinelu zkusil vystřelit přes clonu Yanni Gourde. Jenomže Tristan Jarry byl nalepený na první tyči a kotouč schoval do výstroje.

58:43

Ve středním pásmu zachytil soupeřovu přihrávku Jeff Carter, který zprava mířil sám na branku, ale neměl rychlost ani sílu. Jeho pokus mířil k zadní tyči, avšak Philipp Grubauer zasáhl vyrážečkou!

58:15

Další nahození od modré čáry vyrazil Tristan Jarry betonem. Následně Jevgenij Malkin vyhodil puk alespoň do středního pásma.

56:04

56:04 Jared MCCANN - 1:1

56:04

Ani Tristan Jarry čisté konto dnes neudrží! Nahození od modré čáry tečoval mezi kruh JARED MCCANN, který změnil směr letu puku tak, že domácí brankář nestihl reagovat. Bývalý útočník Penguins se tak mstí bývalému zaměstnavateli – 1:1. Asistence: Vince Dunn a Marcus Johansson.

1:2

Branky a nahrávky: 49. Malkin (Letang, Rust) – 57. McCann (Vince Dunn, Marcus Johansson), 62. A. Larsson (Wennberg, Järnkrok)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Malkin (A), D. Heinen – Rodrigues, J. Carter, B. McGinn – D. Simon, Boyle, Aston-Reese.
Trenér: Mike Sullivan.

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – A. Larsson, Giordano, Borgen, Vince Dunn, Lauzon, H. Fleury – Jordan Eberle (A), McCann, Marcus Johansson – Appleton, Gourde (A), Järnkrok – Donskoi, Wennberg, Blackwell – Sheahan, Kuhlman, Donato.
Trenér: David Hakstol.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Chris Schlenker – Michel Cormier, Scott Cherrey

Diváci: 18 228

06:13 SEA 2 Kuhlman, podrážení
43:07 PIT 2 Aston-Reese, držení