22.01.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Adam Černý

Tipsport: 3.46 4.62 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou. (06:50:15)
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl ani jeden Čech či Slovák.

Joey Daccord (SEA) – 26 zásahů, 5 obdržených branek, 83,9% úspěšnost, čas na ledě 59:58
Ville Husso (STL) – 27 zásahů, 0 obdržených branenk, 100% úspěšnost, čas na ledě 60:00

Hvězdy zápasu:
1. Ville Husso (STL) 27 zásahů, 100% úspěšnost zákroků
2. Colton Parayko (STL) 1+0
3. Brandon Saad (STL) 0+2
Dnes si našlo cestu do Climate Pledge Areny 17 151 diváků!
Bodyčeky: 23– 19.
Máme za sebou dnešní duel mezi Seattlem Kraken a St. Louis Blues. Z utkání odchází s jednoznačným vítězstvím druhý jmenovaný celek, který dokázal zvítězit 5:0. Důležité kroky k výhře udělali hosté už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Po bezbrankové druhé části Blues vstoupili dobře i do té třetí, kde se hned po čtyřiadvaceti sekundách prosadil Pavel Bučněvič. Na něj poté navázali ještě z trestného střílení Colton Parayko a Jordan Kyrou, který stanovil definitivní podobu dnešního výsledku. Výraznou měrou se o vítězství hostů postaral také brankář Ville Husso, který si připsal 27 úspěšných zákroků a druhé čisté konto v sezoně!

Pro hosty jde o druhou výhru v řadě, díky které se posunuli na druhou příčku Západní konference. Navázat na ní budou chtít v noci z neděle na pondělí, kdy je čeká Vancouver. Naopak pro Seattle dnešní prohrou skončila vítězná série, která se ale zastavila pouze na čísle dva. Reputaci si Kraken mohou vylepšit taktéž v pondělí ráno, kdy vyzvou vládce celé NHL Floridu Panthers.

59:52

Nahození Borgena zblokoval Mikkola, to je z dnešního duelu vše. St. Louis si odváží ze Seattlu vítězství.

59:13

Husso v permanenci po střele od modré čáry. Fin však celou dobu na střelu viděl a nedělalo mu problém kotouč udržet v lapačce.

59:09

Nabídka Bučněviče byla nepřesná. Pramení z toho zakázané uvolnění, domácí mají tedy ještě šanci ohrozit Hussa.

58:39

Finský brankář v barvách Blues nám ukázal i svůj um s hokejkou. Před najíždějícím Appletonem dokázal přesně rozehrát.

58:00

Dvě minuty zbývají do konce základní hrací doby. Ville Husso drží čisté konto, podaří se mu ho udržet až do konce?

56:35

Přesilová hra nevyšla hostům zřejmě podle přestav. Za současného stavu je to však moc mrzet nemusí.

55:24

Až po necelé minutě se hosté dokázali zabydlet před domácí brankou, jejich kombinace však nebyla přesná, a tak se domácí opět osvobozují.

54:35

Další vyloučení na domácí straně, tentokrát je jeho autorem Will Borgen, který krosčekem dohrál jednoho z protihráčů.

54:35

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Will Borgen – 2 min., krosček).

53:24

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Vince Dunn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jordan Kyrou – 2 min., hrubost).

53:24

Do menší potyčky se dostali dva bývalí spoluhráči z Blues Vince Dunn a Jordan Kyrou. Oba hráči odchází ochladit své hlavy na trestnou lavici.

52:44

Dost prostoru dostal Schenn v útočné třetině. Hostující útočník zvolil střelu, kotouč mu však na poslední chvíli sjel z čepele, a tak ze šance nic nebylo.

0:5

Branky a nahrávky: 6. Bozak (Saad, M. Scandella), 11. B. Schenn (R. O'Reilly, Perron), 41. Bučněvič (Krug, Tarasenko), 48. Parayko (TS), 50. Kyrou (R. Thomas, Saad)

Seattle Kraken: Daccord (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson, Vince Dunn, Borgen, H. Fleury – Jordan Eberle (A), Gourde (A), McCann – Järnkrok, Wennberg, Marcus Johansson – Appleton, Sheahan, Donato – Geekie, Donskoi, Blackwell.
Trenér: Dave Hakstol

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn (A) – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – Kyrou, R. Thomas, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Blandina, Rank – Johnson, Murchinson

Diváci: 17 151

04:11 STL 2 Perron, nedovolený zásah do hlavy nebo krku
05:54 STL 0:1 Bozak (Saad, M. Scandella)
09:25 SEA 2 A. Larsson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
10:23 STL 0:2 B. Schenn (R. O'Reilly, Perron)
12:07 STL 2 Mikkola, držení
13:32 SEA 2 Vince Dunn, podrážení
26:58 STL 2 Bortuzzo, napadení
36:49 SEA 2 Giordano, podrážení
40:24 STL 0:3 Bučněvič (Krug, Tarasenko)
43:06 STL 2 Faulk, sekání
47:40 STL 0:4 Parayko (TS)