Statistiky:
Konečné pořadí:
1. Anton Babikov (RUS) 49:46,8 (0 trestných minut)
2. Tarjei Bø (NOR) +9,7 (2)
3. Said Karimulla Chalili (RUS) +48,5 (1)
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) +50,5 (3)
5. Sturla Holm Laegreid (NOR) +1:32,9 (3)
6. Simon Desthieux (FRA) +2:08,2 (3)
7. Alexandr Loginov (RUS) +2:16,3 (3)
8. Fabien Claude (FRA) +2:22,4 (3)
9. Paul Schommer (USA) +2:26,5 (2)
10. Emilien Jacquelin (FRA) +2:27,9 (2)
11. Benjamin Weger (SUI) +2:37,8 (2)
12. Benedikt Doll (GER) +2:44,6 (4)
13. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +2:52,8 (4)
14. Michal Krčmář (CZE) +3:08,7 (3)
15. Campbell Wright (NZL) +3:09,8 (2)
16. Simon Eder (AUT) +3:13,9 (3)
17. Niklas Hartweg (SUI) +3:16,9 (2)
18. Olli Hiidensalo (FIN) +3:23,7 (3)
19. Anton Smolski (BLR) +3:30,1 (3)
20. Quentin Fillon Maillet (FRA) +3:31,5 (5)
21. David Komatz (AUT) +3:36,7 (1)
22. Justus Strelow (GER) +3:49,3 (2)
23. Tero Seppälä (FIN) +3:50,0 (4)
24. Rene Zahkna (EST) +3:53,5 (2)
25. Nikita Labastov (BLR) +3:59,4 (2)
26. Sebastian Stalder (SUI) +4:01,1 (2)
27. Thomas Bormolini (ITA) +4:07,6 (3)
28. Dzmitrij Lazovski (BLR) +4:10,1 (2)
29. Antonin Guigonnat (FRA) +4:14,7 (4)
30. Sivert Guttorm Bakken (NOR) +4:25,2 (5)
31. David Zobel (GER) +4:27,1 (4)
32. Miha Dovžan (SLO) +4:29,4 (3)
33. Cukasa Kobonoki (JPN) +4:29,6 (3)
34. Jake Brown (USA) +4:34,6 (4)
35. Maxim Varabej (BLR) +4:52,4 (2)
36. Asset Djussenov (KAZ) +4:53,9 (3)
37. Christian Gow (CAN) +5:00,0 (3)
37. Philipp Jakob (AUT) +5:00,0 (2)
39. Lovro Planko (SLO) +5:11,7 (4)
40. Tuomas Harjula (FIN) +5:25,4 (3)
...
51. Milan Žemlička (CZE) +6:09,5 (2)
52. Jakub Štvrtecký (CZE) +6:18,0 (5)
53. Tomáš Sklenárik (SVK) +6:20,3 (4)
58. Adam Václavík (CZE) +6:40,9 (7)
79. Michal Šíma (SVK) +8:56,2 (6)
84. Mikuláš Karlík (CZE) +9:19,8 (8)
90. Šimon Bartko (SVK) +9:51,0 (7)
Startovní listina:
1. David Zobel (GER)
2. Tero Seppälä (FIN)
3. Šimon Bartko (SVK)
4. Thomas Bormolini (ITA)
5. Dmitrij Lazovski (BLR)
6. Michal Krčmář (CZE)
7. Campbell Wright (NZL)
8. Adam Václavík (CZE)
9. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
10. Jakov Fak (SLO)
11. Sturla Holm Laegreid (NOR)
12. Dmitrij Šamajev (ROU)
13. Martin Jäger (SUI)
14. Benedikt Doll (GER)
15. Paul Schommer (USA)
16. Simon Eder (AUT)
17. Grzegorz Guzik (POL)
18. Said Karimulla Chalili (RUS)
19. Justus Strelow (GER)
20. Bohdan Cymbal (UKR)
21. Tarjei Bø (NOR)
22. Maxim Makarov (MDA)
23. Cukasa Kobonoki (JPN)
24. Antonin Guigonnat (FRA)
25. Artěm Pryma (UKR)
26. Alexandr Loginov (RUS)
27. Olli Hiidensalo (FIN)
28. Scott Gow (CAN)
29. Florent Claude (BEL)
30. Anton Babikov (RUS)
31. Felix Leitner (AUT)
32. Anton Sinapov (BUL)
33. Malte Stefansson (SWE)
34. Lukas Hofer (ITA)
35. Kalev Ermits (EST)
36. Fabien Claude (FRA)
37. Karol Dombrovski (LTU)
38. Kosuke Ozaki (JPN)
39. Simon Desthieux (FRA)
40. Jake Brown (USA)
41. Lovro Planko (SLO)
42. Emilien Jacquelin (FRA)
43. George Buta (ROU)
44. Johannes Thingnes Bø (NOR)
45. Oskar Brandt (SWE)
46. Christian Gow (CAN)
47. Miha Dovžan (SLO)
48. Tommaso Giacomel (ITA)
49. Pavel Magazejev (MDA)
50. Benjamin Weger (SUI)
51. David Komatz (AUT)
52. Vladimir Iliev (BUL)
53. Alexandr Povarnicyn (RUS)
54. Harald Lemmerer (AUT)
55. Michal Šíma (SVK)
56. Anton Smolski (BLR)
57. Rene Zahkna (EST)
58. Quentin Fillon Maillet (FRA)
59. Jakub Štvrtecký (CZE)
60. Anton Dudčenko (UKR)
61. Heikki Laitinen (FIN)
62. Sivert Guttorm Bakken (NOR)
63. Maxim Varabej (BLR)
64. Philipp Horn (GER)
65. Tuomas Harjula (FIN)
66. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
67. Eric Perrot (FRA)
68. César Beauvais (BEL)
69. Niklas Hartweg (SUI)
70. Lucas Fratzscher (GER)
71. Damir Rastić (SRB)
72. Sean Doherty (USA)
73. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
74. Taras Lesjuk (UKR)
75. Raido Ränkel (EST)
76. Tomáš Sklenárik (SVK)
77. Dimitar Gerdžikov (BUL)
78. Daniil Serochvostov (RUS)
79. Gabriel Stegmayr (SWE)
80. Mikita Labastau (BLR)
81. Džu-in Čcho (KOR)
82. Mikito Tačizaki (JPN)
83. Dominik Windisch (ITA)
84. Edgars Mise (LAT)
85. Rok Tršan (SLO)
86. Mikuláš Karlík (CZE)
87. Jules Burnotte (CAN)
88. Łukasz Szczurek (POL)
89. Julian Eberhard (AUT)
90. Asset Djussenov (KAZ)
91. Filip Fjeld Andersen (NOR)
92. Tom Lahaye-Goffar (BEL)
93. Milan Žemlička (CZE)
94. Artěm Tyščenko (UKR)
95. Alex Cisar (SLO)
96. Jeremy Finello (SUI)
97. Simon Hallström (SWE)
98. Leif Nordgren (USA)
99. Maxim Cvetkov (RUS)
100. Danil Běleckij (KAZ)
101. Roman Jaljotnov (BLR)
102. Przemysław Pancerz (POL)
103. Didier Bionaz (ITA)
104. Philipp Jakob (AUT)
105. Adam Runnalls (CAN)
106. Roberts Slotinš (LAT)
107. Marco Gross (GER)
Průběžné pořadí SP ve vytrvalostních závodech:
1. Sturla Holm Laegreid (NOR) 60
2. Tarjei Bø (NOR) 54
3. Simon Desthieux (FRA) 48
4. Scott Gow (CAN) 43
5. Johannes Thingnes Bø (NOR) 39
6. Sivert Guttorm Bakken (NOR) 36
...
21. Michal Krčmář (CZE) 20
Průběžné pořadí Světového poháru:
1. Quentin Fillon Maillet (FRA) 581
2. Sebastian Samuelsson (SWE) 484
3. Emilien Jacquelin (FRA) 470
4. Tarjei Bø (NOR) 404
5. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) 379
6. Alexandr Loginov (RUS) 377
...
33. Michal Krčmář (CZE) 136
65. Adam Václavík (CZE) 29
75. Jakub Štvrtecký (CZE) 16
1. Tarjei Bø (NOR) 108
2. Sturla Holm Laegreid (NOR) 100
3. Simon Desthieux (FRA) 86
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) 83
5. Fabien Claude (FRA) 64
6. Said Karimulla Chalili (RUS) 62
7. Anton Babikov (RUS) 60
8. Quentin Fillon Maillet (FRA) 55
...
14. Michal Krčmář (CZE) 47 (16:13:53)
Adam Václavík měl osmý nejlepší čas (+1:38), Michal Krčmář sedmnáctý (+2:15), Jakub Štvrtecký devatenáctý (+2:27), dále 33. Mikuláš Karlík (+3:01), ze Slováků 67. Tomáš Sklenárik (+4:29), 71. Šimon Bartko (+4:38), 79. Michal Šíma (+5:05) a až 92. ze 101 závodníků byl Milan Žemlička (+6:19).
Slovenští biatlonisté se prvních bodů v sezóně nedočkali. Tomáš Sklenárik závod skvěle rozjel a po druhé zastávce byl osmý, poté však přišly čtyři minely a konečné 53. místo.
1. Anton Babikov (RUS) 49:46,8 (0 trestných minut)
2. Tarjei Bø (NOR) +9,7 (2)
3. Said Karimulla Chalili (RUS) +48,5 (1)
4. Johannes Thingnes Bø (NOR) +50,5 (3)
5. Sturla Holm Laegreid (NOR) +1:32,9 (3)
6. Simon Desthieux (FRA) +2:08,2 (3)
7. Alexandr Loginov (RUS) +2:16,3 (3)
8. Fabien Claude (FRA) +2:22,4 (3)
9. Paul Schommer (USA) +2:26,5 (2)
10. Emilien Jacquelin (FRA) +2:27,9 (2)
11. Benjamin Weger (SUI) +2:37,8 (2)
12. Benedikt Doll (GER) +2:44,6 (4)
13. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +2:52,8 (4)
14. Michal Krčmář (CZE) +3:08,7 (3)
15. Campbell Wright (NZL) +3:09,8 (2)
16. Simon Eder (AUT) +3:13,9 (3)
17. Niklas Hartweg (SUI) +3:16,9 (2)
18. Olli Hiidensalo (FIN) +3:23,7 (3)
19. Anton Smolski (BLR) +3:30,1 (3)
20. Quentin Fillon Maillet (FRA) +3:31,5 (5)
21. David Komatz (AUT) +3:36,7 (1)
22. Justus Strelow (GER) +3:49,3 (2)
23. Tero Seppälä (FIN) +3:50,0 (4)
24. Rene Zahkna (EST) +3:53,5 (2)
25. Nikita Labastov (BLR) +3:59,4 (2)
26. Sebastian Stalder (SUI) +4:01,1 (2)
27. Thomas Bormolini (ITA) +4:07,6 (3)
28. Dzmitrij Lazovski (BLR) +4:10,1 (2)
29. Antonin Guigonnat (FRA) +4:14,7 (4)
30. Sivert Guttorm Bakken (NOR) +4:25,2 (5)
31. David Zobel (GER) +4:27,1 (4)
32. Miha Dovžan (SLO) +4:29,4 (3)
33. Cukasa Kobonoki (JPN) +4:29,6 (3)
34. Jake Brown (USA) +4:34,6 (4)
35. Maxim Varabej (BLR) +4:52,4 (2)
36. Asset Djussenov (KAZ) +4:53,9 (3)
37. Christian Gow (CAN) +5:00,0 (3)
37. Philipp Jakob (AUT) +5:00,0 (2)
39. Lovro Planko (SLO) +5:11,7 (4)
40. Tuomas Harjula (FIN) +5:25,4 (3)
...
51. Milan Žemlička (CZE) +6:09,5 (2)
52. Jakub Štvrtecký (CZE) +6:18,0 (5)
53. Tomáš Sklenárik (SVK) +6:20,3 (4)
58. Adam Václavík (CZE) +6:40,9 (7)
79. Michal Šíma (SVK) +8:56,2 (6)
84. Mikuláš Karlík (CZE) +9:19,8 (8)
90. Šimon Bartko (SVK) +9:51,0 (7)
cíl
cíl
cíl
cíl
4. stř
4. stř
4. stř
4. stř
cíl
19,7km
19,7km
18,7km
cíl