20.01.2022, 20:45 • Emirates Stadium, Londýn • Semifinále • Michal Raška

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:40:47)
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 13:10.
Je konec. Arsenal prohrál s Liverpoolem 0:2, což znamená, že se svěřenci Jürgena Kloppa utkají ve finále londýnskou Chelsea.
Do utkání domácí vstoupili velice aktivně a v 6. minutě musel Kelleher vytáhnout přímý kop Lacazetta na horní tyč. Ve 13. minutě se hosté chvíli radovali z branky, kterou dal Matip, ale nacházel se v jasném ofsajdu. Ve 20. minutě jsme se už ale dočkali úvodního gólu, který vstřelil Jota a poslal Liverpool do vedení. Druhá část prvního poločasu nepřinesla žádnou větší šanci.
Také do začátku druhé půle vstoupili Gunners velice aktivně, ale v 50. minutě poslal Lacazette svoji střelu nad bránu. O dvě minuty později střílel na druhé straně rovněž nad Gordon. V 59. minutě mohl jít Liverpool do dvoubrankového vedení, ale hlavička Konatého trefila tyč. V 77. minutě se podruhé prosadil Jota a poslal hosty do vedení 2:0. V 81. minutě mohl zdramatizovat zápas Martinelli, ale jeho rána šla nad bránu Kellehera. V 90. minutě ještě uviděl červenou kartu po dvou žlutých Partey.

90+6

90+5

Nketiah se jen marně natahoval na pas za obranu a Kelleher tak bude rozehrávat od své svatyně.

90+4

Na hrací ploše se opět přibrousilo, ale Liverpool vše zvládá a drží míč na svých kopačkách.

90+3

Fabinho sice odstartoval další útok Liverpoolu, ale ten pozastavil Jota a raději podržel míč pro svůj celek.

90+2

Arsenal sice kombinoval na levé straně, ale Lokonga následně poslal další špatnou přihrávku, která skončila jen v zámezí.

90+1

Další žlutou kartu vidí také Minamino za ostrý faul ve středu hřiště.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90

90. Červená karta Parteyho po 2. žluté.

90

Thomas Partey zažívá špatné období, neboť po vypadnutí s Ghanou nyní vidí druhou žlutou kartu a tudíž červenou! Ve středu hrací plochy byl v souboji s Fabinhem pozdě a přišlápl mu kotník.

90

Hosté se po levém křídle dostali do pokutového území, ale balón skončil jen v rukou připraveného Ramsdalea.

89

Minamino byl nyní zfaulován Gabrielem a vše hraje do karet Liverpoolu, jehož fanoušci hlasitě oslavují postup do finále Anglického ligového poháru.

88

Hosté ale nakonec nevymysleli nic vážnějšího a Ramsdale bude mít další odkop od své brány.