15.01.2022, 19:00 • PNC Arena, Raleigh • Adam Sedlák

Tipsport: 1.79 4.63 3.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji Vám pěkný třetího lednového víkendu, který určitě ještě bude obohacen mnoho sportovními přenosy. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. Napočtenou. (21:54:48)
Československá stopa v utkání:

Martin Nečas (CZE, CAR) – 1+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:30
Jaroslav Halák (SVK, VAN) – Neodcestoval s týmem do dějiště utkání.

Využití přesilovek: 1/3 – 0/6.
Dnešní utkání je u konce! Domácí si po přesvědčivém výkonu nakonec připisují opravdu s naprostým přehledem tři body do tabulky. V první periodě jsme byli svědky velmi svižného a atraktivní hokeje, ve kterém padlo po jedné brance na obou stranách. Nejprve se z otočky prosadil mladičký Fin v barvách Hurricanes Sebastian Aho. Se stanoviskem prohry se ale hosté nesmířili, což dal nejlépe najevo vstřelenou brankou Bo Horvat, pro něhož jako kapitána Canucks to byla dvanáctá branka v letošním ročníku. Ve prostřední část jsme opět mohli vidět útočný hokej z obou stran, ve kterém ale oproti části první byli úspěšnější domácí. Ihned zpočátku třetiny se totiž po nahrávce od Martina Nečase prosadil Vincent Trocheck. O tři minuty později se účet tohoto klání opět měnil, jelikož tentokrát si po ose Trocheck-Svečnikov připsal osmou brankou v ročníku právě rodák z Nového Města Martin Nečas. V poslední části se už tento souboj spíše dohrával, nicméně i tak Hurricanes ještě upravili skóre, a to zásluhou parádní teče od Steva Lorentze, který tímto gólem udal konečný stav zápasu 4:1.

59:59

Skóre se dnes již určitě měnit nebude, protože domácí hráči drží puk za svou brankou, a to za bujarého potlesku od svých příznivců.

59:46

Poslední šanci domácích, ve které byl Vincent Trocheck , zastavil obětavým blokem Oliver Ekman-Larsson. Toto jednaní je ale trochu prototypem dnešního týmového výkonu Canucks.

59:22

Hosté si počínají v posledních minutách velmi zoufale, jelikož se ani nesnaží o žádný kontr směrem vpřed, což potvrzuje aktuální nepohyblivost hráčů první formace Canucks.

58:56

Po odpískání ofsajdu ze strany hostí ještě vystřelil Brad Hunt na branku domácích, následně se tak strhla menší strkanice, ovšem vylučovat se nebude ani na jedné straně.

58:40

Domácí se ještě dostávají ke kombinaci v útočné třetině, až to vypadá že oni jsou mužstvem, který se snaží o vyrovnání. Vše jen potvrzuje dnešní nepovedený výkon hostí v klíčových pasážích.

58:17

Hosté teď okupují branku hostí z opravdového blízka, což ovšem v jejich případě nezaručuje úspěch. Prozatímní efektivita v zakončení z jejich strany je doslova a do písmene skoro nulová.

57:52

Hra se aktuálně přesunula do středního pásma, kde oba týmy spíše plýtvají posledními minutami zápasu.

57:10

Nahrávka Tannera Pearsona končí až na zakázaném uvolnění, hra se tedy přesune před amerického brankáře v barvách Canucks, který se tedy možná dočká dalšího zákroku.

56:55

Nahození od Anthonyho DeAngela si pohlídal Thatcher Demko, jelikož předvedl velmi jistý zákrok. Následovat bude i tak buly v útočném pásmu domácích.

56:34

Zajímavá pobídka od Tuckera Poolmana bude nevyužita, jelikož jeho spoluhráči Tyleru Mottemu na poslední chvíli puk přeskočil hůl, a to zapříčiňuje kombinaci domácích.

56:12

Prudkou nahrávku od Lukeho Schenna nedokázal zpracovat rozjetý Connor Garland. Puk se sice dostal přes všechny čáry až k domácím, ovšem rozhodčí dle svého uvážení nepíská icing.

55:57

Po neohrobanosti na bruslích od Jasona Dickinsona se dostali domácí do přečíslení, které ale vyřešil Jordan Martinook pouze nepřesnou střelou do zadního mantinelu za brankou Canucks.

4:1

Branky a nahrávky: 9. Aho (T. Teräväinen, A. DeAngelo), 22. Trocheck (A. Svečnikov, M. Nečas), 25. M. Nečas (A. Svečnikov, Trocheck), 45. Lorentz (Skjei, Pesce) – 14. Horvat (L. Schenn)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (LaFontaine) – Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole, Keane, Brendan Smith – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – M. Nečas, Trocheck (A), A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Lorentz – Martinook, Kotkaniemi, Niederreiter.
Trenér: Rod Amour

Vancouver Canucks: Demko (S. Martin) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Poolman, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Horvat (C), Elias Pettersson – Höglander, Dickinson, Podkolzin – Highmore, Lammikko, Motte.
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: McIsaac (CAN), Halkidis (CAN) – Mills (CAN), Pancich (USA)

04:49 CAR 2 Pesce, držení
07:39 VAN 2 T. Myers, hrubost
08:17 CAR 1:0 Aho (T. Teräväinen, A. DeAngelo)