4:3

po s.n. (1:0) (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

15.01.2022, 03:10 • Ball Arena, Denver • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.27 6.82 7.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:14:26)

Trestné minuty: 10:12
Je dobojováno! I v prodloužení se hrál velice živý hokej s šancemi na obou stranách, jenže jak Francouz, tak i Prosvetov vytáhli skvělé zákroky. Největší šanci nastavení měl těsně před koncem hostující Schmaltz, jeho zakončení však proklouzalo těsně vedle pravé Francouzovy tyčky a šlo se tak do nájezdů. V nich byl úspěšný pouze Nazem Kadri a ve třetí sérii rozhodl o výhře Colorada 4:3.

Nazem KADRI - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
Prémiový bod berou domácí. Ve třetí sérii nájezdů byl úspěšný NAZEM KADRI, když si pohybem položil Prosvetova na led, přehodil si puk na forhend a podél betonu zasunul do branky!

3. série 1:0

Je rozhodnuto. Nazem Kadri si položil gólmana a forhemdem zasunul. Colorado vítězí.

3. série 0:0

Kellerova střela pod břevno šla až moc vysoko...

2. série 0:0

Rantanenovi to vůbec nevyšlo, nazanačení blafáku mu ujelo od hole.

Schmaltz zakončil zcela mimo branku.

1. série 0:0

MacKinnon zkusil bekhendový blafák, Prosvetov jej zastavil pravým betonem.

Ladd Francouze nepřekonal, ten zakročil lapačkou.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:48

64:48 Schmaltz měl na holi rozhodnutí

64:48

Rozhodnout mohl hostující Schmaltz, ten se natlačil před Francouze, technické zakončení ale skončilo těsně vedle.

64:28

Toews vyhnal Ničuškina až do středního pásma.

63:51

Burakovsky svým pokusem trefil clonícího Boyda. Prodloužení vrcholí.

63:01

Výborný zákrok předvedl i Francouz, ten čelil Kellerovi a jeho zakončení z bezprostřední blízkosti.

62:10

Velkou rychlost teď vyvinul Ničuškin, po pravé straně se přes obránce natlačil před obránce, ale pokus o kličku brankáři už do zdárného konce nedotáhl. Prosvetov mu puk srazil betonem.

61:46

Rantanenovi při vyjetí si zpoza branky ujel puk od hole a skončil ve středním pásmu.

61:19

Makar po rychlém průniku přenechal puk Burakovskymu, jeho prudký švih skončil vedle hostující branky.

60:15

Rantanenův trest skončil, síly na ledě se nám tak vyrovnaly.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 43:23
Zásahy brankářů: 20:40
Vyhraná vhazování: 31:25
Hity: 19:12
Šedesát minut hry je za námi a my stále neznáme vítěze. Úvod třetí třetiny byl hodně rychlý a už na začátku druhé minuty to bylo 3:3! Nejprve se tvrdou ranou z kruhu prosadil Shayne Gostisbehere, odpověď domácích ale přišla záhy a po průniku do pásma se z levé strany trefil pěkným švihem André Burakovsky. Oba celky si pak vytvořily několik šancí, Francouz vychytal Dzingela, Prosvetov zase čelil náporu při domácí přesilovce, další gól už však nepřišel a my si tak dáme nášup v podobě prodloužení a případně i nájezdů.

60:00

59:52

Makar nepustil Larssona do zakončení, tvrdým hitem jej zastavil u mantinelu.

59:17

Domácí vyhazují alespoň do středního pásma a někteří hráči mohli vystřídat.

58:46

Crouse skončil s pukem v rohu, nemůže se s ním zatím dostat do lepší pozice.

58:15

No a pozor, je tu vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za podrážení obdržel Mikko Rantanen.

57:49

Od modré to zkoušel E. Johnson, Prosvetovovu branku ale netrefil. Hosté poté vyhodili k Francouzovi.

57:06

U vlastní branky leží Riley Nash, rozhodčí pro jistotu přerušili hru.

56:44

Ničuškin z druhé vlny branku netrefil, domácí ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.

55:47

Arizona se teď nikam nežene, pouze dobře brání své pásmo a pokud je potřeba, tak vyhodí tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

54:35

MacKinnon nejprve nenašel odvahu pro zakončení po vyjetí zpoza branky, ale nakonec vystřelil od modré čáry. Prosvetov toho moc neviděl, přesto puk vytěsnil mimo své brankoviště.

54:03

Přihrávku do druhé vlny dostal Burakovsky a z mezikruží předvedl slušný švih, jenže trefil pouze prostor, kde stál připravený Prosvetov.

53:30

Menší uklidnění tempa, Ljubuškin čeká, až mu dostřídají spoluhráči a chystá se rozehrát.

52:38

Jost se dostal k odraženému puku, střela z levého kruhu mu ale nesedla, tohle skončilo za brankou Arizony.

51:33

Arizona ubránila i tohle oslabení a zase se hraje v pěti na obou stranách.

51:18

Už je po největším náporu, Prosvetov našel puk po další MacKinnonově střele v lapačce a přerušil hru.

51:01

MacKinnon chtěl zakončovat z levého kruhu, Ladd jej na poslední chvíli odzbrojil.

50:21

Colorado v náporu, domácí se snaží zakončovat ze všech možných úhlů.

49:33

Zase se nám vylučuje na straně Arizony, dvouminutový trest za hákování dostal Johan Larsson.

48:46

Přesilovka je u konce, Arizona hraje v plném počtu.

48:02

Vzápětí přišla ztráta pásma a v oslabení se do kontru hnal Ladd. Jeho střela z pravého kruhu však byla sražena mimo ledovou plochu.

47:48

MacKinnon střílel od modré čáry, nebyl ale v ideálním postavení a jeho golfák šel mimo.

46:46

Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za podrážení totiž dostal Clayton Keller.

46:36

Zakončení přečíslení domácích si vzal na starost Makar, lehce tečovaný puk ale zvládl Prosvetov vytěsnit.

45:42

Kadri nezpracoval přihrávku na levou stranu, puk mu odskočil do rohu, odkud jej už vyváží hosté.

44:34

Burakovsky stál sám před Prosvetovem, nepovedlo se mu je ale z dobré pozice překonat. Colorado zase začíná tlačit.

43:37

Další akce domácích, tentokrát vše skončilo na obráncích Arizony, tudíž bez zakončení.

42:55

Vše teď zastavuje Prosvetov, ten pokryl tvrdý Jostův pokus.

42:35

Sledujeme velice aktivní úvod třetí třetiny, hra se nám teď přelévá ze strany na stranu.

41:38

41:38 Francouz pokryl Dzingelovo zakončení zblízka

41:38

Hosté mohli zase vést, když Schmaltz pasem skrz pásmo našel Dzingela, Francouz se ale stačil přemístit a betonem puk zastavit!

41:08

41:08 André BURAKOVSKY - 3:3

41:08

Colorado právě vstřelilo branku!
Domácí ale bleskově srovnávají krok. Rychlou akcí se jim povedlo překonat modrou čáru, levou stranou se prosmýkl ANDRÉ BURAKOVSKY a poměrně nenápadnou ranou vymetl vzdálenější horní růžek Prosvetovovy branky – 3:3. Asistence: Devon Toews, Cale Makar.

40:39

40:39 Shayne GOSTISBEHERE - 2:3

40:39

Arizona právě vstřelila branku!
Povedený vstup hostů do třetí třetiny! Po vyhraném buly v útočném pásmu přihrál Kessel na pravý kruh, odkud SHAYNE GOSTISBEHERE vyslal tvrdou střelu z první a Francouz se nestačil dostatečně přemístit na to, aby ránu pokryl – 2:3. Asistence: Phil Kessel, Lawson Crouse.

Trestné minuty: 8:8
Čtyřicet minut hry je za námi a my máme vyrovnaný stav! Hosté vstoupili do druhé třetiny s velkou chutí, začali více střílet a najednou byla převaha Colorada pryč. Arizona se dočkala i srovnání skóre, to ve 27. minutě předvedli hosté kombinaci v útočném pásmu, Ladd přiklepl na Johana Larssona a ten překvapil Francouze střelou na bližší tyčku. Hostující Prosvetov měl více práce až po přelomu druhé dvacetiminutovky, ale vytáhl několik povedených zákroků, v posledních okamžicích třetiny mu pomohla i tyčka a tak v této části zápasu gól za svá záda nepustil. Panuje nám tak stav 2:2 a o drama do třetí třetiny je postaráno.

40:00

39:51

39:51 Erik Johnson trefil od modré čáry tyčku

39:51

Mohl tu být gól do šatny, od modré čáry nahodil puk na branku E. Johnson, jenže svým pokusem pouze zacinkal na tyčku a puk se pak odrazil ven!

39:37

Tak ještě jedna střela na opačné straně, Francouze prověřil Keller, gólman Colorada skryl puk mezi svými chrániči.

39:07

Rantanen tlačil přihrávku před brankoviště, hostující obrana zvládla puk odpálit do středního pásma.

38:27

Arizona je zase v plném počtu.

38:05

Kadri vyslal dělovku z pravého kruhu, opět to skončilo na gólmanovi Arizony.

37:24

Teď měl Prosvetov i trochu štěstí, když Rantanenova teč před brankovištěm poslala puk těsně vedle branky.

37:13

Makar nabil Rantanenovi na pravý kruh, jeho střelu z první pokryl připravený Prosvetov.

36:27

A je tu zase přesilovka pro domácí tým. Dvě minuty za hákování dostal Janis Moser.

36:04

Colorado přečkalo těžké okamžiky, zase je v plném počtu.

35:58

Puk se dostal těsně za modrou čáru, hosté musí ven.

35:33

Schmaltz netrefil puk podle svých představ, místo prudké rány z toho byl slabý a nepřesný pokus.

35:00

Kousek za kruhy vystřelil Gostisbehere, jeho dělovku pokryl připravený Francouz.

34:06

Tady je souhrn trestů. Domácí Kurtis MacDermid a hostující Ilja Lujubuškin dostali za vzájemnou potyčku po dvou minutách za hrubost, Kurtis MacDermid navíc dostal dvě minuty za nesportovní chování a vůbec prvotním proviněním, kvůli kterému se pískalo, bylo příliš mnoho hráčů na ledě v podání Colorada. Trest odsedí Michail Malcev.

34:04

Vylučuje se na obou stranách, trestů bude více, každopádně Arizona bude hrát dvě minuty pět na tři!

33:45

Před Prosvetovem se najednou objevil Kadri, ale byl natolik blízko, že se mu hostujícího gólmana nepovedlo překonat. Ten vykryl všechny úhly a puk skončil v rohu.

32:56

Jeden ze svých skvělých a nečekaných pohybů udělal Makar, uvolnil se na modré čáře, sjel si do lepší pozice, ale branku netrefil.

32:17

Logan O'Connor se v individuální akci nedostal do střelecké pozice, kousek za modrou čárou přišel o puk.

31:40

Další Francouzův zákrok, ten se teď nenudí a je důležitým prvkem v obraně Colorada.

30:47

30:47 Fischer si na Francouze nepřišel

30:47

Francouz zabránil tomu, aby se hosté dostali do vedení. Zprava se na střed dostal Fischer a snažil se prostřelit českého gólmana. Ten zakročil vyrážečkou a je to stále 2:2.

29:45

Colorado začíná zase přitápět pod kotlem, zvýšilo rychlost i počet střel, nicméně Prosvetov vypadá, že chytil rytmus a předvádí výborný výkon.

28:47

Francouz zasahovat musel, vyrážel střelu přes obránce.

28:22

Neuspěl ani Kadri ranou od pravého mantinelu, trefil pouze stínícího protihráče.

27:32

Burakovskyho střela v pádu nebyla vůbec přesná, domácím chybí klid v zakončení.

26:12

26:12 Johan LARSSON - 2:2

26:12

Jak to má vypadat, to teď předvedli hosté a srovnali skóre. V útočném pásmu si rychlými přihrávkami připravili šanci. v pravém kruhu přiklepl Ladd na JOHANA LARSSONA a ten okamžitou střelou na bližší tyčku překvapil Francouze – 2:2. Asistence: Andrew Ladd, Phil Kessel.

25:53

Domácí už nemají převahu jako v první třetině, ani kombinace jim nevychází. MacKinnonovi odskočil puk a hra už míří na opačnou stranu.

25:11

Přechod Colorada do útočného pásma nebyl z těch povedených, skončil postavením mimo hru.

24:11

Gostisbehereho střela z první zpoza kruhů, Francouz prudký pokus vyrazil před sebe, obrana pak puk zametla do středního pásma.

24:05

Ničuškin skočil na led, oba celky jsou již v plném počtu.

23:53

Nahození od modré čáry bylo sraženo, puk skončil v rohu kluziště.

23:04

Hosté jsou v plném počtu a mají tak zkrácenou přesilovku.

22:29

Více prostoru využil Burakovsky, předvedl svou rychlost a vystřelil z pravé strany. Jeho pokus byl sražen mimo ledovou plochu.

22:05

Už je ale po přesilovce, neboť v útočném pásmu se vysoké hole dopustil Valerij Ničuškin a síly na ledě se tak vyrovnávají.

21:36

Začátek oslabení hostům vyšel, po vyhození se mohou připravit na další výpad Colorada.

21:04

Dnes podruhé se vylučuje a opět na straně Arizony. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Liam O'Brien.

20:23

Hned v úvodu druhé třetiny se zleva dostal do pásma Kadri a posílal přihrávku před brankoviště. Po puku se natahoval Aube-Kubel, ten ale sklepával mimo.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která přinesla obrovskou převahu domácího celku. Colorado tlačilo již od prvních momentů a gól na sebe nenechal dlouho čekat. V páté minutě vystřelil od modré čáry Toews a odražený puk uklidil za brankovou čáru pohotový Mikko Rantanen. Domácí i nadále předváděli nápor, Peosvetov se měl co ohánět a nakonec byl ještě jednou překonán, když se pod horní tyčku trefil zblízka Tyson Jost. Colorado pak hrálo i jednu přesilovku, ta však nedopadla, naopak po Toewsově chybě na modré čáře se do protiútoku dostal Clayton Keller a povedlo se mu svou šanci dotáhnout do konce a v oslabení snížit. I když byla převaha domácího favorita velká, tak výsledek je zatím těsný, do kabin se odešlo za stavu 2:1.

20:00

19:57

Ještě jedna střela, Kadriho pokus z ostrého úhlu Prosvetov srazil do rohu.

19:13

Zase to mohlo být o dvě branky, po rychlém přechodu přes modrou čáru dostal Rantanen přihrávku od MacKinnona a v plné rychlosti vystřelil. Šlo to ale přesně doprostřed branky, kde číhal připravený Prosvetov.

18:02

Přesilovka Colorada je u konce, hosté jsou zase v plném počtu.

17:31

17:31 Clayton KELLER - 2:1

17:31

Gól v oslabení a máme sníženo! Na modré čáře chyboval Toews, přes něj se natlačil CLAYTON KELLER, a u branky se mu povedlo puk posunout podél Francouze tak šikovně, že doklouzal za brankovou čáru – 2:1. Bez asistence.

17:16

Teď už přišla i střela, po Makarově přihrávce předvedl bombu z kruhu Rantanen, Prosvetov se ale stihl přemístit a puk skrýt mezi svými chrániči.

16:39

Domácí si zatím pouze přihrávali v útočném pásmu, aby pak po chybě o puk přišli a ten letěl přes všechny čáry.

16:02

Je tu první přesilovka utkání, dají si ji domácí hráči. Dvě minuty za podrážení dostal Andrew Ladd.

15:19

Přes obránce předvedl svůj pokus domácí Jost, i Prosvetov si připsal úspěšný zákrok.

14:33

Teď už musel Francouz vytáhnout těžší zákrok, příklepem to na něj z levé strany zkoušel Kessel.

14:07

Ojedinělý výpad Arizony, studený Francouz vyřešil i střelu ze středu. Dopředu už míří zase Colorado.

13:45

Domácí nemají dost, teď je to doslova hokej na jednu branku.

12:03

12:03 Tyson JOST - 2:0

12:03

Nápor domácích přinesl druhý gól. Po vybojování puku za brankou vyjel MacDermid, naservíroval přihrávku na najíždějícího TYSONA JOSTA a ten zblízka zakončil pod horní tyčku – 2:0. Asistence: Kurtis MacDermid.

11:16

Nápor domácích pokračuje, Arizona teď pouze vyhazuje ven z pásma.

10:17

Burakovsky se prosmýkl okolo obránce a křížnou ranou mířil do horního růžku. Branku těsně minul.

09:40

Colorado rozjíždí velký tlak, na Prosvetova to létá ze všech stran, ten zatím drží.

08:52

08:52 Akce Colorada, která vyvrcholila trefenou tyčkou

08:52

Na opačné straně chyběly ke druhému gólu jen centimetry, Ničuškinův pohotový švih totiž skončil na Prostetovově tyči.

07:45

Arizona předvedla trochu aktivnější pasáž, jenže když dojde na koncovku, nastoupí obrana domácích a je po příležitosti.

06:55

Přes obránce střílel Kadri, jeho prudký švih skončil mezi chrániči brankáře Prosvetova.

06:19

O kličku se pokoušel Jost, byl ale u toho nekompromisně a hlavně čistě poslán k ledu.

05:06

Pozor si ale musí dávat i domácí Francouz, nyní vyrazil nepříjemný pokus z levé strany, o zbytek se pak postarala obrana.

04:36

04:36 Mikko RANTANEN - 1:0

04:36

Domácí se dostali do vedení, když od vlastní branky předvedli přechod na útočnou modrou, odkud vystřelil Toews, Prosvetov pouze vyrazil před sebe a MIKKO RANTANEN mohl nerušeně dorážet do odkryté části branky – 1:0. Asistence: Devon Toews, André Burakovsky.

03:48

Hostující Fischer se snažil dojet puk po dlouhé přihrávce, skončil však pouze v rohu a do zakončení se neprobil.

03:02

Od modré čáry nahazoval Kessel, Francouz raději schoval puk ve své lapačce a přerušil hru.

02:12

Hra se přestěhovala na opačnou stranu a Prosvetov měl najednou práci, když se puk dostal před branku a blízko úspěchu byl zejména Compher, když u tyčky dorážel pokus O'Connora, ale trefil pouze boční konstrukci branky.

01:27

Z rohu si do lepší pozice vyjížděl hostující Keller, na zádech měl ale neustále obránce a ten jej také u modré čáry o puk připravil.

00:37

Domácí byli první na návštěvě v útočném pásmu, zatím to bylo bez střely na Prosvetova.

00:01

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson (A), R. Murray – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Aube-Kubel, Kadri, Ničuškin – Compher, Newhook, L. O'Connor – MacDermid, M. Malcev, Jost.
Trenér: Jared Bednar

Arizona Coyotes: Prosvetov (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, J. Moser, Koljačonok, V. Söderström – Keller (A), T. Boyd, Ladd (A) – Kessel (A), Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, Riley Nash, Roussel – N. Schmaltz, Dzingel, L. O'Brien.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Skilliter, Brenk – Toomey, Murchison.
Oba celky jsou již na ledě, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ball Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.