Statistiky:
Průběžné pořadí štafet žen v sezoně 2021/2022
1. Francie 168 bodů
2. Švédsko 162
3. Rusko 136
4. Bělorusko 126
5. Německo 126
6. Norsko 115
7. Itálie104
8. Ukrajina 103
9. Česká republika 96
10. Estonsko 94
...
24. Slovensko 38
Konečné pořadí
1. Francie 1:10:50,0 hod (0+4)
2. Švédsko +35,1 s (0+2)
3. Rusko +1:12,2 min (0+6)
4. Německo +1:26,6 (1+5)
5. Bělorusko +1:27,8 (1+7)
6. Itálie +1:28,4 (0+7)
7. Norsko +1:42,6 (0+6)
8. Estonsko +2:30,6 (0+6)
9. Ukrajina +2:41,2 (0+6)
10. Polsko +2:58,5 (0+5)
11. Finsko +3:08,7 (0+8)
12. Spojené státy americké +3:10,7 (0+7)
13. Čína +3:24,4 (0+7)
14. Švýcarsko +3:36,3 (3+7)
15. Česko +3:42,4 (1+10)
16. Rakousko +4:12,0 (1+10)
17. Slovensko +5:11,9 (1+11)
18. Japonsko +5:35,9 (2+8)
19. Kazachstán +7:08,3 (1+11)
20. Slovinsko +1 kolo
21. Rumunsko +1 kolo
22. Kanada +1 kolo
23. Jižní Korea +1 kolo
Pořadí po osmé střelbě
1. Francie 1:05:17,4 hod (0+4)
2. Švédsko +40,0 s (0+2)
3. Rusko +1:18,9 min (0+6)
4. Norsko +1:42,6 (0+6)
5. Itálie +1:47,5 (0+7)
6. Bělorusko +1:53,2 (1+7)
...
16. Česko +3:55,1 (1+10)
17. Slovensko +5:03,8 (1+11)
Pořadí po sedmé střelbě
1. Francie 59:13,0 min (0+4)
2. Švédsko +16,3 s (0+1)
3. Itálie +1:14,0 min (0+5)
4. Norsko +1:14,0 (0+4)
5. Rusko +1:16,7 (0+5)
6. Bělorusko +1:33,1 (1+5)
...
15. Česko +3:25,4 (1+9)
17. Slovensko +4:10,1 (1+9)
Pořadí po třetí předávce
1. Francie 53:00,7 min (0+3)
2. Švédsko +13,0 s (0+1)
3. Bělorusko +36,1 (0+2)
4. Itálie +1:00,4 min (0+5)
5. Norsko +1:00,9 (0+3)
6. Spojené státy americké +1:18,9 (0+3)
...
16. Česko +3:15,1 (1+9)
18. Slovensko +3:41,6 (1+9)
Pořadí po šesté střelbě
1. Francie 47:50,0 min (0+3)
2. Bělorusko +6,3 s (0+2)
3. Švédsko +7,2 (0+1)
4. Itálie +34,7 (0+5)
5. Norsko +46,1 (0+3)
6. Rusko +1:00,7 min (0+5)
...
17. Slovensko +3:01,2 (1+9)
18. Česko +3:06,6 (1+9)
Pořadí po páté střelbě
1. Francie 41:40,8 min (0+2)
2. Bělorusko +1,3 s (0+2)
3. Švédsko +7,6 (0+1)
4. Itálie +10,1 (0+4)
5. Norsko +25,4 (0+2)
6. Estonsko +34,6 (0+3)
...
16. Slovensko +1:58,3 (1+6)
21. Česko +2:53,5 (1+8)
Pořadí po druhé předávce
1. Bělorusko 35:27,4 min (0+2)
2. Itálie +0,4 s (0+4)
3. Francie +3,6 (0+2)
4. Švédsko +3,9 (0+1)
5. Norsko +15,6 (0+2)
6. Polsko +19,7 (0+1)
...
16. Slovensko +1:31,8 min (1+6)
21. Česko +2:42,6 (1+7)
Pořadí po čtvrté střelbě
1. Itálie 30:09,8 min (0+4)
2. Norsko +4,9 s (0+2)
3. Francie +5,0 (0+2)
4. Bělorusko +5,7 (0+2)
5. Polsko +11,2 (0+1)
6. Švédsko +16,4 (0+1)
...
19. Slovensko +1:37,1 min (1+6)
21. Česko +2:19,0 (1+7)
Pořadí po třetí střelbě
1. Norsko 23:49,6 min (0+1)
2. Itálie +10,1 s (0+3)
3. Bělorusko +17,4 (0+1)
4. Francie +17,9 (0+2)
5. Estonsko +18,1 (0+1)
6. Německo +19,1 (0+0)
...
21. Česko +1:18,7 min (0+4)
22. Slovensko +1:43,4 (1+6)
Pořadí po první předávce
1. Norsko 17:34,8 min (0+1)
2. Itálie +0,8 s (0+1)
3. Německo +18,0 (0+0)
4. Francie +20,1 (0+2)
5. Finsko +20,5 (0+1)
6. Estonsko +25,5 (0+1)
...
20. Česko +59,6 (0+3)
22. Slovensko +1:32,8 min (1+5)
Pořadí po druhé střelbě
1. Itálie 12:25,5 min (0+1)
2. Norsko +1,0 s (0+1)
3. Polsko +13,4 (0+1)
4. Německo +14,0 (0+0)
5. Finsko +15,2 (0+1)
6. Švédsko +16,4 (0+0)
...
21. Česko +41,7 (0+3)
22. Slovensko +1:11,3 min (1+5)
Pořadí po první střelbě
1. Francie 6:25,1 min (0+0)
2. Švýcarsko +2,1 s (0+0)
3. Švédsko +4,4 (0+0)
4. Itálie +6,4 (0+1)
5. Německo +6,9 (0+0)
6. Spojené státy americké +7,6 (0+1)
...
21. Česko +21,8 (0+2)
22. Slovensko +25,0 (0+2)
Startovní listina
1. Francie (Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Justine Braisazová-Bouchetová, Julia Simonová)
2. Švédsko (Johanna Skottheimová, Stina Nilssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová)
3. Rusko (Valeria Vasněcovová, Světlana Mironovová, Irina Kazakevičová, Kristina Rezcovová)
4. Bělorusko (Iryna Leščanková, Dzinara Alimbekavová, Jelena Kručinkinová, Hanna Solaová)
5. Německo (Vanessa Voigtová, Vanessa Hinzová, Franziska Hildebrandová, Denise Herrmannová)
6. Norsko (Marte Olsbu Röiselandová, Karoline Offigstadová Knottenová, Karoline Erdalová, Ragnhild Femsteineviková)
7. Ukrajina (Irina Petrenková, Julija Džimová, Valentina Semerenková, Anastasija Merkušinová)
8. Česká republika (Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Jessica Jislová)
9. Itálie (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Samuela Comolaová, Federica Sanfilippová)
10. Rakousko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Anna Juppeová, Christina Riederová)
11. Estonsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Susan Külmová, Johanna Talihärmová)
12. Švýcarsko (Irene Cadurischová, Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová)
13. Spojené státy americké (Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Deedra Irwinová, Hallie Grossmanová)
14. Finsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Erika Jänkäová, Nastasija Kinnunenová)
15. Čína (Jialin Tangová, Jüan-meng Čchu, Juhuan Dingová, Fan-čchi Meng)
16. Kanada (Emma Lunderová, Megan Bankesová, Emily Dicksonová, Sarah Beaudryová)
17. Polsko (Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Natalia Tomaszewska, Anna Mąkaová)
18. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Asuka Hačisukaová, Jurie Tanakaová)
19. Kazachstán (Galina Višněvská-Šeporenková, Jelizaveta Belčenková, Darja Kliminová, Anastassija Kondratěvová)
20. Bulharsko (Milena Todorovová, Marija Zdravkovová, Valentina Dimitrovová, Daniela Kadevová)
21. Rumunsko (Natalia Uškinová, Anastasia Tolmachevová, Elena Chirkovová, Eniko Martonová)
22. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Julia Machyniaková, Mária Remeňová)
23. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Nika Vindišarová, Kaja Maričová, Kaja Zorčová)
24. Korea (Jekatěrina Avvakumovová, Son-su Kim, Un-čung Ko, Či-hi Mun)
Průběžné pořadí štafety žen v sezóně 2021/2022:
1. Francie 108 bodů
1. Švédsko 108
3. Rusko 88
4. Bělorusko 86
5. Německo 83
6. Norsko 79
7. Ukrajina 71
8. Česká republika 70
9. Itálie 66
10. Rakousko 62
...
22. Slovensko 25
1. Francie 168 bodů
2. Švédsko 162
3. Rusko 136
4. Bělorusko 126
5. Německo 126
6. Norsko 115
7. Itálie104
8. Ukrajina 103
9. Česká republika 96
10. Estonsko 94
...
24. Slovensko 38
1. Francie 1:10:50,0 hod (0+4)
2. Švédsko +35,1 s (0+2)
3. Rusko +1:12,2 min (0+6)
4. Německo +1:26,6 (1+5)
5. Bělorusko +1:27,8 (1+7)
6. Itálie +1:28,4 (0+7)
7. Norsko +1:42,6 (0+6)
8. Estonsko +2:30,6 (0+6)
9. Ukrajina +2:41,2 (0+6)
10. Polsko +2:58,5 (0+5)
11. Finsko +3:08,7 (0+8)
12. Spojené státy americké +3:10,7 (0+7)
13. Čína +3:24,4 (0+7)
14. Švýcarsko +3:36,3 (3+7)
15. Česko +3:42,4 (1+10)
16. Rakousko +4:12,0 (1+10)
17. Slovensko +5:11,9 (1+11)
18. Japonsko +5:35,9 (2+8)
19. Kazachstán +7:08,3 (1+11)
20. Slovinsko +1 kolo
21. Rumunsko +1 kolo
22. Kanada +1 kolo
23. Jižní Korea +1 kolo
Cíl
Cíl
Cíl
Češky dojely patnácté, tedy daleko za očekáváním
Cíl
Cíl
Cíl
Cíl
Cíl
Cíl
Cíl
Dojezd vítězné Francie
Cíl
23,4km
22,9km
1. Francie 1:05:17,4 hod (0+4)
2. Švédsko +40,0 s (0+2)
3. Rusko +1:18,9 min (0+6)
4. Norsko +1:42,6 (0+6)
5. Itálie +1:47,5 (0+7)
6. Bělorusko +1:53,2 (1+7)
...
16. Česko +3:55,1 (1+10)
17. Slovensko +5:03,8 (1+11)
8. st.
8. st.
Francie zvítězí! Simonová zvládla poslední položku vestoje bravurně
8. st.
8. st.
8. st.
21,4km
20,9km
20,9km
1. Francie 59:13,0 min (0+4)
2. Švédsko +16,3 s (0+1)
3. Itálie +1:14,0 min (0+5)
4. Norsko +1:14,0 (0+4)
5. Rusko +1:16,7 (0+5)
6. Bělorusko +1:33,1 (1+5)
...
15. Česko +3:25,4 (1+9)
17. Slovensko +4:10,1 (1+9)
Simonová zůstává s jedním dobíjením vleže na čele
7. st.
7. st.
7. st.
7. st.
7. st.
7. st.
19,4km
19,4km
18,9km
1. Francie 53:00,7 min (0+3)
2. Švédsko +13,0 s (0+1)
3. Bělorusko +36,1 (0+2)
4. Itálie +1:00,4 min (0+5)
5. Norsko +1:00,9 (0+3)
6. Spojené státy americké +1:18,9 (0+3)
...
16. Česko +3:15,1 (1+9)
18. Slovensko +3:41,6 (1+9)
3. př.
3. př.
3. př.
3. př.
3. př.
17,4km
17,4km
16,9km
1. Francie 47:50,0 min (0+3)
2. Bělorusko +6,3 s (0+2)
3. Švédsko +7,2 (0+1)
4. Itálie +34,7 (0+5)
5. Norsko +46,1 (0+3)
6. Rusko +1:00,7 min (0+5)
...
17. Slovensko +3:01,2 (1+9)
18. Česko +3:06,6 (1+9)
Braisazová-Bouchetová jednou dobíjela, avšak skvěle běží, proto vede!
6. st.
6. st.
6. st.
6. st.
6. st.
6. st.
6. st.
15,4km
14,9km
14,9km
1. Francie 41:40,8 min (0+2)
2. Bělorusko +1,3 s (0+2)
3. Švédsko +7,6 (0+1)
4. Itálie +10,1 (0+4)
5. Norsko +25,4 (0+2)
6. Estonsko +34,6 (0+3)
Drama pokračuje, čtyři nejlepší štafety zvládly pátou střelbu čistě
5. st.
5. st.
5. st.
5. st.
5. st.
5. st.
13,4km
13,4km
12,9km
1. Bělorusko 35:27,4 min (0+2)
2. Itálie +0,4 s (0+4)
3. Francie +3,6 (0+2)
4. Švédsko +3,9 (0+1)
5. Norsko +15,6 (0+2)
6. Polsko +19,7 (0+1)
...
16. Slovensko +1:31,8 min (1+6)
21. Česko +2:42,6 (1+7)
2. př.
2. př.
2. př.
2. př.
2. př.
11,4km
10,9km
10,9km
1. Itálie 30:09,8 min (0+4)
2. Norsko +4,9 s (0+2)
3. Francie +5,0 (0+2)
4. Bělorusko +5,7 (0+2)
5. Polsko +11,2 (0+1)
6. Švédsko +16,4 (0+1)
...
19. Slovensko +1:37,1 min (1+6)
21. Česko +2:19,0 (1+7)
Wiererová musela dobíjet, přesto je díky solidnímu běhu první
4. st.
4. st.
4. st.
4. st.
9,4km
8,9km
1. Norsko 23:49,6 min (0+1)
2. Itálie +10,1 s (0+3)
3. Bělorusko +17,4 (0+1)
4. Francie +17,9 (0+2)
5. Estonsko +18,1 (0+1)
6. Německo +19,1 (0+0)
...
21. Česko +1:18,7 min (0+4)
22. Slovensko +1:43,4 (1+6)
Knottenová přestřílela Wiererovou, Norsko vede!
3. st.
3. st.
3. st.
3. st.
3. st.
3. st.
7,4km
6,9km
6,9km
1. Norsko 17:34,8 min (0+1)
2. Itálie +0,8 s (0+1)
3. Německo +18,0 (0+0)
4. Francie +20,1 (0+2)
5. Finsko +20,5 (0+1)
6. Estonsko +25,5 (0+1)
...
20. Česko +59,6 (0+3)
22. Slovensko +1:32,8 min (1+5)
1. př.
1. př.
1. př.
1. př.
4,9km
1. Itálie 12:25,5 min (0+1)
2. Norsko +1,0 s (0+1)
3. Polsko +13,4 (0+1)
4. Německo +14,0 (0+0)
5. Finsko +15,2 (0+1)
6. Švédsko +16,4 (0+0)
...
21. Česko +41,7 (0+3)
22. Slovensko +1:11,3 min (1+5)
2. st.
Rychlá a čistá stojka vyšvihla do čela Vittozziovou
2. st.
2. st.
2. st.
2. st.
3,4km
2,9km
2,9km
1. Francie 6:25,1 min (0+0)
2. Švýcarsko +2,1 s (0+0)
3. Švédsko +4,4 (0+0)
4. Itálie +6,4 (0+1)
5. Německo +6,9 (0+0)
6. Spojené státy americké +7,6 (0+1)
...
21. Česko +21,8 (0+2)
22. Slovensko +25,0 (0+2)
Po první položce v čele favorizovaná Francie, Puskarčíková dvakrát dobíjela
1. st.
1. st.
1. st.
1,4km
0,9km
0,9km
Start
1. Francie (Anaïs Chevalierová-Bouchetová, Chloé Chevalierová, Justine Braisazová-Bouchetová, Julia Simonová)
2. Švédsko (Johanna Skottheimová, Stina Nilssonová, Mona Brorssonová, Anna Magnussonová)
3. Rusko (Valeria Vasněcovová, Světlana Mironovová, Irina Kazakevičová, Kristina Rezcovová)
4. Bělorusko (Iryna Leščanková, Dzinara Alimbekavová, Jelena Kručinkinová, Hanna Solaová)
5. Německo (Vanessa Voigtová, Vanessa Hinzová, Franziska Hildebrandová, Denise Herrmannová)
6. Norsko (Marte Olsbu Röiselandová, Karoline Offigstadová Knottenová, Karoline Erdalová, Ragnhild Femsteineviková)
7. Ukrajina (Irina Petrenková, Julija Džimová, Valentina Semerenková, Anastasija Merkušinová)
8. Česká republika (Eva Puskarčíková, Tereza Voborníková, Markéta Davidová, Jessica Jislová)
9. Itálie (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Samuela Comolaová, Federica Sanfilippová)
10. Rakousko (Julia Schwaigerová, Katharina Innerhoferová, Anna Juppeová, Christina Riederová)
11. Estonsko (Regina Ojaová, Tuuli Tomingasová, Susan Külmová, Johanna Talihärmová)
12. Švýcarsko (Irene Cadurischová, Elisa Gasparinová, Selina Gasparinová, Lena Häckiová)
13. Spojené státy americké (Susan Dunkleeová, Clare Eganová, Deedra Irwinová, Hallie Grossmanová)
14. Finsko (Suvi Minkkinenová, Mari Ederová, Erika Jänkäová, Nastasija Kinnunenová)
15. Čína (Jialin Tangová, Jüan-meng Čchu, Juhuan Dingová, Fan-čchi Meng)
16. Kanada (Emma Lunderová, Megan Bankesová, Emily Dicksonová, Sarah Beaudryová)
17. Polsko (Monika Hojniszová-Staręgaová, Kamila Żuková, Natalia Tomaszewska, Anna Mąkaová)
18. Japonsko (Fujuko Tačizakiová, Sari Maedaová, Asuka Hačisukaová, Jurie Tanakaová)
19. Kazachstán (Galina Višněvská-Šeporenková, Jelizaveta Belčenková, Darja Kliminová, Anastassija Kondratěvová)
20. Bulharsko (Milena Todorovová, Marija Zdravkovová, Valentina Dimitrovová, Daniela Kadevová)
21. Rumunsko (Natalia Uškinová, Anastasia Tolmachevová, Elena Chirkovová, Eniko Martonová)
22. Slovensko (Ivona Fialková, Paulina Fialková, Julia Machyniaková, Mária Remeňová)
23. Slovinsko (Polona Klemenčičová, Nika Vindišarová, Kaja Maričová, Kaja Zorčová)
24. Korea (Jekatěrina Avvakumovová, Son-su Kim, Un-čung Ko, Či-hi Mun)
1. Francie 108 bodů
1. Švédsko 108
3. Rusko 88
4. Bělorusko 86
5. Německo 83
6. Norsko 79
7. Ukrajina 71
8. Česká republika 70
9. Itálie 66
10. Rakousko 62
...
22. Slovensko 25
Slovensko bude reprezentovat sesterské duo Ivona a Paulina Fialkovy, dále se do závodu vydá Julia Machyniaková a Mária Remeňová. Slovenky nastoupily pouze do jediného závodu, v Hochfilzenu dojely do cíle na šestnácté pozici.
Obrovskými favoritkami budou Francouzsky, které do závodu vyrazí v plné síle. Značně oslabená je štafeta Švédska, kde chybí sestry Öbergovy, i tak ale můžou švédské ženy udělat pěkný výsledek. Na bednu můžou dosáhnout i další štafety, hlavně Rusky či Bělorusky. Překvapit však může v tomto dlouhém závodu kterékoliv kvarteto.