14.01.2022, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • Ondřej Mikušek

Tipsport: 1.79 4.72 3.42 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji vám za pozornost, přeji krásný víkend a všem Radovanům vše nejlepší k svátku! (04:39:42)

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Ville Husso (STL) – 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9 %, odchytal 60:00

Chris Driedger (SEA) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 58:18
St. Louis stejně jako v předchozím zápase dokázali otočit ve třetí třetině z 0:1 na 2:1. Tentokrát to ovšem nenechávali na poslední minutu, naopak to zvládli už zkraje této dvacetiminutovky. Za předvedenou hru v celém zápase si to rozhodně zaslouží. Seattle kromě solidní pasáže v první třetině při prvním gólu nepředvedl téměř nic, naopak se nechal často vylučovat. To se dlouho nejevilo jako přílišná výhoda pro domácí St. Louis, v poslední části ale jeden přesilovkový gól přeci jen padl a byl to rovnou ten vítězný. Blues byli tedy objektivně lepším týmem a zaslouženě berou dva body.

59:45

Domácí hrají v plném počtu.

58:55

Nepřesná zadovka od mantinelu v důležitém momentu posílá hosty až do vlastního pásma.

58:06

Hosté vykombinovali přesilovkovou akci doprava, odkud střílel Jared McCann. Ville Husso neměl s přesunem k tyči problém.

57:45

Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brandon Saad – 2 min., vysoká hůl).

57:01

Donskoi vlétl do útočného pásma a přes obránce poslal střelu zápěstím. Husso i tak celkem dobře viděl a smlsnul si na puku lapačkou.

56:43

Naopak Kostin spěchal za pukem do útočného pásma, aby alespoň chvilku podržel hru daleko od Hussa.

55:50

Domácí už se stáhli do obrany, takže se hraje před jejich brankou, ale hosté ji neohrožují přímo, protože se nemohou dostat ke střele.

54:30

Joonas Donskoi se krásně proháčkoval mezi trojicí hráčů St. Louis, ale nakonec nedosáhl na puk, takže ani nezakončil. Kdyby se mu to podařilo, byla by to skutečně nádherná akce.

53:36

Chvíli Seattlu trvalo, než se v útočném pásmu probojoval ke střele. Nakonec to vyšlo na Vince Dunna na pravé straně, nejednalo se ale o výrazné ohrožení Hussovy branky.

51:50

Jordan Kyrou projel podél pravého mantinelu až k brankové čáře a chtěl Driedgera překvapit zakončením na bližší tyč. Právě tu puk trefil a do branky pochopitelně nezamířil.

51:22

Robert Thomas byl v protiútoku sám, jeho střelu přesměroval blokující Giordano do ochranné sítě, a tak Thomas získal alespoň vhazování před Driedgerem.

50:23

Wennberg rychle objel branku a našel v mezikruží Donskoie. Ten si dával se zakončením na čas, i přesto ale nezamířil přesně.

49:33

Seattle se velmi těžko dostává dopředu, naopak domácí stále nemají dost a snaží se zvýšit svoje vedení.

2:1

Branky a nahrávky: 42. R. Thomas (Saad, Krug), 46. Bučněvič (I. Barbašev, Kyrou) – 15. Wennberg (Donato, Soucy)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk (A), Mikkola, M. Scandella, Krug, Bortuzzo, C. Rosén – Bučněvič, R. O'Reilly (C), I. Barbašev – Kyrou, R. Thomas (A), Saad – Neal, Sundqvist, K. Kostin – N. Walker, Bozak, Walman.
Trenér: Craig Berube.

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Giordano (C), Lauzon, A. Larsson (A), Vince Dunn, Soucy, Oleksiak – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Blackwell, Gourde, Järnkrok – Donato, Wennberg, Appleton – Donskoi, Sheahan, M. McCormick.
Trenér: David Hakstol.

Rozhodčí: StPierre, Rooney – Berg, Alphonso.

Diváci: 17 017.

03:56 SEA 2 Giordano, sekání
15:00 SEA 0:1 Wennberg (Donato, Soucy)