DHL Extraliga juniorů

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

2:6

konec (0:1, 1:3, 1:2)

14.01.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • 31. kolo • Jakub Houžvička

Viděli jsme zápas prvního s třetím týmem tabulky, podle rozložení sil na ledě to tak ovšem věru nevypadalo. Sparta nepotvrdila formu z posledních utkání a po většinu zápasu nestíhala, naopak Plzeňští své šance nemilosrdně proměňovali a z hlavního města si tak odvážejí páté vítězství roku 2022. (20:09:21)

59:18

Další skvělý zákrok lapačkou v podání Lokajíčka, který tak v závěru zápasu nadále deptá sparťanské střelce!

59:00

Vstupujeme do poslední minuty tohoto utkání, Plzeň momentálně hru opět kontroluje.

58:07

Další závar před Lokajíčkem, i nyní si plzeňský maskovaný muž dokázal poradit.

57:45

Přihrávka rukou v podání domácích hráčů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:40

Po Portově střele teď měl na hokejce snížení Vašíček, Lokajíček se však proti jeho střele zaskvěl a stav se tedy nemění!

56:07

Kotouč končí v hledišti, hra se tak přerušuje.

55:39

Sparta se i vinou vlastní nepřesnosti nedokázala probojovat do pásma soupeře.

55:06

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marek Soukup – 2 min., držení).

54:40

Boje teď probíhají u mantinelů, ani jedno z mužstev teď nechce dát kůži lacino.

54:11

Ofsajd domácích, ve kterém byl načapán Zembol.

53:48

Sparta se snaží i přes napadání hostujících hráčů vytvořit si další šance na zdramatizování zápasu v závěrečným minutách.

52:35

Skvěle se do zápasu uvedl brankář Hrabal, v jasné příležitosti teď betonem vychytal Maláta!

51:55

Sparta na několik málo chvil uzavřela svého soupeře v jeho pásmu, akce však nabrala rychlého konce, když jednu z přihrávek vystihl Dvořák.

51:23

Další zákrok Lokajíčka, po kterém bude následovat vhazování.

51:12

Ranou slušných parametrů se prezentoval Vágner, Lokajíček však opět prokázal svou dnešní pohodu a ramenem pokus kryje!

50:30

Kvasnička si teď počíhal na Fábryho a ukázkovým hitem hráče Sparty sestřelil.

49:45

Tomka teď Lokajíček dokázal svou lapačkou skvěle vychytat, bude následovat vhazování.

2:6

Branky a nahrávky: 24. Zembol (Hauser, Tomov), 45. Hauser (Tomek) – 5. Kopic (Malák, Ženíšek), 22. Malát (Slanina), 28. Dvořák (Malák, Malát), 36. Malát (Malák, Soukup), 46. Malát (Slanina), 48. Vajner (Kvasnička, Slanina)

HC Sparta Praha: Krbeček (48. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, Tomek, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Fábry, Vašíček, Vágner, Vitouch, Zembol (A)
Trenér: Richard Žemlička

HC Škoda Plzeň: Lokajíček (Vondraš) – Houdek, Dolný, Hamšík, Pánek, Pavlák, Vajner, Malák (C) – Kvasnička, Kopic (A), Korčák, Dvořák, Slanina (A), Soukup, Malát, Ženíšek, Kuchárik, Dáňa
Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Beneš, Žídek

04:50 PLZ 0:1 Kopic (Malák, Ženíšek)
21:35 PLZ 0:2 Malát (Slanina)
23:40 SPA 1:2 Zembol (Hauser, Tomov)