Tipsport extraliga

HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera

3:6

konec (1:1, 1:2, 1:3)

13.01.2022, 18:00 • Winning Group Arena • 41. kolo • Jan Tajzler (@HonzaTajzler)

Tipsport: 2.05 4.2 3.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Závěrečná siréna zazněla a ostravský tým se potřetí v letošním extraligovém ročníku raduje z vítězství nad brněnskou Kometou. Třetí třetina nejprve nabídla vyrovnání domácího týmu, když na správném místě ve správnou chvíli stál Tomáš Vincour. Jenže jak se později ukázalo, to bylo z brněnské strany vše. Vedení hostům vrátil svou druhou trefou v zápase Lukáš Krenželok a hned za minutu a devětadvacet vteřin odskočili Ostravané do dvoubrankového náskoku, který měl na svědomí po dobře sehraném přečíslení Robert Flick. Brno to zkusilo ještě v závěrečné power-play, brankáře odvolalo už tři minuty před třetí sirénou, ale poslední slovo měly znovu Vítkovice, když brněnský odchovanec Jan Hruška uzavřel přesnou trefou přes celé hřiště brankový účet utkání. Vítkovice se tak v tabulce dotáhly na čtvrtou Plzeň, naopak Kometu budou čekat další tuhé bitvy v našlapaném středu extraligové tabulky.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

Lukáš Krenželok (VIT)

Kevin Tansey (KOM) (20:31:21)

59:48

Ostravané už kontrolují závěr zápasu.

59:31

Další pokus Brna měl na holi Rákos, ale zamířil nad.

59:11

Tansey to zkusil od modré čáry, Stezka jeho pokus vyrazil betonem a Vítkovice dostaly puk z obranné třetiny.

58:53

Vítkovice ovšem dobře zabezpečily střední pásmo a domácí tým končí v ofsajdu.

58:35

Kometa nechce nic vzdát a ještě se snaží vymyslet útočné akce.

58:17

58:17 Jan HRUŠKA - 3:6

58:17

Vítkovice právě vstřelily branku!
Zdá se, že je rozhodnuto! Přes celé hřiště se přesnou trefou do odkryté brněnské klece dokázal prosadit JAN HRUŠKA. Asistence: Aleš Stezka.

57:58

Brňané svírají soupeře v útočném pásmu, Rothova rána prosvištěla těsně mimo vítkovickou tyčku.

57:31

Vítkovice dostaly puk z obranného pásma, Kometa musí začít znovu.

57:08

Zaťovič zpoza branky připravil tutovou příležitost Horkému, jenž ihned zakončoval z voleje, ovšem výborně se přemístil pohotový brankář Stezka! Brněnskému útočníkovi Horkému dnes zkrátka není přáno, tohle nebyla jeho první slibná příležitost v dnešním střetnutí.

56:56

Vítkovice vyhazují jen na zakázané uvolnění.

56:49

Ihned po vhazování před Stezkou skončil puk na střídačce Vítkovic.

56:44

Kometa jde do hry bez brankáře!

56:44

Oddechový čas pro domácí.

56:21

Další přečíslení dva na jednoho zlikvidoval obětavým zákrokem Roth, když už Kalus přemýšlel, jak adresuje přihrávku svému spoluhráči, vložil se do přihrávky svým vlastním tělem.

55:59

Vítkovická obrana v pohotovosti, na led se čím dál častěji dostává elitní brněnský útok.

55:25

Hostům se podařilo otupit brněnskou aktivitu a nyní dokonce získávají vhazování před Tomkem.

3:6

Branky a nahrávky: 18. Tansey, 40. P. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 42. Vincour (Rákos, R. Pavlík) – 3. Chlán, 27. Marosz (A. Solovjov, Lindberg), 39. L. Krenželok (A. Solovjov), 52. L. Krenželok (Lakatoš, Marosz), 53. Flick (Lednický, M. Kalus), 59. J. Hruška (Stezka)

HC Kometa Brno: Tomek (Klimeš) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, R. Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Šik, Střondala, L. Horký – R. Pavlík, Rákos, Vincour – Dočekal, F. Dvořák, Ostřížek.
Trenér: Kalous

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, Jakub Stehlík, Galvinš, Plášil, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Marosz, Lindberg, Fridrich – Lednický, Flick, M. Kalus – Dej, Chlán, Bernovský.
Trenér: Holaň

Rozhodčí: Šindel, Stano – Ondráček, Zíka