06.12.2021, 01:30 • UBS Arena, New York • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.04 4.1 3.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2. Brandon Hagel (CHI) 1+0
3. Noah Dobson (NYI) 1+0
Československá stopa:
Zdeno Chára (NYI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:01
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:13
Semjon Varlamov (NYI) – 24 zák., 2 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 63:42
Marc-Andre Fleury (NYI) – 22 zák., 2 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 65:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 24:26 (8:10, 7:4, 9:10 – 0:2)
Zblokované střely – 13:12
Vyhraná vhazování – 30:18
Trestné minuty – 4:8
Hity – 24:18
Islanders znovu padli ve své nové aréně a celkově prohráli už jedenáctý zápas v řadě! Jejich velké trápení tak pokračuje. Chicagu svěřenci Barryho Trotze podlehli 2:3 po nájezdech.

Hosté vedli od 7. minuty, kdy v přesilovce tečoval DeBrincatovu střelu Brandon Hagel. Domácí srovnali ve druhé třetině rovněž v početní výhodě, kterou využil tečí Ahova nahození Jean-Gabriel Pageau. Ve třetí dvacetiminutovce pak poslal Blackhawks podruhé do vedení střelou z pravého kruhu Dylan Strome, ovšem Ostrovanům se podařilo srovnat pouhých 3,6 sekundy před koncem ranou Noaha Dobsona. V prodloužení branka nepadla a rozhodnout tak musely až nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem rutinér Patrick Kane.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
Autorem vítězné branky je PATRICK KANE.

Anthony BEAUVILLIER

3. série 0:1

Fleuryho nepřekonal ani Beauvillier. Hostující gólman vytěsnil jeho střelu levou rukou nad branku. Chicago vítězí!

Patrick KANE

2. série 0:1

Patrick Kane zamíchal před Varlamovem s pukem a pak ho poslal nad jeho lapačku!

Mathew BARZAL

2. série 0:0

Také Barzal zvolil bekhendový blafák, který pokryl Fleury.

Jonathan TOEWS

1. série 0:0

Jonathan Toews jel pomalu z pravé strany. Pak zkusil kličku do bekhendu, kterou Varlamov pokryl levým betonem.

Oliver WAHLSTROM

Oliver Wahlstrom se rozjel jako první. Fleuryho neprostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

2:3

Branky a nahrávky: 29. Pageau (Aho, Barzal), 60. Dobson (Barzal, Bailey) – 7. Hagel (DeBrincat, S. Jones), 46. D. Strome (DeBrincat, E. Gustafsson), rozh. náj. P. Kane