Anglická Premier League

Everton FC – Arsenal FC

2:1

konec (0:1)

06.12.2021, 21:00 • Goodison Park, Liverpool • 15. kolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 3.63 3.53 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 8:12. (23:03:13)
Souboji Evertonu s Arsenalem takřka celý první poločas chyběl náboj, nakonec to ale byla pořádná bitva.

Arsenal se ujal vedení v závěru prvního poločasu po trefě Ödegaarda. Po změně stran byla už podruhé v zápase odvolána branka Richarlisona kvůli těsnému ofsajdu, v 80. minutě už se ale Brazilec dočkal, když dorazil do sítě Grayovu střelu do břevna. Hrdinou se ale nakonec stal právě Demarai Gray, jenž parádní střelou v 92. minutě rozhodl o triumfu Evertonu a zajistil svému klubu první ligovou výhru od konce září.

90+7

90+7

90+7. Aubameyang mohl vyrovnat, ovšem netrefil branku.

90+7

A obrovskou šanci měl i Arsenal! Eddie Nketiah pronikl po útočné polovině, pak jeho přihrávku Saka propustil mezi nohama na Aubameyanga, jenž byl zcela sám před Pickfordem, přízemní střelu ale nasměroval mimo branku!

90+6

90+6. Iwobi zblízka nepřekonal Ramsdala.

90+6

Razítko na domácí výhru mohl po výborné akci Richarlisona přidat Alex Iwobi, proti bývalému hráči Arsenalu se ale zaskvěl brankář Ramsdale!

90+5

Everton brzy po rozehrávce přišel o míč a Arsenal se ještě bude pokoušet o závěrečný nápor.

90+4

Richarlisona nedovoleně povalil k zemi Thomas Partey, následovat bude standardní situace pro Everton.

90+3

Demarai Gray zároveň dostal žlutou kartu za vysvlečený dres při gólové oslavě.

90+2

90+2. Demarai GRAY - 2:1

90+2

Everton právě vstřelil branku!
Bouře radosti v Goodison Parku! Andre Gomes přenesl hru na útočnou polovinu, pak přihrál DEMARAIOVI GRAYOVI, jenž otřel svoji skvělou střelu o vzdálenější tyč Ramsdalovy branky a rozvlnil síť!

90+1

Martin Ödegaard si připravil velmi zajímavou příležitost, do jeho střely se ale stačil vložit Seamus Coleman, důležitý zákrok domácího kapitána.

90+1

Rozhodčí Dean oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

90

Doucouré se snažil protáhnout po levé straně pokutového území, pak jeho přízemní střela z ostrého úhlu nenadělala Ramsdalovi žádné potíže.

89

Richarlison nepřešel přes spoluhráče z brazilského národního týmu Gabriela, ten si při zákroku počínal v rámci pravidel.

88

S dlouhým nákopem Michaela Keana z hloubi pole si poradil brankář Ramsdale, jenž došel pro míč před dotírajícím Richarlisonem.

87

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Alex Iwobi.

85

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.