4:1

konec (1:1, 2:0, 1:0)

27.11.2021, 01:10 • KeyBank Center, Buffalo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.52 4.17 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:40:19)
Utkání sledovalo 9 958 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 4:2
Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z výhry a dvou bodů do tabulky. Ve třetí třetině měli sice hosté slibný úvod, jenže své šance neproměnili a tak udeřilo na opačné straně. Ve 44. minutě dnes podruhé skóroval Tage Thompson a svým gólem uklidnil celý tým. Buffalo pak mělo ještě několik dalších možností navýšit svůj náskok, skóre se však už neměnilo, což ovšem domácím nemuselo vadit. Tokarski už zůstal nepřekonán, a i on se velkou měrou zasloužil o výhru 4:1. Buffalo je po tomto úspěchu na šestém místě Atlantické divize s 18 body, Montreal jich má na sedmém místě stejné divize pouze 12.

59:29

Zápas se dohrává, o vítězi je rozhodnuto!

58:51

Domácí Bryson objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Montembeault tam byl včas a zabránil tak pátému puku za svými zády.

57:51

Buffalo drží puk v útočném pásmu, v tuto chvíli to domácím bohatě stačí.

57:10

Hostům to prostě nejde. Nyní se v útočném pásmu dostali do přečíslení dva na jednoho, Dvorak mohl zakončovat do odkryté branky, tu však minul...

56:52

Pěkný pokus od hostujícího Romanova, Tokarski ale na brankovišti včas zakročil a puk srazil.

55:53

Jokiharju si počkal, až mu spoluhráči dostřídají a sám pak rozjel další útočný pokus Buffala.

54:51

Alexandr Romanov se snažil projet do útočného pásma, u levého mantinelu však schytal tvrdý hit a přišel o puk.

54:16

Menží závar před Montembeaultem, ten rozklekem zastavil Thompsonovo zakončení. Hattrick se tak nekoná.

53:16

Důkazem je i Evansova kličkovaná v útočném pásmu, kde mu scházela podpora spoluhráčů a o puk byl snadno obrán.

52:36

Domácí zápas zvládají na jedničku, Montreal se teď nemůže vůbec dostat do nějakého případného náporu.

51:59

Nepříjemné nahození z dálky, Montembeault pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

50:47

Domácí se snaží hru trochu uklidnit, nyní ve vlastním pásmu čekají na dostřídání.

49:50

Evansův bekhend z bezprostřední blízkosti dokázal Tokarski vyrazit, o zbytek se postarala obrana Buffala.

49:07

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:07

Už to vypadalo, že se Montreal dostane do nějaké šance, zastavil je ale čárový sudí – pískalo se postavení mimo hru.

48:09

Montreal kupí chyb, najednou byl před brankou Skinner, toho Montembeault vychytal a o malou chvíli neuspěl ani Thompson.

47:43

Už je přerušená hra a hosté si mohou alespoň na chvíli oddechnout.

46:55

Zase střela na Montembeaulta, hosté jsou teď pod velkým tlakem a neví, kam dřív skočit.

46:03

Převaha Buffala pokračuje, tentokrát vytáhl prudký švih Cozens, šlo to ale vysoko nad branku.

45:35

Kousek za kruhy vyslal prudký švih Okposo, Montembeault vykopl pil pravým betonem k mantinelu.

44:09

Před Montembeaultem se objevil Cozens, gólman Montrealu se ale v tuto chvíli blýskl pohotovým zákrokem.

43:29

43:29 Tage THOMPSON - 4:1

43:29

Sabres právě vstřelili branku!
Jenže stačila jedna protiakce a už je to o tři góly. Domácí se dostali levou stranou do útočného pásma, přihrávka zamířila mezi kruhy na TAGEHO THOMPSONA a ten nekompromisním švihem upravil na 4:1. Asistence: Jeff Skinner, Victor Olofsson.

42:45

Montreal vstoupil do třetí třetiny velmi aktivně, je poznat, že zápas hosté ještě rozhodně nevzdávají.

41:50

Miller pomohl svému brankáři a po Drouinově nahození z pravé strany zametl puk z brankoviště.

41:18

Další závar v domácím brankovišti, Tokarski to tentokrát vyřešil i vsedě.

40:43

40:43 Evans brejk dvou na jednoho neproměnil

40:43

Hned v úvodu třetí části se hosté dostali do přečíslení a akci dva na jednoho zakončoval Jake Evans. Tokarski jeho střelu dokázal vyrazit pravým betonem!

Hity: 3:9
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Buffalo má skvěle našlápnuto k výhře. Ve druhé třetině totiž hráči v modrém dvakrát udeřili a dostali se tak do zajímavého náskoku. Jako první se ve 30. minutě po přečíslení prosadil Cody Eakin a Buffalo pak dokonce ve 36. minutě skórovalo ve vlastním oslabení, úspěch si připsal Kyle Okposo. Stav je tedy 3:1 a pokud nechce Montreal odjet s prázdnou, musí ve třetí třetině zabrat hlavně v koncovce.

40:00

39:43

Hosté oslabení přečkali, jsou zase v plném počtu.

39:07

Dostali se ale rychle zpět a z levého kruhu mířil do horního růžku Girgensons. Montembeaultova lapačka ale byla opravdu rychlá a zabránila čtvrtému gólu.

38:50

Domácí se teď nepřesnou rozehrávkou sami zbavili útočného pásma, musí tak začít zase od začátku.

38:09

Montembeault má další zákrok, musel řešit Thompsonovu dělovku z levého kruhu.

37:49

Hned v úvodu přesilovky hrozil Thompson, po Cozensově příhře zakončoval z bezprostřední blízkosti, trefil však pouze gólmanův postoj.

37:43

Přesilovku si zahraje i domácí tým, dvě minuty za podrážení dostal David Savard.

37:28

Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrací před Montembeaulta.

36:25

Oslabení Buffala je u konce, tahle pasáž jim vyšla opravdu na výbornou.

35:45

35:45 Kyle OKPOSO - 3:1

35:45

Další akce už ale domácím klapla a v oslabení se dostávají do dvoubrankového náskoku. Při přečíslení dva na jednoho chtěl KYLE OKPOSO přihrávat, jenže puk se k němu od obránce Montrealu vrátil a on se tak dostal k bekhendovému zakončení a nadvakrát doslova procedil puk těsně za brankovou čáru – 3:1. Asistence: Cody Eakin.

35:01

Na levé straně se Girgensons dokonce dostál do šance, natlačil se před branku, ale byl už příliš blízko na to, aby protlačil puk za Montembeaulta.

34:43

Domácí dostali puk do středního pásma a mohou vystřídat.

34:05

Teď už to vyšlo a Tokarski musel dokonce zasahovat na brankové čáře. Puk vytlačil mimo své území.

33:34

Montrealu se zatím nedaří se rozestavět v útočném pásmu, bránící čtveřice odvádí skvělou práci.

32:43

Suzuki neprostřelil clonící hráče, jeho rána z vrcholu pravého kruhu se tak k Tokarskimu vůbec nedostala.

32:25

Teď ale přichází vyloučení na straně Buffala a bude hned čtyřminutové. 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Brett Murray.

32:14

Skinner a Thompson si v zakončení lehce překáželi, přesto dokázali vyprodukovat střelu, která hostujícího gólmana donutila zasáhnout. Domácí tak pokračují ve svém náporu.

31:48

Bryson a Jokiharju zastavili průnik hostů, hra zase míří na Montembeaultovu branku.

30:45

Zase tu máme výpad Buffala, domácí tým i po druhém gólu ožil a pokouší se o pojistku.

29:49

29:49 Cody EAKIN - 2:1

29:49

Následný protiútok dotáhli domácí do zdárného konce a dnes podruhé vedou. Přečíslení bylo v podobě rozborky hostující obrany, Hinostroza přihrál k tyčce na CODYHO EAKINA a jeho zametení puku skončilo za Montembeaultovými zády – 2:1. Asistence: Vinnie Hinostroza.

29:31

Nepřesná přihrávka na opačné straně, puk skončil za Tokarskiho brankou.

28:49

Kousek za kruhy se k odraženému puku dostával Cozens, moc mu to ale nesedlo a jeho zakončení šlo o velký kus vedle hostující branky.

27:37

Po Toffoliho přihrávce na modrou čáru nahazoval Romanov, jeho švih prošel přes několik hráčů, nicméně Tokarskiho příliš neprověřil.

27:00

Teď už z toho ale střela byla, nicméně Tokarski předvedl jistý zákrok a přerušil hru.

26:28

Po delší době se k akci nadechoval i Montreal, Toffoli ovšem skončil hned u červené čáry, přes modrou zeď se mu nepovedlo projít.

25:42

Cozens byl pozastaven u modré čáry, navíc ani nemohl pokračovat, pískalo by se totiž postavení mimo hru.

24:56

Bjork se po individuální akci proháčkoval až do útočného pásma, při zakončení už ale neměl moc prostoru a bekhend ani nebyl dostatečně prudký.

23:44

Potvrdilo se to i v šanci, kdy se před brankáře dostal Olofsson, zpracoval neposedný puk a zblízka se jej snažil procpat za Montembeaulta. Puk se vynořil kousek vedle tyčky!

22:45

Hraje se dlouho bez přerušení, Buffalo je v této pasáži o něco aktivnější.

21:23

Po dlouhé přihrávce na modrou čáru posunoval Bjork na Asplunda, dal mu to ale na dlouhou hůl a bylo tak po možné šanci Buffala.

20:33

Hned v úvodu druhé třetiny vystřelil z pravého kruhu Thompson, Montembeaultovu branku těsně minul.

Trestné minuty: 0:0
Je za námi první třetina, která přinesla hodně živý hokej z obou stran. V úvodu měli navrch domácí a už v páté minutě se dostali do vedení po přesné střele z mezikruží v podání Tageho Thompsona. Montreal se rozjížděl pozvolna, ale i on si pak dokázal vytvářet šance a po několika neúspěšných pokusech překonat nakonec srovnal Josh Anderson a ustanovil současný stav 1:1.

20:00

19:28

Další chyba hostů v rozehře, mohli si ale nakonec oddechnout, puk dokázali vystrkat za modrou čáru.

18:50

Hned dvě střely domácích, Montembeault obě vyrazil. Montreal teď měl ve svém pásmu docela honičku.

17:31

Je tu krátká pasáž, kde oba celky neúspěšně kombinují a je v tom plno nepřesností.

16:24

Eakinova střela byla zblokována, Montembeault v tuto chvíli zasahovat nemusel.

15:41

Oba týmy střídají v nepřerušené hře, dopředu se pozvolna dostává domácí Buffalo.

14:41

Neuspěl ani Poehling, ten z levé strany minul, vypadá to ale, že se Montreal nadechuje k mírnému tlaku.

13:56

Toffoli číhal na svou šanci u pravé Tokarskiho tyčky a chtěl z první zamést puk za jeho záda. Jeho dobrá myšlenka mu ale nevyšla, pouze naprázdno promáchl.

12:44

12:44 Josh ANDERSON - 1:1

12:44

Montreal právě vstřelil branku!
No a najednou máme srovnáno. Domácí zaváhali v rozehrávce, v útočném pásmu se tak k puku dostal JOSH ANDERSON a pohotovým švihem nedal Tokarskimu šanci na zákrok – 1:1. Bez asistence.

12:10

Neúspěšná teč v podání Girgensonse, akce domácích tak skončila v rohu a dopředu už míří Montreal.

11:45

Sledujeme zatím velmi akční hokej, o vzruch se starají hlavně hráči Buffala.

11:41

Po rychlé akci se hosté dostali do útočného pásma a zprava zakončoval Chiarot. Puk byl Tokarskim sražen a je přerušená hra.

10:45

Hostující Anderson se nedostal ke sklepnutí ostrého nahození od modré čáry, promáchl a puk skončil v rohu.

09:15

Z úhlu to zkusil Poehling, Tokarski musel zakročit levým ramenem, puk vyrazil před sebe.

08:42

Hraje se dlouho bez přerušení, hra se teď přelévá ze strany na stranu a už i Montreal začíná polehoučku kousat v zakončení.

07:47

07:47 Murray po Montembeaultově zaváhání v rozehrávce trefil tyčku

07:47

Montembeault zaváhal při své rozehrávce za vlastní brankou a pak se musel bleskově vracet a stejně měl hromadu štěstí, neboť zakončující Murray trefil tyčku!

07:10

Romanov neúspěšně přihrával od levého mantinelu, Buffalo v obranném pásmu předvádí pozorný výkon.

06:31

Montreal je pod tlakem, hosté mají velký problém se vůbec vykombinovat z vlastního pásma.

05:23

Buffalo je po úvodní brance v ráži, opět se usadilo v útočném pásmu, od modré nahazoval Dahlin a Montembeault musel vytáhnout další zákrok.

04:40

Ke střele se dostal i Okposo, gólman Montrealu tak byla zase zaměstnán a máme přerušenou hru.

04:08

04:08 Tage THOMPSON - 1:0

04:08

Domácí tým jde do rychlého vedení. Buffalo si na levé straně vybojovalo puk, pohotově jej přihrávkami posunulo mezi kruhy, kde si zpracoval TAGE THOMPSON a prostřelil Montembeaulta – 1:0. Asistence: Victor Olofsson, Jeff Skinner.

03:01

Od modré čáry nahazoval domácí Pysyk, jeho pobídku na teč ovšem nikdo ze spoluhráčů nevyužil.

02:29

Na opačné straně zakončoval z otočky Armia, puk sice mířil mimo branku, nicméně Tokarski pro jistotu zakročil a přerušil hru.

01:41

Byl tu náznak brejku domácích, Girgensons ale prováhal nejlepší okamžik pro přihrávku na Asplunda a puk skončil v rohu kluziště.

01:13

Po krátké kombinaci v útočném pásmu se puk dostal na Andersonovu hůl a ten se hned pokoušel ohrozit Tokarskiho branku. Domácí gólman má za sebou první úspěšnou práci.

00:22

Zápas začal nepovedenou rozehrávkou Montrealu, puk skončil na zakázaném uvolnění.

00:01

Buffalo Sabres: Tokarski (Dell) – Pysyk, Dahlin, Jokiharju, Bryson, C. Miller, Hägg – V. Olofsson, Tage Thompson, J. Skinner – Hayden, Eakin, Hinostroza – Bjork, Girgensons (A), R. Asplund – Okposo (A), Cozens, B. Murray.
Trenér: Don Granato

Montreal Canadiens: Montembeault (J. Allen) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Niku, Norlinder – Caufield, Suzuki, Drouin – Josh Anderson, Dvorak, Toffoli (A) – B. Gallagher (C), Evans, Lehkonen – Armia, Poehling.
Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: Morton, MacDougall – Kelly, Alphonso.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny, zápas může začít.
Zápas v KeyBank Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Nick Suzuki 15 (4+11)
Tyler Toffoli 12 (4+8)
Brendan Gallagher 10 (4+6)
Montreal Canadiens

Hosté jsou na tom v Atlantické divizi ještě hůře, mají pouze 12 bodů a jsou na sedmém místě. Montreal má docela velký problém v obraně a projevilo se to i v posledním duelu, kty sice na ledě Washingtonu skórovali Evans, Caufield a Lehkonen, jenže to nestačilo a kanadský tým prohrál 3:6.

Buffalo Sabres

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Atlantické divize se ziskem 16 bodů a tím pádem patnáctibodovou ztrátou na první Floridu. Mužstvo se teď potýká s poklesem formy, poslední čtyři zápasy Buffalo prohrálo, a to postupně s Calgary, NY Rangers, Columbusem a Bostonem. V tomto duelu se trefil pouze Okposo, zatímco za hosty se prosadili Bergeron, Coyle, Pastrňák, Reilly a Hall a Buffalo tak padlo 1:5.

Pittsburgh – Buffalp 1:2
Buffalo – Calgary 0:5
NY Ranger – Buffalo 5:4
Buffalo – Columbus 4:7
Buffalo – Boston 1:5
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Buffalo Sabres a Montreal Canadiens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:1

Branky a nahrávky: 5. Tage Thompson (V. Olofsson, J. Skinner), 30. Eakin (Hinostroza), 36. Okposo (Eakin), 44. Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson) – 13. Josh Anderson

Rozhodčí: Morton, MacDougall – Kelly, Alphonso

Diváci: 9 958

04:08 BUF 1:0 Tage Thompson (V. Olofsson, J. Skinner)
12:44 MTL 1:1 Josh Anderson
29:49 BUF 2:1 Eakin (Hinostroza)
32:25 BUF 2+2 B. Murray, vysoká hůl
35:45 BUF 3:1 Okposo (Eakin)
37:43 MTL 2 D. Savard, podrážení
43:29 BUF 4:1 Tage Thompson (J. Skinner, V. Olofsson)