Martin Nečas (CAR) – 0+1, 0, 1 střela, TM 0, čas na ledě 16:00

Vyhraná vhazování –22:27
Trestné minuty – 4:12
Góly v přesilovce – 1:1
Hity – 21:21
Je za námi dnešní duel mezi Montrealem Canadiens a Carolinou Hurricanes. Z vítězství se radují hosté, kteří zvítězili 4:1. Hosté potvrdili své vedení, které si přinesli z druhé třetiny dalšími dvěma přesnými trefami v třetině třetí. Na 3:1 zvyšoval deset minut před koncem, pro domácí moc dobře známý, Jesperi Kotkaniemi. Trefou do prázdné branky pojišťoval ještě Sebastian Aho, pro kterého šlo o druhou trefu v zápase a výrazně se podílel na vítězství. Na vítězství Hurikánů se také výrazně podílel Frederik Andersen, který předvedl několik skvělých zákroků a ukázal, proč ho Carolina před sezonou přivedla.

Hurricanes tak pokračují ve skvělém startu do sezony a stále zůstávají neporaženi. Naopak Canadiens prohráli i páté utkání v sezoně a stále zůstávají jediným týmem, který zatím nezískal ani bod.

59:22

59:22 Sebastian AHO - 1:4

59:22

Carolina právě vstřelila branku!
Hosté pojišťují dnešní vítězství trefou do prázdné branky. Skvělý výkon korunuje svojí druhou trefou v zápase SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Vincent Trocheck

59:12

Oddechový čas si vybrali domácí.

59:12

Teräväinen vyhodil kotouč přes všechny čáry, další zakázané uvolnění Canes.

58:48

Hosté se osvobozují, domácí ale rozjíždějí další akci.

58:22

Pokus Toffoliho těsně míjí branku, domácí stále v tlaku.

58:13

Hosté vyhazují přes všechny čáru, hra se vrací zpět před Andersena.

57:17

Skvělý zákrok předvedl Frederik Andersen proti dorážce Dvoraka, který zůstal úplně volný před hostujícím brankářem!

56:54

Domácí to zkoušejí v šesti!

56:28

Velký závar před brankou hostů! Brandon Gallagher ani nadvakrát nedokázal zasunout kotouč za záda Andersena.

56:06

Další tvrdou střelu vyslal Caufield, jeho rána letěla o několik centimetrů nad branku hostů.

55:06

Jonathan Drouin se hnal sám na Andersena, domácí útočník zvolil kličku do backhandu, na kterou si ale hostující brankář zkušeně počkal.

55:00

Pět minut do konce třetí části, zdramatizují domácí ještě vývoj duelu?

54:06

Teräväinenův pokus zápěstím brankář Allen pouze vyráží lapačkou do rohu.

1:4

Branky a nahrávky: 38. Toffoli (Suzuki, Drouin) – 21. Aho (T. Teräväinen, A. DeAngelo), 23. A. Svečnikov (M. Nečas, Trocheck), 50. Kotkaniemi (Skjei, Aho), 60. Aho (T. Teräväinen, Trocheck)

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Kulak, D. Savard, A. Romanov, Ch. Wideman, Chiarot – B. Gallagher, Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli – Armia, Evans, Lehkonen.

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Bear, Slavin, Pesce, Skjei, A. DeAngelo, Cole – T. Teräväinen, Aho, Kotkaniemi – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal, Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook.

Rozhodčí: Herbert, Brenk – Toomey, Murray

Diváci: 19 174

03:11 CAR 2 A. DeAngelo, sekání
03:15 MTL 2 Drouin, podrážení
03:56 CAR 2 A. Svečnikov, sekání
05:33 MTL neuznaná branka