2:1

po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

13.10.2021, 18:30 • Arena 2000, Jaroslavl • Karel Jedlička

Tipsport: 1.44 5.18 5.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisté Jaroslavli připisují páté vítězství z posledních šesti zápasů a hosty může mrzet především nepohlídaný prostor za vlastní bránou, odkud inkasovali oba góly.
Lokomotiv v první třetině nevyužil drtivou převahu a řadu vyložených šancí, z celkem ojedinělého protiútoku až před polovinou hrací doby překvapivě inkasoval. Hosté pak převzali otěže a paradoxně inkasovali tři vteřiny před sirénou v době, kdy kontrolovali hru.
Třetí třetina byla velmi opatrná a bez šancí, oba celky si jen hlídaly jistý bod do tabulky. V prodloužení pak rozhodl po hrubce čerepoveckého obránce Presse o zisku druhého bodu pro Jaroslavl Šalunov. (20:53:47)
Statistiky utkání

Střely na bránu 30:20 (17:5, 5:12, 6:2 – 2:1)
Vhazování 25:14
Čas v útoku 10:45 – 8:48
Vyloučení 3:3, bez využití

Do hry nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

61:36

61:36 Maxim ŠALUNOV - 2:1

61:36

Jaroslavl právě vstřelila branku!
Z protiútoku jel sám na bránu MAXIM ŠALUNOV. Nájezd sice nedotáhl, ale za klecí Čerepovce vystihl mizernou přihrávku Robina Pressa a zasunul zpoza brány vítězný gól. Bez asistence.

61:21

Dva na jednoho ujížděli hosté, Rooba se rozhodl zakončit sám a trefuje Pasqualeho do ramene.

60:43

Šugajev se roztáhl na čáře a lapačkou vsedě vystihl nebezpečnou střelu najíždějícího Rušana Rafikova z levého kruhu.

60:01

Opatrná třetí třetina bez šancí snad ani nemohla skončit jiným výsledkem, oba celky si zajistily bod a o držiteli druhého rozhodne prodloužení či případné nájezdy.

Střely na bránu 28:19 (17:5, 5:12, 6:2)
Vhazování 23:14
Čas v útoku 10:14 – 8:44

60:00

59:38

Křížná přihrávka domácího Jelesina vyletěla na střídačku Čerepovce. Vše směřuje do prodloužení.

58:10

Hokejisté na ledě dokonce o 11 vteřin překonali nedávný zápis a rozhodčí pískají až po 5:45 dlouhém plynulém úseku zakázané uvolnění Lokomotivu. Za celou tuto dobu nemuseli brankáři zasahovat.

56:51

Berjozkin jen přejel červenou čáru a vyhazuje podél mantinelu, aby mohla jeho formace vystřídat.

55:55

Hraje se opět dlouho bez přerušení, oba celky praktikují zajištěnou obranu a snaží se hlavně nepřijít o jistý bod.

52:25

Jegor Averin šikovně tečoval střelu od modré, která končí v Šugajevově výstroji. Nastává poslední komerční pauza dnešního zatím vyrovnaného zápasu.

51:08

Obě mužstva jsou v plném počtu. Lokomotiv byl při hře 4 na 4 aktivnější, ale soupeřovu bránu neohrozil.

50:40

Alexej Marčenko prováhal mezi kruhy výhodnou pozici a kotouč mu odskakuje od hole.

49:08

Málokdy vídaných 5 minut a 34 vteřin se hrálo nonstop a stejně jako ve 44. minutě pískají rozhodčí až faul. V tomto případě vzájemné osekávání.

49:08

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Alexandr Jelesin – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Dmitrij Moisejev – 2 min., sekání).

2:1

Branky a nahrávky: 40. M. Beljajev (Berjozkin), 62. Maxim Šalunov – 30. Stenqvist (Vovčenko, Timašov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (D. Isajev) – Rafikov, A. Marčenko (C), Jelesin, Barancev, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – J. Averin, Maxim Šalunov, Boucher – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Georgij Ivanov, Kajumov, Denis Alexejev – Arťom Iljenko, M. Beljajev, Berjozkin.

Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Timašov, Stenqvist, Rykov, N. Makejev, M. Tichonov, Rogov – Rooba, Joonas Nättinen, J. Morozov (C) – Geraskin, Vovčenko, Guslistov – Kodola, Jemec, D. Dumbadze – Dmitrij Moisejev, A. Alexejev, Kolmykov.

Rozhodčí: Odinš, Judakov – Novikov, Kučava