Menu

Fotbal

Evropská liga

Brøndby IF – AC Sparta Praha

0:0

konec (0:0)

16.09.2021, 21:00 • Brøndby Stadion, Brøndby • Skupina A • Vít Muzikář

Tipsport: 2.72 3.41 2.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:04:56)
Spartu má před sebou domácí souboj s Jabloncem, který dnes porazil doma rumunskou Kluž trefou Václava Pilaře z pokutového kopu. Následně absolvuje derby a pak přivítá doma skotské Rangers. Asi netřeba zmiňovat, že toto utkání se odehraje bez diváků, a to nikoliv z důvodů koronavirových restrikcích.
V Kodani branka nepadla a Sparta tak veze ze stadionu dánského mistra bod. Jestli dva ztratila, nebo získala, to se uvidí hlavně až po konci základní skupiny. První poločas měli spíše více ze hry domácí a výkon Sparty nebyl ideální. Pražané navíc přišli o Matěje Polidara, který se snažil dostihnout protihráče a při pádu na trávník si vyhodil rameno. Místo toho se tak posunul Wiesner na levého obránce a na pravém bekovi hrál střídající Vindheim.

Co se týče druhého poločasu, tak v něm naopak Sparta byla aktivnější. Největší příležitost měl po rohovém kopu Hancko, ale brankář Hermansen stihl vyrazit zakončení křížem. Sparťané se mohli také prosadit Peškem, tomu ovšem nesedla střela proti poslednímu obránci.

Tak či onak – zápas moc krásy nenabídl. Sparta čekala na svou první střelu na branku dlouhých sedmdesát minut. V prvním poločase jsme nepostřehli jedinou střelu mezi tři tyče.
Zákroky brankářů
Mads Hermansen (Brøndby) – čtyři zákroky
Florin Nita (Sparta) – jeden zákrok
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:11.

90+4

Konec zápasu.

90+3

Nita si zahrál nohama a po nákopu na levou stranu dostala Sparta výhodu a ve velice dobré pozici pálil Hložek pravačkou přímo do Hermansena.

90+2

Jens Martin Gammelby posadil centr z levé strany jen na hlavu Čelůstky, posléze tentýž hráč ještě vyslal střelu doprostřed branky a rukou Nity.

90+2

Wiesner promáchl za vápnem po odrazu balónu, Divković pak ještě naháněl Peška a Nitu, ovšem bez úspěchu.

90+1

Hložkův centr z pravé strany odráží Gammelby na roh.

90+1

Nastavují se tři minuty!

90

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Michal Sáček, přichází Václav Drchal.

89

Josip Radošević roztáhl hru na pravou stranu na Cappise, ten centroval na zadní tyč hlavou, kde spolu komunikoval Vindheim a Nita a ten nastavil hruď při sklepnutí obránce Sparty.

88

Souček ošetřen, naštěstí je v pořádku. Sparta už přišla o Polidara v prvním poločase...

87

Žlutou kartu dostává Frederiksen (trenér) (Brøndby IF) za protesty.

86

Ostrý šlapák Gammelbyho na nohu Součka byl podle rozhodčího v pořádku. Následně přebíral Cappis balón na levé straně již v autu. Domácím se tento výrok rozhodčího vůbec nelíbí.

85

Andrija Pavlović si za faul na Součka při hlavičkovém souboji na levé straně vykoledoval žlutou kartu.

85

Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kevin Mensah, přichází Jens Martin Gammelby.

Brøndby IF – AC Sparta Praha

0:0

konec (0:0)

Zpět na online

Karty:   45+1. Rosted (BRY), 85. Pavlović (BRY), 87. Frederiksen (trenér) (BRY) – 45+1. Souček (SPA), 60. O. Čelůstka (SPA)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 14:11.

Brøndby IF: Hermansen – Rosted (75. Pavlović), Maxsö (C), Tshiembe – Bruus, Frendrup, Radošević, Slimane (69. Cappis), Mensah (85. Gammelby) – Uhre (69. Divković), Hedlund (75. Börkeeiet).
Náhradníci: Mikkelsen – Gammelby, Heggheim, Greve, Pavlović, Lumb, Fallenius, Cappis, Divković, Singh, Pyndt, Börkeeiet.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, O. Čelůstka, Hancko, Polidar (38. Vindheim) – Pešek, Pavelka (C), Souček, Sáček (90. Drchal), Haraslín (64. Moberg Karlsson) – Hložek.
Náhradníci: Heča, Kotek – A. Gabriel, Moberg Karlsson, Dočkal, Minčev, Drchal, Štetina, Panák, Vindheim, Karabec, Vitík.

Rozhodčí: Stavrev (MKD) – Kostadinov (MKD), Lika (MKD)