3:5

konec (0:0, 1:3, 2:2)

16.09.2021, 18:30 • Megasport Arena, Moskva • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.1 3.98 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Spartakem a CSKA. Branky začaly padat až od druhé třetiny, ale nudit jsme se dnes rozhodně nemohli. Hosté si v rozmezí 22. až 34. minuty vytvořili tříbrankové vedení, ale Spartak jej okamžitě smazal po dvou trefách Ilji Talalujeva a Alexandru Chochlačovovi. Poté se ale znovu připomnělo CSKA, rozdílovou trefu v 54. minutě měl na svědomí kapitán Sergej Andronov. V úplném závěru vstřelil branku na konečných 5:3 Sergej Plotnikov, jenž se dnes postaral o hattrick.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Na počtenou! (20:50:49)

CSKA právě vstřelilo branku!
Čepice na led sice napadají, ale SERGEJ PLOTNIKOV by si je zasloužil. Dnes totiž vstřelil svou třetí branku v utkání, když se prosadil střelou do prázdné brány. Pečetí tak výhru CSKA. 3:5. Asistence: Konstantin Okulov a Nikita Nestěrov.

59:33

Heed odražený kotouč nedojel, na řadu tak přichází zakázané uvolnění CSKA. Sedmadvacet sekund před sirénou si bere domácí kouč Boris Mironov oddechový čas.

59:02

Nyní je to však jinak. Dansk je na střídačce a Spartak to zkouší se šesti hráči v poli.

58:40

Dansk musí stále ještě zůstávat v bráně, neboť hosté znovu odpálili touš do střední třetiny.

58:02

Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí periody. Domácí stále nemají tolik potřebný tlak, tudíž o powerplay zatím řeč být nemůže.

57:25

CSKA dvakrát po sobě velmi dobře ubránilo vlastní třetinu. Dmitrij Višněvskij to několikrát zkoušel rychlými předávkami směrem dopředu.

56:02

Čas se domácím neúprosně blíží ke konci. V těchto minutách ztratili tempo, kterým se na začátku této periody mohli pyšnit.

55:24

To se však pokusil změnit Sergej Plotnikov, jehož snaha před brankovištěm soupeře byla zcela zřejmá. Dansk si ale spodní část brány pokryl.

54:48

Svěřenci Sergeje Fjodorova ale už opustili útočné pásmo a nyní se zřejmě budou soustředit hlavně na obranu.

54:17

CSKA se znovu usadilo v ofenzivních pozicích, jenže tentokrát jejich kombinace přesná nebyla. Vše zhatila finální přihrávka.

53:03

53:03 Sergej ANDRONOV - 3:4

53:03

Hosté se znovu dostávají do vedení! Do brány šli doslova po hlavě, což pro ně přineslo ovoce. Jemná teč Guskova se od brankáře Danska odrazila k zadní tyči, kde velice důrazně operoval kapitán SERGEJ ANDRONOV. Ten už neměl problém s doražením puku do sítě. 3:4. Asistence: Matvej Guskov a Alexandr Popov.

52:39

Po vhazování v útočném pásmu se hosté před svatyní soupeře usadit nedokázali. Nicméně Širokov vyhodil na zakázané uvolnění.

51:50

Nyní sledujeme boj o střední pásmo. Oba celky se za každou cenu chtějí usadit v ofenzivní zóně.

50:52

Po inkasované brance je však CSKA tím týmem, který více tlačí na pilu. Rozhodně nás čeká ale velmi zajímavý závěr tohoto klání.

50:12

Do konce řádné hrací doby chybí zhruba deset minut. Spartak dokázal srovnat nepříznivé třígólové manko a nyní bude při chuti tak, aby utkání rozhodl.

49:13

49:13 Alexandr CHOCHLAČOV - 3:3

49:13

Spartak právě vstřelil branku!
Na začátku střídání sice trefil Kugryšev tyč, ale posléze pomohl svému spoluhráči v souboji za bránou. Následně se k puku dostal ALEXANDR CHOCHLAČOV, který se natlačil před bránu a kotouč naprosto přesně zametl k tyči. 3:3. Asistence: Dmitrij Kugryšev.

48:48

Za chvíli budou hrát hosté v plném počtu, ale v posledních sekundách se opět museli zapotit.

48:12

Dmitrij Višněvskij zůstal volný v mezikruží, odkud prudce vystřelil zápěstím. Fedotov si povyjel z branky a hrudí dokázal zakročit.

47:33

Jakub Jeřábek si nádherně přebral puk a rázem se objevil tváří v tvář brankáři Fedotovovi. Český zadák si na poslední chvíli přehodil černou gumu na bekhend, ale lapačka brankáře CSKA zasáhla rychle.

46:58

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., držení).

46:48

Je ale vidět, že se hosté o výsledek bojí. Jsou zatažení poměrně blízko své brány a kupředu se už téměř neženou.

46:09

Jeřábek neudržel útočné pásmo. Kotouč mu přeskočil čepel, tudíž musel hrát jen ze střední třetiny.

45:46

Po chybné rozehrávce celku v červených dresech se do šance dostal Plotnikov, jehož pokus zapadl těsně nad horní tyč. Nechybělo moc a mohli jsme se dočkat hattricku.

45:06

Hosté se pokusili o založení rychlé protiakce, ale nakonec si museli pomoct jen nahozením kotouče.

44:33

Alexandr Bryncev napřáhl od modré čáry. Jeho pokus ale dokázal Ivan Fedotov vyrazit do rohu kluziště.

43:34

Třetí třetina stále pokračuje v obranném pásmu hostů. Ti se musí mít velice na pozoru, aby nakonec o svůj původně tříbrankový náskok nepřišli.

41:55

41:55 Ilja TALALUJEV - 2:3

41:55

Spartak je už pouze jednu branku od srovnání! Dmitrij Višněvskij vybídl v dobré pozici ILJU TALALUJEVA, který přesně vymetl růžek klece CSKA. Přesilovka byla v podání domácích sehrána opravdu skvěle. 2:3. Asistence: Dmitrij Višněvskij a Tim Heed.

40:20

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2 min., hákování).

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli hned čtyři branky. Jako první se ve 22. minutě prosadil Sergej Plotnikov, který ještě jednu branku přidal ve 34. minutě. Těsně před jeho druhou trefou ale navýšil vedení CSKA Lucas Wallmark, takže hosté se ocitli ve velmi komfortní pozici. Mírně je na konci třetiny zmrazil Ilja Talalujev, avšak domácí stále ztrácí dvě branky.

Střely na branku po 2. třetinách: 21 – 19

40:00

39:36

Okulov si najel na levý kruh, odkud rychle střílel. Oscar Dansk ale stačil vystrčit rameno, kterým touš posunul nad svou klec.

39:20

Anton Slepyšev se musel vrátit do obranného pásma, neboť domácí dokázali touš vyhodit co nejdále od své svatyně.

38:51

Gilmour nabil Sošnikovovi k tvrdé střele z vrcholu kruhu. Domácí gólman však zaklapl betony, a proto si mezírku mezi nimi pohlídal.

38:32

Nikita Nestěrov vyslal rychlou střelu směrem na bránu. Před ni však bylo přehuštěno, tudíž tohle nahození až k Danskovi nedošlo.

37:58

Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ivan Drozdov – 2 min., podrážení).

37:26

Od vstřelené branky je Spartak lepším týmem. V těchto minutách to zkoušel do útočného pásma jen několika nástřely.

36:42

Anton Slepyšev tvrdě vracel odražený puk směrem na bránu domácích. Svatyni Danska o chlup minul.

36:03

Dmitrij Kugryšev na středu kluziště možná už zbytečně volil kličku. Obránci CSKA jeho záměr přečetli.

35:15

35:15 Ilja TALALUJEV - 1:3

35:15

Domácí jsou zpět v utkání. Obrovskou rychlost nabral na levé straně ILJA TALALUJEV, který se při svém průniku natlačil až před bránu. Zakončil těsně před Fedotovem a udělal velmi dobře, trefil to opravdu krásně. 1:3. Bez asistence.

34:58

Nepřesná rozehrávka Plotnikova tentokrát končí zakázaným uvolněním. Těžiště hry se přenáší před Fedotova.

34:33

Na střely na bránu sice zatím vedou domácí 19 – 16, avšak na góly jde tento zápas jasně ve prospěch CSKA.

33:53

Po komerční pauze už znovu pokračujeme ve hře. Vhazovalo se ve střední třetině.

33:41

33:41 Sergej PLOTNIKOV - 0:3

33:41

O minutu později je to o tři góly! Konstantin Okulov z rohu kluziště předložil na kruh SERGEJI PLOTNIKOVOVI, jenž přesněji trefit nemohl. Nádherně totiž vymetl horní růžek, takže Oscar Dansk byl bez šance. 0:3. Asistence: Konstantin Okulov.

32:33

32:33 Lucas WALLMARK - 0:2

32:33

Vítěz loňské základní části přidává svou druhou branku v utkání. Alexandr Popov příkladně zabojoval u mantinelu, zvládl osobní souboj a následně uvolnil na kruhu LUCASE WALLMARKA. Útočník se zámořskými zkušenostmi se už z této pozice nemýlil. 0:2. Asistence: Alexandr Popov a John Gilmour.

32:16

Střela Sergeje Plotnikova vypadla domácímu brankáři z lapačky. Spartak měl štěstí, že k dorážce se hosté nedostali.

31:52

31:44

Arťom Blažijevskij ale na konci oslabení podržel puk a následně jej vyhodil přes všechny čáry.

31:06

Teď už Spartak naplno rozjel svou přesilovkovou kombinaci. Čtveřice bránících hráčů se musí mít na pozoru.

30:41

Emil Pettersson velmi šikovně nasměroval skákající kotouč směrem na bránu. Fedotov však hrudí zasáhl a poté posunul touš do rohu hrací plochy.

30:09

Na začátku přesilovky zastavil domácí celek ofsajd. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

29:52

29:44

Spartak kombinuje jen okolo mantinelu, od hostů ani teď nedostává prostor.

28:57

Baranov posunul na Kvartalnova, který nakonec vystřelit nedokázal. Na poslední možnou chvíli jej zablokovala trojice poctivě se vracejících hráčů CSKA.

28:12

Hosté se zásluhou Okulova drali do šance. Útočník s číslem 71 ale přihrávku bekhendem moc dobře nenasměroval.

27:40

Kotouč opustil po teči hrací plochu. Trest z toho nebude, neboť právě jeden z hráčů Spartaku se jej dotkl jako poslední.

27:09

John Gilmour znovu vypomohl ofenzívě. Z pravého křídla i rychle vystřelil, ale Danskova vyrážečka byla v pohotovosti.

26:36

Spartak si nyní drží územní převahu. Díky své aktivitě donutil hosty k odehrání na icing, takže vhazovat se bude před Fedotovem.

25:54

Po náporu před bránou CSKA zasáhl Fedotov bez větších potíží. Volný puk raději přikryl ve své lapačce.

25:26

Jeřábek hned po buly nabil Semjonu Ručkinovi, jehož rána byla lehce přizvednuta nad horní tyč.

25:12

Štěstí zkusil z otočky Ivan Drozdov, který ale Ivana Fedotova nikterak nepřekvapil.

24:22

Velká šance Spartaku! Emil Pettersson získal prostor na levé straně. Před brankovištěm zůstal u zadní tyče úplně volný Sergej Širokov a před sebou už měl jen prázdnou bránu. Přihrávku švédského spoluhráče ale promáchl.

23:42

Hra má zatím velmi dobré tempo. Po dobu celého utkání se moc nepřerušuje, takže sledujeme akce v rychlém sledu na obou stranách.

23:09

Viktor Svedberg prudce vystřelil od modré čáry. Dansk musel touš vykopávat levým betonem.

22:51

Lucas Wallmark si hledal místo před brankou soupeřova celku, nicméně Nikita Sošnikov na něj přihrávku neprocedil.

21:21

21:21 Sergej PLOTNIKOV - 0:1

21:21

Máme zde první branku utkání! Po přihrávce před bránu se dostal do zajímavé příležitosti Okulov, ale ten se ještě neprosadil. Odražený kotouč se poté dostal mezi kruhy k SERGEJI PLOTNIKOVOVI, jenž přesně zamířil k tyči. 0:1. Asistence: John Gilmour a Konstantin Okulov.

21:06

Přišlo další nahození do útočného pásma v podání domácích. Obrana CSKA funguje skvěle.

20:29

Dmitrij Kugryšev se velmi krkolomně dostával do ofenzivních pozic. Nakonec přihrávku do strany nezvládl.

20:01

Skončila nám první třetina, která vážnější šance nenabídla. Sledujeme směrem do defenzívy velice poctivý výkon z obou stran, tudíž brankáři to mají o to jednodušší. Snad se ve druhém dějství dočkáme lepší podívané.

Střely na branku po 1. třetině: 9 – 5

20:00

19:32

Už nám probíhá poslední minuta první třetiny. Domácí se drží před bránou CSKA, ale zatím je to bez střelby.

18:47

Kugryšev vybojoval snadno puk v útočném pásmu. Poté vybídl svého spoluhráče Loktionova, který zpětnou přihrávku nezvládl.

18:06

Ivan Fedotov chvíli zůstal ležet v brankovišti. Domácí ale této příležitosti nevyužili kvůli rychlému přístupu obránců CSKA.

17:24

Avcin si naložil až moc. Snažil se po levém křídle proniknout okolo dvou hráčů, což se mu zcela pochopitelně nepodařilo.

16:48

Tim Heed pronikl středem kluziště, avšak přesně zakončit nedokázal. Spartak se ale drží v pásmu soupeře.

16:22

Dmitrij Višněvskij uklidňuje hru u své brány. První třetina nám pomalu míří do svého konce.

15:44

Sergej Andronov udělal rychlou kličku a najednou si to středem mířil směrem dopředu. Rychlostní souboj s beky Spartaku ale nezvládl, takže střely jsme se nedočkali.

14:33

Domácí se nyní marně pokouší usadit ve třetině soupeře. Nicméně snahu rozhodně mají.

14:06

Hosté už hrají v plném počtu. První přesilovka utkání tak využita nebyla.

13:34

Teď už hosté vyhazují přes všechny čáry. Oba celky tak mohou vystřídat.

12:59

Po přihrávce Rylova se na pravém kruhu uvolnil Dmitrij Kugryšev. Jeho rána brankáři hostů vypadla, Jeřábkovi chyběl k dorážce jen kousek.

12:18

Jakub Jeřábek začal přesilovku svého celku před bránou soupeře. Rychle se snažil dorážet volný puk, ale Fedotov byl obezřetný.

12:06

Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Danil Jurtajkin – 2 min., vysoká hůl).

11:41

Vypadalo to na brejk dva na jednoho v podání hostů. Sergej Širokov však zabral směrem dozadu a situaci dokázal srovnat.

10:49

Skákající kotouč na brankovišti nedokázal žádný z hráčů v červeném dresu dorazit směrem na bránu. CSKA se následně ubránilo, takže ani tentokrát z toho velká šance nebyla.

10:16

Danila Kvartalnov si sjel až k modré čáře, odkud razantně vystřelil. Fedotov toho mnoho neviděl, nicméně do zákroku nakonec nemusel.

09:39

CSKA se teď častěji dostává ke střelám. Další z nich však skončila několik čísel vedle zadní tyče.

09:06

Po šikovné přihrávce zpoza brány se na vrcholu levého kruhu uvolnil Arťom Blažijevskij. Také on to zkoušel prudkou střelou zápěstím, jenže Dansk dával pozor.

08:02

Ilja Talalujev celou situaci dohrál a ještě zkoušel zakončit těsně před Fedotovem. Brankář CSKA však spodní část svatyně vykryl.

07:12

Nebezpečná střela hostů od modré čáry pořádně zaduněla o pravý beton Oscara Danska. Brankář Spartaku vytáhl první složitější zákrok.

06:47

Oba celky zatím velmi dobře brání. Pro jednu či druhou stranu je velice náročné se dostávat do střeleckých pozic.

06:21

Nahození Dmitrije Višněvského bylo sraženo do ochranné sítě. Na řadu přichází první komerční pauza utkání.

05:57

Spartak se však pomalu ale jistě usazuje v útočném pásmu. Nyní tahá za delší konec provazu.

05:32

Alexandr Bryncev natáhl krok na pravém křídle. V rozhodující chvíli si najel na střed, ale tam proti němu vyrazily hned dvě hokejky soupeřů.

04:36

Jakub Jeřábek dostal na útočné modré čáře prostor. Jeho rána ale mezi tři tyče CSKA nedorazila.

04:02

Dansk s přehledem zastavil pokus Plotnikova. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

03:36

Tři hokejisté Spartaku si chtěli rychle vyměnit kotouč v útočném pásmu, ale finální přihrávka byla přečtena. Veškerý vzruch tak vyšel vniveč.

02:59

Semjon Pankratov vyhrál osobní souboj u mantinelu, ale následně kotouč jen poslal za bránu Spartaku. Úvod je celkem opatrný.

02:12

Nestěrov tentokrát přidržel puk za svou bránou. Čeká na dostřídání spoluhráčů a poté zřejmě založí útočnou akci.

01:39

Nikita Nestěrov chtěl střílet hned po buly. Napálil však před sebou stojícího soupeře.

01:04

John Gilmour zkusil štěstí z ostrého úhlu. Pořádně protáhl vyrážečku brankáře Danska.

00:47

Emil Pettersson chtěl vyvézt kotouč do útočné třetiny, jenže hosté mu do něj na poslední chvíli sáhli.

00:22

Domácí začali utkání v útočných pozicích. Momentálně si tam mění kotouč.

00:01

Spartak dnes nastupuje v červených dresech, CSKA v dresech bílých.

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – D. Višněvskij (A), Nikišin, Heed, Jeřábek, Bryncev, Rylov, Ručkin – Kugryšev, Loktionov, Chochlačov – Talalujev, Širokov (C), Pettersson – Šaškov, Drozdov, Avcin – Soloduchin (A), I. Baranov, D. Kvartalnov – Ponomarjov.

CSKA Moskva: Ivan Fedotov (Reideborn) – Blažijevskij, N. Nestěrov, Gilmour, Svedberg, Dahlbeck (A), Ar. Sergejev, Lugovjak – Guskov, Wallmark, Slepyšev (A) – Alexandr Popov, Sorkin, Mingačjov – Pankratov, S. Plotnikov, Okulov – Jurtajkin, Andronov (C), Sošnikov.

Rozhodčí: Judakov, Sidorenko – Šalagin, Šišlo.

CSKA MOSKVA

Úřadující vicemistr KHL a zároveň loňský vítěz základní části do sezony vkročil stejně jako jeho dnešní soupeř, nicméně CSKA má v tuto chvíli horší skóre. Také tým legendárního Sergeje Fjodorova má momentálně na kontě 4 výhry a 2 porážky. Po čtyřech výhrách v řadě naposledy nestačil na Barys, kterému podlehl 3:6. Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou šestibodoví Nikita Nestěrov a Sergej Plotnikov.

SPARTAK MOSKVA

Nový ročník KHL začal Spartak výborně. V šesti odehraných zápasech uhrál 8 bodů a v tabulce Západní konference pobývá za moskevským Dynamem na druhé příčce. Po třech úvodních výhrách přišel nezdar na ledě Ufy, kde Spartak prohrál 1:2. Poté si zlepšil chuť v Nur-Sultanu, ale v minulém zápase už nestačil na domácím kluzišti na Petrohrad 0:2. V týmové produktivitě si dobře vede hned několik hráčů, kteří mají na kontě už pět bodů. Mezi nimi jsou kupříkladu útočníci Lehterä, Širokov, Pettersson nebo Chochlačov.
Přeji příjemný čtvrteční podvečer při sledování textového přenosu z KHL. Dnes se společně zaměříme na moskevský souboj mezi Spartakem a CSKA. Úvodní buly je na programu v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

3:5

Branky a nahrávky: 36. Talalujev, 42. Talalujev (D. Višněvskij, Heed), 50. Chochlačov (Kugryšev) – 22. S. Plotnikov (Gilmour, Okulov), 33. Wallmark (Alexandr Popov, Gilmour), 34. S. Plotnikov (Okulov), 54. Andronov (Guskov, Alexandr Popov), 60. S. Plotnikov (Okulov, N. Nestěrov)

Rozhodčí: Judakov, Sidorenko – Šalagin, Šišlo

Diváci: 2 103

12:06 MOS 2 Jurtajkin, vysoká hůl
21:21 MOS 0:1 S. Plotnikov (Gilmour, Okulov)
29:52 MOS 2 Dahlbeck, držení
32:33 MOS 0:2 Wallmark (Alexandr Popov, Gilmour)
33:41 MOS 0:3 S. Plotnikov (Okulov)
35:15 SPM 1:3 Talalujev