Okolo Slovenska - 1. etapa

Kaden Groves (BikeExchange)

15.09.2021, 16:32 • Daniela Mesíková sk

Dres pre najlepšieho Slováka si zajtra oblečie Peter Sagan. (18:52:17)
Tretie miesto dnes vybojoval Marceli Boguslawski a vďaka tomu si oblečie bodkovaný dres.

Víťazom prológu sa stáva Kaden Groves (BikeExchange). Austrálčan si zajtra oblečie žltý dres.
Všetci pretekári sú v cieli. Prológ Okolo Slovenska sa skončil.
Jannik Steimle (Deceuninck – Quick-Step) stratil na Grovesa iba 32 stotín a zaradil sa na druhú priečku.

Peter Sagan prichádza do cieľa na 9. mieste so stratou 2 sekundy 64 stotín.

Na trati je Peter Sagan!
Legendárny Chris Froome (Israel Start-Up Nation) stratil na prvé miesto dvanásť sekúnd a zaradil sa na 110. miesto.

Na trati je Chris Froome!

Novým lídrom prológu je Kaden Groves (BikeExchange). Austrálčan stanovil najrýchlejší čas na úrovni 1:50.
Tobias Vančo (Dukla Banská Bystrica) zajazdil prológ za dve minúty a jednu sekundu, čo mu stačilo na 96. miesto.
Juraj Karas (Slovenská reprezentácia) stratil na prvé miesto desať sekúnd a zaradil sa na 99. miesto.
Na tretiu priečku sa prepracoval Álvaro Hodeg (Deceuninck – Quick-Step). Na druhého Bola stratil iba stotinu.

Erik Baška (Bora – Hansgrohe) je aktuálne najlepším Slovákom. S časom 1:54 sa dostal na 13. priečku.
Cees Bol (DSM) sa zaradil na druhú priečku. Na lídra prológu stratil iba 58 stotín.
Fabio Felline (Astana) má prológ za sebou, s časom 1:55 mu patrí trináste miesto.
Michael Hepburn (BikeExchange) podal kvalitný výkon a dostal sa do Top 10. S časom 1:54 sa zaradil na deviate miesto.
Karel Vacek sa zaradil na 113. miesto s vyše 14-sekundovou stratou na aktuálneho lídra, ktorým je Marceli Buguslawski.
Patrik Tybor (Dukla Banská Bystrica) stratil tri stotiny na Orosa a patrí mu 58. miesto.
Slovák Samuel Oros (Cycling Academy Trenčín) finišoval na 56. mieste.