Menu

Futsal

Mistrovství světa

Uzbekistán – Ruská fotbalová unie

2:4

konec (0:2)

15.09.2021, 19:00 • Vilnius Arena • Skupina B • Milan Huppert

Tipsport: 16.0 11.1 1.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:53:25)
Futsalisté Ruské fotbalové unie potvrdili roli favorita a připsali si druhé vítězství na šampionátu, byť se na něj pořádně nadřeli, Uzbekistán porazili 4:2. Svěřenci kouče Skoroviče si v prvním poločase vypracovali dvougólový náskok, ale Uzbeci zásluhou Čorijeva a Adilova vyrovnali. Rusové se nepovedeným úvodem druhé půle nenechali rozhodit a dvěma góly Arťjoma Nijazova v průběhu jedné minuty rozhodli o své výhře. Rusko tak má po dvou zápasech na kontě plný počet šesti bodů, zatímco Uzbekistán zůstává na nule a o postup bude muset zabojovat proti Egyptu.

Konec zápasu.

39:51

Asadov byl zřejmě tím posledním, kdo dnes vystřelil. Ze střední vzdálenosti trefil balón nártem do středu brány, Jelibajev hrací předmět vyrazil do zámezí.

39:20

Utkání se dohrává. Svěřenci kouče Skoroviče si přihrávají na své polovině, zatímco presink Uzbekistánu je minimální.

39:00

Probíhá poslední minuta zápasu.

38:46

Romulo vyzkoušel oblouček za obranu, kde hledal Abramova. Ruský kapitán se málem k míči dostal, nakonec ale Achadjonov v záklonu zvedl míč nad bránu.

38:22

Futsalsité v bílých dresech získali balón pro sebe, nicméně k powerplay se neodhodlali, přestože příležitost měli. Trenér Achmedov zřejmě už nevěří na bodový zisk.

37:53

Pěknou kombinaci na jeden dotek završil Robinho střelou z levé strany na zadní tyč. Jelibajev zakročil špičkou levé sálovky.

37:17

Pokud by Uzbekistán měl míč, určitě by zkusil powerplay. Jenže Rusko drží míč na svých sálovkách a žádné nebezpečí pro vlastní branku nepřipouští.

36:45

Kudzijev si vyměnil míč s Davydovem a zkusil štěstí levačkou. Technický pokus nebyl vůbec špatný, ale mezi tři tyče se nevešel.

36:21

V poslední chvíli so rozmyslel střelu Ropijev, hledal u levé tyčky Čorijeva, jenž ve skluzu usměrnil hrací předmět do boční sítě.

35:43

Z poloviny hřiště vypálil pravačkou Nišonov. Rána nepostrádala razanci, ale přesnost, balón o výrazný kus minul pravou tyčku.

35:10

S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Hráči Ruské fotbalové unie dali soupeři dva direkty v krátkém časovém sledu a lze očekávat, že si zbytek utkání pohlídají.

34:39

34:39 Arťjom NIJAZOV - 2:4

34:39

Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
Ani oddechový čas nepomohl, favorit střílí druhý gól v rozmezí půl minuty! A opět sehrál hlavní roli ARŤJOM NIJAZOV, který doběhl nejrychleji gólmanem vyraženou střelu Antoškina, prázdnou bránu trefil bez problémů. Bez asistence.

34:14

Oddechový čas pro Uzbekistán.

34:14

34:14 Arťjom NIJAZOV - 2:3

34:14

Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
Rusko je za zvýšenou aktivitu odměněno třetím gólem! Robinho si vyměnil míč s Kudzijevem, aby následně poslal míč k ARŤJOMOVI NIJAZOVOVI, ten našel mezeru mezi nohama Jelibajeva. Asistence: Robinho.

33:40

Technické schopnosti ukázal Robinho. Vymíchal na malém prostoru dva protihráče, aby vzápětí nahrál Nijazovovi, ten z první přestřelil.

33:14

Čorijev vystál Antoškina, jemuž nedovolil zakončení. Rus proto musel z poloviny hřiště poslat malou domů Putilovovi, protože jiný spoluhráč volný nebyl.

32:44

Hráči v červeném zvyšují aktivitu. Delší dobu kombinují na útočné polovině, ale zatím se jim nepodařilo strhnout vedení zpátky na svou stranu.

32:20

Za parádní defenzivní práci zaslouží pochvalu Chamrojev. Všiml si za záda nabíhajícího Milovanova a těsně před ním ve skluzu píchl míč do autu.

31:55

Rusko si vedení zpět do své moci, zatím, nevzalo. Antoškin zkusil vystřelit z velkého úhlu, míč poslal pouze do boční sítě.

31:09

Za dlouhým pasem Davydova vystartoval Kudzijev. I přes veškerou snahu míč na hrací ploše nestihl, zachytil jej až mimo hrací plochu.

30:57

Gólman Jelibajev se rozhodl pro rozehrávku na krátkou vzdálenost. Na Adilova okamžitě zatlačil Antoškin, následoval odkop do zámezí.

30:27

Druhá žlutá karta v zápase, první do řad Ruska. Pěkně zblízka si ji prohlédl Sergej Abramovič, jenž podrazil Erkinova.

29:40

Po dlouhé době o sobě dal vědět Achadjonov. Pěknou stahovačkou vyřadil ze hry Čiškalu, avšak Robinho již byl nad jeho síly.

29:24

Po pravé lajně vystartoval Abramovič. Po zpracování vypálil pravou nohou, ale Jelibajev mohl zůstat klidný, balón proletěl vysoko nad.

28:57

Nišonov zkusil dlouhým nákopem oslovit Ropijeva. Tomu nevyšlo zpracování, s balónem doběhl mimo hrací plochu.

28:30

Rusové zatím ve druhém poločase nehrají vůbec dobře. Uzbekistán soka svou houževnatou hrou přehrává a klidně může pomýšlet na vítězství.

27:44

27:44 Mašrab ADILOV - 2:2

27:44

Uzbekistán právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na překvapení! MAŠRAB ADILOV rozehrál rohový kop na Usmonova, načež naběhl před bránu, aby jeho střelu kolegy z voleje tečoval za záda Putilova. Asistence: Akbar Usmonov.

27:33

Rychlý protiútok odstartoval Erkinov. Sám akci začal, sám ji i zakončil, tvrdou střelu levačkou nasměroval jen těsně vedle levé tyče.

27:20

Narážečka mezi Kudzijevem a Abramovem neskončila úspěchem. První jmenovaný na zpětný pas nedosáhl, byť těsně.

26:52

Hodně času i prostoru měl Asadov, nicméně i přesto přihrávku umístil mimo vymezený prostor. Unaveně pak odběhl na střídačku.

26:11

Jurajev udržel míč ve hře jen na chvíli. Poslal jej po lajně a chtěl si ho sám doběhnout, ale za záda Davydova se neprotlačil.

25:40

Do ideální palebné pozice obdržel nahrávku Antošin. Neporadil si ovšem vůbec dobře, protože pravačkou vystřelil míč do své levé nohy.

25:19

Pochvalu od spoluhráčů si vysloužil Chamrojev. Skvěle vystál Robinha, aby mu následně těsně před zakončením balón čistým způsobem vypíchl.

24:44

Zatím marně. Čiškala viděl rozběhnutého Asadova, nicméně dlouhou nahrávku poslal mimo jeho možnosti.

24:18

Rusko postupně začíná přebírat iniciativu do svých rukou. Kombinují na útočné polovině a hledají cestičku ke třetímu gólu.

23:40

Aut rozehrál Romulo na Davydova. Ten si dobře srovnal krok, nicméně pravačkou vystřelil jenom do středu brány, kde stál Jelibajev.

23:24

Robinho zkusil otočku kolem Erkinova. Ten ovšem před konkurenta natlačil tělo a ještě než ztratil stabilitu, tak míč odkopl do autu.

22:50

Útočným faulem se provinil Čiškala. Kulatý nesmysl si dal příliš daleko od pravé nohy, načež přišlápl levačku Chamrojevovi.

22:31

Na druhé straně musel zasahovat Jelibajev. Poradil si bez problémů, protože střela Antoškina postrádala přesnost i razanci.

21:44

Futsalisté v bílých dresech se ženou za vyrovnáním. Čorijev tentokráte trefil obránce, Jurajev vzápětí minul prostor u pravé tyče.

21:15

Utkání je rázem zase otevření. Psychická výhoda nyní bude určitě na straně Uzbeků, ty musel vstřelený gól ohromně nakopnout.

20:48

20:48 Davron ČORIJEV - 1:2

20:48

Uzbekistán právě vstřelil branku!
Tak to byla fotbalový paráda v podání DAVRONA ČORIJEVA! V záklonu vypálil dělovku nártem pravou nohou a balón s odrazem od břevna skončil v síti! Zaskočený Putilov reagoval hodně pozdě. Asistence: Ichtijor Ropijev.

20:10

Druhý poločas je v plném proudu. Rusko vede rozdílem dvou gólu, avšak o jeho vítězství ještě není jasno, Uzbekistán určitě může pomýšlet minimálně na remízu.

20:01

Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
Reprezentanti Ruské fotbalové unie potvrzují roli favorita, po prvním poločase vedou nad Uzbekistánem 2:0. Góly padly v rozmezí mezi 9. a 11. minutou. Skóre otevřel povedenou střelou z úhlu Robinho, na nějž navázal šikovnou patičkou Arťjom Nijazov. Uzbeci v roli outsidera nehrají vůbec špatně a také si vypracovali několik zajímavých příležitostí, ale Putilov i přesto drží čisté konto.

20:00

První poločas skončil.

19:51

Uzbekistán měl k dispozici rohový kop. Tulkinov vymyslel parádní přihrávku před bránu, adresát Nišonov pravačkou zasáhl Putilovova do hrudi.

19:20

Vysunutým presinkem Erkinov zaskočil Čiškalu, dokonce ho obral o balón. Posléze ale příliš dlouho otálel se střelou a Milovanov mu špičkou pravé nohy vypíchl míč.

19:00

Probíhá poslední minuta prvního poločasu.

18:32

Achadjonov si narazil s Jurajevem a pokračoval ve sprintu po pravé lajně. Střelou z velkého úhlu se Putilov zaskočit nenechal.

18:11

To se nepovedlo. Romulo poslal příliš dlouhou nahrávku Robinhovi, ten na míč nedosáhl ani ve skluzu. Následně odklidil míč do bezpečí Ropijev.

17:37

Výrazně zajímavější příležitost měl Abramov. Před branku obdržel ideální pas do pravačky od Nijazova, avšak napálil dobře postaveného brankáře.

17:21

Z jedničky vyzkoušel zakončení Milovanov. Šance na úspěch byla minimální, před brankou stál velký počet hráčů. Rus zamířil hned do toho prvního.

16:40

Akce Uzbekistánu pokračovala rohovým kopem. Erkinov vyslal vysokou nahrávku na Ropijeva, jehož pokus krátce po zpracování proletěl nad horní tyčkou.

16:09

Gólman Putilov se v první půli nenudí, ačkoli se očekávalo, že tolik práce mít nebude. Vystartoval proti pasu na Chamrojeva a míč vyboxoval za sebe.

15:56

Velká škoda, že Usmonovovi nevyšlo zpracování. Prvním dotekem se zahnal o velkého úhlu, odkud ani nevystřelil.

15:15

Tulkinov zkoušel posunout míč k Ropijevovi, nicméně našel pouze nohu Čiškaly. Měl štěstí, že protihráči nevyšlo ideálně zpracování.

14:52

Dlouhý nákop Jurajeva se stal snadnou kořistí brankáře Putilova. Achadjonov předem vzal souboj s gólmanem.

14:19

Rusové kombinovali, když v tom zničehonic vystřelil Kudzijev. Jelibajev kontroloval balón letící vysoko nad břevno očima.

14:00

Oddechový čas pro Rusko.

13:53

Putilov má na kontě další úspěšný zákrok. Zakončení z přímého kopu v podání Čorijeva jej nepřekvapilo, zakročil pravou nohou.

13:20

Snížení byl blízko! Čorijev nejprve ztroskotal na brankáři, ale po nahrávce od Erkinova se k balónu dostal znovu, tentokráte z pravé strany vypálil jen do na brankové čáře stojícího Milovanova.

12:56

Po oddechovém čase měl Uzbekistán k dispozici aut. Nišonov nabil Chamrojevovi, ten vyslal tvrdý projektil do prvního blokujícího soka.

12:42

Oddechový čas pro Uzbekistán.

12:30

Tulkinov hledal před branku nabíhajícího Usmonova. Nenašel, v defenzivě skvěle zakročil Romulo, když natáhl pravou nohu.

11:55

I navzdory faulu ještě zvládl Davydov pravou nohou vystřelit. z bezprostřední blízkosti ovšem napálil nohu připraveného Jelibajeva.

11:20

Rychlá opověď Uzbekistánu nevyšla. Ropijev se opřel do balónu z voleje, nicméně napálil jenom prostor, kde stál pozorný Putilov.

10:46

10:46 Arťjom NIJAZOV - 0:2

10:46

Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
Favorit disponuje již dvoubrankovým náskokem. Romulo rozehrál aut před branku na nepokrytého ARŤJOMA NIJAZOVA, jenž patičkou usměrnil míč za záda bezmocného gólmana. Asistence: Romulo.

10:10

Standardka z nebezpečné vzdálenosti od brány skončila neúspěchem. Robinho nabil Čiškalovovi, jenž zasáhl skluzujícího Chamrojeva.

10:03

První žlutou kartu střetnutí obdržel Uzbek Čorijev. Nezachytil pohyb Antoškina, jehož zezadu stáhl za dres k zemi.

09:52

Jurajev viděl uličku na Nišonova, avšak nahrávku neprovedl vůbec dobře. Zachytil ji Romulo a hru zklidnil zpětným pasem brankáři.

09:20

Individuálně zkusil štěstí Nijazov. Zbavil se dvou protihráčů, ale třetí už byl nad jeho možnosti. Míče si, alespoň na chvíli, může užít Uzbekistán.

08:52

Nechybělo moc, aby hráči v červeném okamžitě odskočili do vedení o dva góly. Slibnou příležitost nevyřešil Romulo vůbec dobře, loboval příliš vysoko.

08:03

08:03 ROBINHO - 0:1

08:03

Tým Ruské fotbalové unie právě vstřelil branku!
ROBINHO znovu ukázal svoji genialitu. Na pravé straně si míč zvedl do vzduchu a pravačkou jej pak z velkého úhlu propasíroval Jelibajevovi mezi nohama. Parádní akce, ale gólman si je vědom, že tato střela se měla chytat. Bez asistence.

07:35

Ne, ani druhý rohový kop ruského celku neskončil úspěchem. Jurajev skvěle vystoupil proti Asadovovi, jehož pokus schytal do žeber.

07:08

Už to vypadalo, že Jelibajev bude muset zasahovat, ale těsně před ním zastavil tvrdou střelu dobře postavený Erkinov.

06:53

Rusko je zatím podle očekávaní aktivnějším týmem, ale soupeř nebrání vůbec špatně, zatím nepřipustil žádnou gólovku.

06:30

Rozehrávka rohového kopu směřovala na Čiškalu. Jeho rána pravou nohou z voleje proletěla výrazně nad horní tyčkou.

05:45

Antoškin vypálil pravačkou zajímavou střelu přes obránce. Jelibajev reagoval pozdě, ale měl štěstí, zasahovat totiž nemusel.

05:11

Kličkovaná Chamrojeva neměla dlouhého trvání. Sám se vytlačil k pravé lajně, aby ve snaze obelstít Kudzijeva s míčem opustil hrací plochu.

04:55

O první akumulovaný faul se postaral Rus Abramov. Ve skluzu sice trefil balón, ale ještě dříve pravý kotník Ropijeva.

04:20

Erkinov obral Abramoviče a zamířil do protiútoku. Měl před sebou posledního protihráče, avšak na Asadova nevyzrál.

03:44

Davydov dlouho držel míč na sálovkách, až nakonec vypálil pravou nohou. Balón prosvištěl o kousek nad břevnem.

03:21

Nedorozumění mezi Antoškinem a Asadovem vedlo ke ztrátě míče. Druhý jmenovaný očekával pas do nohy, dostal nahrávku do běhu.

02:46

Pěkná narážečka gólem neskončila. Dilšod Rachmatov si narazil s Jurajevem, načež levačkou vypálil vedle levé tyče.

02:03

Robinho sice sáhl do přihrávky Nišonova, jenže špičkou kopačky posunul míč pouze k brankáři Jelibajevovi, jenž míč schoval v rukavicích.

01:44

Jako poslední obránce Chamrojev dlouho neváhal. Pod tlakem presujícího Davydova odkopl kulatý nesmysl mimo hrací plochu.

01:12

Čiškala se tentokráte k míči dostal a tvrdou střelou prověřil pozornost Jelibajeva, ten si mezeru mezi nohama pohlídal.

00:41

První útok se favoritovi nepodařil, neboť Afanasjev vyslal nepřesnou nahrávku Čiškalovi. Hrát může Čorijev.

00:10

Rozehrávka patřila ruskému výběru, který do utkání vstoupil v dresech červené barvy. Uzbekistán pro dnešní střetnutí oblékl bílé dresy.

00:01

Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Uzbekistán: Jelibajev (Umarov (C)) – Ropijev, Hamrojev, Nišonov, Čorijev, A. Rachmatov, Adilov, Achadjonov, D. Rachmatov, Tulkinov, Usmonov, Erkinov, Jurajev.

Ruská fotbalová unie: Putilov (Caider) – Robinho, Čiškala, Davydov, Afanasjev, Romulo, Antoškin, Kudzijev, Asadov, Milovanov, Abramov (C), Nijazov, Abramovič.

Rozhodčí: Espindola (CHI) – Castro Zumbado (CRC), Pinto (ARG).
Roli velkého favorita budou v utkání plnit futsalisté Ruské fotbalové unie. Ti vstoupili do světového šampionátu hladkým vítězstvím 9:0 nad Egyptem, formu tak ukázali velmi solidní. Uzbekové odešli z prvního utkání překvapivě s prázdnou, když v roli jasného favorita podlehli Guatemale v divoké přestřelce 4:5. Případná druhá porážka by Uzbekistánu výrazně zkomplikovala cestu za postupem, ale sebrat body Rusům nebude vůbec nic lehkého.
Všem fanynkám a fanouškům futsalu přeju krásný středeční večer. Vítám vás při sledování mistrovství světa, u zápasu skupiny B mezi Uzbekistánem a Ruskou fotbalovou unií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Uzbekistán – Ruská fotbalová unie

2:4

konec (0:2)

Zpět na online

Branky: 21. Čorijev (Ropijev), 28. Adilov (Usmonov) – 9. Robinho, 11. Nijazov (Romulo), 35. Nijazov (Robinho), 35. Nijazov

Karty:   11. Čorijev (UZB) – 31. Abramovič (RFU)

Uzbekistán: Jelibajev (Umarov (C)) – Ropijev, Hamrojev, Nišonov, Čorijev, A. Rachmatov, Adilov, Achadjonov, D. Rachmatov, Tulkinov, Usmonov, Erkinov, Jurajev.

Ruská fotbalová unie: Putilov (Caider) – Robinho, Čiškala, Davydov, Afanasjev, Romulo, Antoškin, Kudzijev, Asadov, Milovanov, Abramov (C), Nijazov, Abramovič.

Rozhodčí: Espindola (CHI) – Castro Zumbado (CRC), Pinto (ARG)