konec (0:1)

15.09.2021, 17:00 • Kaunas Arena, Kaunas (Litva) • Skupina A • Radim Polák

Tipsport: 4.86 4.62 1.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího futsalového přenosu zase někdy na počtenou. (18:41:28)
Je dobojováno! Venezuela i podruhé na turnaji vyhrála, tentokrát 1:0. O jedinou branku v utkání se postaral v prvním poločase Rafael Morillo. Venezuela má tedy před posledním zápasem ve skupině jistý postup do osmifinále. Naopak Kostarika musí v posledním zápase bezpodmínečně porazit domácí Litvu a doufat ve velké štěstí v tabulce třetích týmů.

40

Ani v tomto případě video nepomohlo Kostarice a zápas se tedy může v klidu dohrát.

40

Tak pozor, ještě není konec! Rozhodčí budou zkoumat potencionální ruku ve vymezeném prostoru před brankou.

40

Zdá se, že Kostarika prohraje i své druhé utkání na tomto turnaji. Venezuela skvěle napadá jejich rozehrávku a nepouští je z vlastní poloviny.

39

Villalobos chtěl rychle rozehrát, možná sám chtěl trefit odkrytou branku. Jeho nákop byl ale zablokován.

39

Před malou chvíli začaly poslední dvě minuty tohoto utkání.

38

Rychlá kombinace někdy přináší i nepřesnosti. Právě tohle se stalo kostarickému týmu.

38

Už se zdálo, že Venezuela zaútočí do otevřené obrany, ale nakonec tomu tak nebylo. Jejich brejk byl čistým způsobem zastaven.

37

Tohle budou dlouhé tři minuty pro venezuelský tým, který teď musí bránit jako celek ve čtyřech lidech.

37

Až se Kostarika dostane z tlaku soupeře, tak bude hrát bez brankáře. U postranní čáry je už připraven hráč navíc.

36

Oddechový čas pro hosty.

35

Kostarický trenér by měl začít přemýšlet o hře bez brankáře, protože čas na vyrovnání se začíná krátit.

34

Venezuela se dokázala ubránit a míč i udržet. Tento tým zatím s rozvahou kombinuje na vlastní polovině.

33

Další dva skvělé zákroky Villalobose. Kostarika pro tentokrát bude rozehrávat rohový kop.

33

Kostarika se i nadále snaží vyrovnat, ale Villalobos je v brance Venezuely prostě bezchybný.

32

Oddechový čas pro domácí.

32

Akce střídá akci. Venezuela chce pojistit své vedení, Kostarika se honí za vyrovnáním. Oba brankáři zatím ve druhém poločase drží své týmy nad vodou.

31

Venezuela chtěla napodobit akci z prvního poločasu, který vyústila v jejich branku. Bohužel pro tento tým se jim to v tuto chvíli nepodařilo.

30

Žlutou kartu dostává Diego Vargas (Kostarika).

30

Kostarický brankář si v dosavadním průběhu připsal deset zákroků, brankář na druhé straně má zatím pět zásahu.

30

Máme před sebou posledních deset minut tohoto utkání. Venezuela i nadále drží vedení a míří k zisku dalších tří bodů do tabulky.

29

29. Důležitý zákrok kostarického brankáře.

29

Parádní jednoruční zákrok kostarického brankáře, který zamezil další brance v jeho síti!

28

Tempo zápasu se začíná pomalu, ale jistě zrychlovat. Tohle bude ještě velmi zajímavý závěr utkání.

28

Žlutou kartu dostává Greydelvid Teran (Venezuela).

27

Sanz se vydal na útočný výlet a vybojoval aut v blízkosti kostarické branky. Tohle může být ještě zajímavé.

27

Villalobos rychle rozehrál, ale jeho nákop byl příliš dlouhý a proto míč skončil v zámezí.

26

Kostarická obrana zažívá v posledních sekundách docela kolotoč. Soupeř je k ničemu nepustí a pořád tlačí na jejich obranu.

25

Ošklivý souboj uprostřed hrací plochy, který musel řešit až samotný rozhodčí. Oboum hráčům domlouvá.

25

Tentokrát je na tahu Kostarika, ale ta se k nějakému útočení vůbec nemá. Soupeř je opravdu pozorný a vyplňuje všechny hluchá místa v obraně.

24

Venezuela dnes hraje opravdu skvělý futsal. Čím dál víc je blíž k zisku dalších bodů, které by znamenali zajištění postupu ze skupiny.

23

Suarez si příliš předkopnul míč, o který následně přišel. Má velké štěstí, že za ním byl ještě jeho kolega, který chybu napravil.

23

Rohový kop pro Venezuely přinesl pouze zablokovanou střelu. Tohle bude jenom aut pro tento tým.

22

Hráči Venezuely se stáhli na vlastní polovinu a nechávají svého soupeře kombinovat v pěkné vzdálenosti od jejich branky.

22

Viamonte rozkmital své rychlé nohy a protáhnul se po pravé straně až k zakončení. To bylo zablokované do zámezí.

21

První úspěšný zákrok pro C. Vargase v brance konstarického týmu. Jeho rozehrávka je ale nepřesná, míč je opět u soupeře.

21

Venezuela zahájila druhý poločas ve kterém bude hájit své hubené vedení z předchozího dějství.

21

První poločas je minulostí. Oba týmy míří na poločasovou přestávku do šaten. Spokojenějším týmem je určitě ten venezuelský, který těsně vede 1:0. O prozatím rozdílový gól se v osmnácté minutě postaral Rafael Morillo. Kostarika ale taky měla své zajímavé šance, ale pokaždé ztroskotala na vynikající obraně svého soupeře.

20

20

Předcházející akci zkoumal dokonce i VAR, ale ten potvrdil pouze předchozí verdikt rozhodčího. Míč nepřešel celým objemem brankovou čáru, takže pokračujeme za nepříznivého stavu pro kostarický tým.

20

20. Venezuelský obránce na poslední chvíli opět zasáhnul.

20

Mohlo být vyrovnáno, ale dalším skvělým obranným zákrokem se prezentoval Gutierrez, který doslova na brankové čáře zamezil míči v přechodu do branky.

18

18. MORILLO - 0:1

18

Venezuela právě vstřelila branku!
Jak může být futsal jednoduchý právě dokázal venezuelský tým. Kombinaci na jeden dotek zakončil na zadní tyči RAFAEL MORILLO, který poslal míč nechytatelně pod břevno – 0:1. Asistence: Jesus Viamonte.

18

18

Kostarický brankář se vytáhnul a pomůže svým kolegům v kombinaci. Tohle je od Kostariky velmi risk.

17

17

Viamonte na sebe natáhnul dva obránce, ale i tak dokázal nebezpečně vypálit. Míč proletěl těsně nad horní tyčkou branky.

17

Kostarický brankář domlouvá svým obráncům, kteří teď zaváhali a málem z toho byla obdržená branka.

16

Sanz sice ztratil míč, ale po chvilce ho zase vybojoval zpátky. Velmi dobrá práce tohoto hráče z Venezuely.

15

Pomalu se nám blíží závěrečné minuty prvního poločasu. Dočkáme se v úvodním dějství nějaké branky nebo si budeme muset počkat?

14

Venezuela se snaží být aktivnějším týmem, což se ji v některých momentech daří. Kostarika zase hraje ze skvěle zabezpečené obrany.

13

Velmi ošklivý zákrok v podání venezuelského Sanze. Kostarika má obrovskou příležitost zahrozit z přímého kopu.

13

Tohle byl velmi rychlý přechod na útočnou polovinu soupeře v podání venezuelské reprezentace. Její útočník ovšem neudržel míč na hrací ploše. Tohle bude aut pro Kostariku.

12

Kostarika drží míč v 52% času, Venezuela momentálně patří 48%.

12

Villalobos opět v akci, jelikož tentokrát musel hasit chybu svého spoluhráče. Tohle je další aut pro Kostariku.

11

Villalobos vyrazil pohotovým zákrokem míč do zámezí. Kostarika má k dispozici další roh.

11

Rychlý protiútok Venezuely zastavil až poslední Fonseca, který míč odehrál do zámezí.

10

Kostarický brankář podcenil celou situaci a míč musel krotit nadvakrát. Venezuela nakonec bude rozehrávat roh.

10

Pomalu se dostáváme do druhé poloviny prvního poločasu. Zatím v Kaunasu sledujeme pomětně vyrovnaný zápas.

9

Další nepřesnost v kostarické rozehrávce. Míč skončil v zámezí. Tohle bude aut pro soupeře.

9

Velmi špatný rozehrávka kostarické obrany, která zapříčinila střelu Viamonteho. Obrana to dokázala nakonec napravit a střelu zablokovala.

8

Kostarika rozehrávala další rohový kop, ale ani ten nepřinesl nebezpečí brance soupeře.

7

Cabarcas může být rád, že za svoje počínání neobdržel žlutou kartu. Kostarika bude mít k dispozici přímý kop.

7

Tohle bude velmi zajímavý zápas z obou stran, jelikož ani jeden tým si nedá nic zadarmo.

6

Venezuela začíná být více aktivní, než jejich soupeř. C. Vargas v brance Kostariky, ale zatím moc práce nemá.

6

6. Skvělý obranný zákrok Venezuely.

6

Skvělý zákrok jednoho z venezuelských obránců, který na poslední chvíli odehrál míč do autu před útočníkem. Ten byl doklepával do prázdné branky.

5

Venezuela se snaží dostat na dostřel branky soupeře, ale Kostarika jejich rozehrávku skvěle napadá.

4

Parádní signál na druhé straně! Ke střele se dostal kostarický Gomez, ale ten z blízky přestřelil.

4

Sanz byl pod velkým tlakem, ale svou úlohu splnil na jedničku. Venezuela míří do útoku.

3

Úvod zápasu je zatím velmi vyrovnaný, ani jeden tým zatím neměl k dispozici nějakou zajímavou příležitost ke skórování.

3

Signál z přímého kopu nevyšel podle představ, míč skončil v autu. Kostarika dostává míč úplně zadarmo.

3

Fonseca se diví, ale tohle byl jasný faul. Venezuela bude mít k dispozici přímý kop.

2

C. Vargas musel rychle vyběhnout, aby míč odehrál do zámezí před dotírajícím útočníkem.

2

Villalobos se prezentoval skvělým zákrokem. Kostarika bude mít rohový kop.

1

O úvodní výkop se postarali hráči Kostariky, kterým bude patřit úvodní akce v zápase.

1

Kostarika: C. Vargas (Toruno) – Gomez, Fonseca, Cordero, Cabalceta – Guevara, D. Vargas, Salas, Garro (C), Cubillo, Tijerino, Zuniga, Rodriguez

Venezuela: Villalobos (C) (Rueda) – Sanz, Francia, Vidal, Morillo – Cabarcas, Teran, Gutierrez, Polo, Viamonte, Suarez, Vento, Teran

Rozhodčí: An (Čína) – Kozaki (Japonsko), Martínez (Španělsko).
Místo konání

Hrát se bude v Kaunas Aréně v Kaunasu, která byla otevřena v roce 2011. Tato aréna má pro tento turnaj kapacitu 14 110 míst. Bohužel kvůli pandemickým opatřením se do haly dostane pouze polovina.
Rozhodčí

Toto utkání bude řídit pan Ran An z Číny. Pomáhat mu budou pánové Kozaki a Martínez. První jmenovaný pochází z Japonska, druhý ze Španělska. Jako čtvrtý rozhodčí je pro tento zápas delegována paní Irina Velikanovaová z Ruska a jako rezervní rozhodčí bude připraven pan Fahad Alhosani ze Spojených arabských emirátů.
Pokud by Venezuela vyhrála, tak si před posledním utkáním ve skupině zajistí přímý postup do vyřazovací části turnaje. Naopak Kostarika by si v případě výhry zvýšila šance na postup aspoň ze třetího místa. Podotýkám, že ze šesti skupin postupují dva týmy přímo do vyřazovací části a další čtyři nejlepší týmy postoupí z tabulky třetích míst.
Vzájemné zápasy

5. července 2009 | Venezuela – Kostarika 3:2
Venezuela

Naopak hráči Venezuely vstoupili do turnaje skvěle. V prvním zápase se utkali s domácí Litvou, kterou porazili těsně 2:1. Zápas to byl velmi vyrovnaný, rozhodující branky padla až v samotném závěru utkání.

První zápas ve skupině

Litva – Venezuela 1:2
Branky: 7. Zagurskas (Reimaris) – 3. Sanz, 38. Vidal (Cabarcas)
Kostarika

Současný mistr Severní a Střední Ameriky nevstoupil do tohoto turnaje úplně úspěšně, jelikož v prvním zápase vysoko podlehl skvěle hrajícímu Kazachstánu. Hráči Kostariky mají ve svém druhém zápase, co napravovat.

Kazachstán – Kostarika 6:1
Branky: 10. Jessenamanov (Tursagulov), 11. Tursagulov (Douglas), 14. Douglas (Higuita), 17. Taynan (Akbalikov), 27. Orazov (Tursagulov), 27. Taynan (Tursagulov) – 12. Rodriguez (Gomez)
Hezký středeční podvečer přeji všem fanouškům světového futsalo. Mistrovství světa v Litva pokračuje svým čtvrtým hracím dnem a my u toho nesmíme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas skupiny A, kde se utká Kostarika s Venezuelou. Moje maličkost vám u tohoto zápasu přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.