14.09.2021, 18:30 • Arena Riga • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 2.99 4.34 2.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z KHL zase někdy na počtenou! (21:02:44)

Rudolf Červený (RIG) 0+0,1 střela, čas na ledě 19:20
Lukáš Radil (RIG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:09
Matěj Machovský (RIG) jako náhradní brankář do utkání nezasáhl

Marek Hrivík (NNO) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:20
Riga se vzepřela roli outsidera, přesto v Západní konferenci dál zůstává poslední

První třetina rozhodně neměla grády, jaké by měl hokej mít. O něco lépe hrála překvapivě Riga, která byla nebezpečná i při vlastním oslabení. To ostatně dokumentuje situace z 8. minuty, kdy soupeřům ukázal svá záda Emile Poirier, toho v největší (a vlastně i jediné pořádné) šanci dosavadního průběhu vychytal Murygin.

Druhá třetina už bylo jiné kafe. Oba týmy se konečně rozehrály a nebyla tak nouze o šance ani o góly. I když ty padaly jen do jedné branky. Ve 27. minutě po chybě brankáře otevřel skóre Emile Poirier a v polovině základní hrací doby zvýšil náskok Rigy Jere Karjalainen. Dinamo tak po dvou třetinách vedlo 2:0.

V poslední tercii hosté zabrali a celkem jednoznačně svého soka přestříleli. A když sedm minut před koncem vstřelil Ivan Čechovič kontaktní gól, začalo to být pravé drama. Svěřenci Davida Nemirovského se dokonce i radovali z vyrovnání, jenže Pajginův gól byl později označen za neregulérní. V závěru si Torpedo při power-play ještě vytvořilo drtivý tlak, ale prodloužení si tým z Nižného Novgorodu už nevynutil.
Utkání přímo na tribunách sledovalo 1 529 diváků.
Střely na branku: 21:27 (8:4, 10:10, 3:13).

59:52

Riga prožívá krušné chvíle! Její soupeř pálí ze všech pozic a Johan Mattsson se v brankovišti musí setsakra ohánět. Švédský gólman nejprve vychytal Mieleho a pak přivedl k šílenství i Damira Žafjarova, který nechápavě kroutí hlavou.

59:19

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., sekání).

58:29

Time-out pro Novgorod.

58:08

David Nemirovsky ví, že jeho tým už nemá co ztratit, a proto odvolal Murygina z branky!

58:00

Hlasatel ohlásil dvě minuty do konce základní hrací doby. Ustojí Dinamo blížící se nápor?

56:57

O minutu později měl gólman Rigy další práci. Tentokrát ho zaměstnal Michail Orlov.

55:57

Turbinovu střelu už Johan Mattsson pokryl.

54:36

54:36 Odvolaný gól

54:36

Zijat Pajgin vyrovnal a tribuny oněměly! Jenže po konzultaci rozhodčích se ponurá nálada rozplynula: gól neplatí!

52:59

52:59 Ivan ČECHOVIČ - 2:1

52:59

Torpedo právě vstřelilo branku!
Tak ještě to bude drama! Rychlostně vybavený Žafjarov dovezl puk mezi kruhy a tam ho zadovkou přenechal spoluhráči. IVAN ČECHOVIČ pak propálil chumel hráčů a odrazem o horní tyč snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Damir Žafjarov.

51:19

Hra se přelévá ze strany na stranu a jeden útok střídá druhý. Další možnost k zakončení ale nepřichází.

49:44

Mohlo být definitivně rozhodnuto! Sebastian Wännström zůstal před brankou chvíli osamocený, jenže po ne úplně dobrém zpracování a už pod tlakem soupeře vysoko přestřelil.

49:06

Dalším následovníkem byl Michail Orlov. Levý křídelník se rozjel kolem střídaček a z kruhu pro vhazování trefil Mattssona do výstroje.

48:44

Hosté se nicméně snaží dostat do hry. Za tímto účelem vedl své sólo Theodor Lennström, dobře proti němu však vystoupil obránce.

46:43

Pajgin připravil palebnou pozici Mielemu a jeho ránu z mezikruží Mattsson tak tak vyrazil! Obrovské štěstí pro domácího brankáře, který dnes ještě nekapituloval.

45:20

Po vyhraném buly Ivan Čechovič naslepo přihrával puk před branku. Tam ale nikdo v bílém dresu nebyl a následný kontr měl jepičí život.

45:14

Znovu je hra přerušena a to dává prostor televizní přestávce. Během této krátké prodlevy hráči můžou nabrat síly na další pokračování.

44:59

Po soubojích u hrazení puk vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:23

Mattsson znovu dokázal, že je na něj spoleh. Tentokrát se nasoukal ke své pravé tyči, aby mezi ní a tělem nenechal ani centimetr místa.

41:58

Oslabení Dinamo i díky zákrokům Mattssona přežilo a už se zase může soustředit i na ofenzivu.

41:22

Johan Mattsson musel zůstat pozorný, protože na něj směřovaly střely odevšad. Tu třetí a zatím poslední na něj vyslal Andy Miele, jenž měl trestuhodně prostor u levé tyčky.

40:37

Nižnij Novgorod je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

40:29

Johan Mattsson se hned na začátku třetí části musel činit. Švédský gólman si připsal dva zákroky, jimiž podržel Rigu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.
Druhá třetina už bylo jiné kafe. Oba týmy se konečně rozehrály a nebyla tak nouze o šance ani o góly. I když ty padaly jen do jedné branky. Ve 27. minutě po chybě brankáře otevřel skóre Emile Poirier a v polovině základní hrací doby zvýšil náskok Rigy Jere Karjalainen. Dinamo je tak po dvou třetinách o dva kroky blíže k vítězství.
Střely na branku: 18:14 (8:4, 10:10).

40:00

39:58

Druhá třetina se stejně jako ta první dohraje při počtu čtyř hráčů na obou stranách.

39:58

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nerijus Ališauskas – 2 min., podrážení).

39:04

Svižná kombinační souhra domácí tým do zakončení nedovedla. Soupeř se pak osvobodil a prostřídal formaci.

38:37

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andy Miele – 2 min., sekání).

36:58

Ve hře nahoru-dolů Nikolajs Jelisejevs nahodil puk směrem na Murygina, ten si nekomplikoval život a před dotírajícími soupeři ho zakryl lapačkou.

35:08

Na opačné straně se rozjel Lukáš Radil a důraznou střelou do horní části branky překonal Murygina! Toho ke smůle českého hokejisty zachránila tyčka!

33:57

Daniel Zaar lehce vychýlil střelu od modré čáry vedle domácí branky.

32:30

Po předchozím varování Riga dělá všechno pro to, aby uklidnila hru.

31:54

Hosté se málem vrátili zpět do hry! Žafjarovovu pumelici Mattsson ztlumil koncem lapačky a propadlý puk za jeho zády směřoval do sítě. Jeden z pozorných obránců ho zastavil těsně před brankovou čárou!

30:08

30:08 Jere KARJALAINEN - 2:0

30:08

Riga právě vstřelila branku!
V Lotyšsku je ještě veseleji! Gormleyho ránu srazil jeden z obětavých beků přímo na hůl JEREHO KARJALAINENA, jenž nekompromisní ranou z levého kruhu zvýšil na 2:0. Asistence: Brandon Gormley.

29:37

Na Murygina to teď zkoušel Daniels Berzinš bekhendem! Novgorodský gólman měl tentokrát správné postavení a puk do sítě nepustil.

28:06

Riga po vstřelené brance ožila a najednou vytrvale zaměstnává soupeřovu obranu.

26:39

26:39 Emile POIRIER - 1:0

26:39

Teď Murygin zaváhal při rozehrávce za svou brankou a nestihl se do ní vrátit včas! Mezi kruhy připravený EMILE POIRIER tak měl usnadněnou úlohu – 1:0. Asistence: Hunter Shinkaruk.

25:55

A drápky vystrčila také Riga! Jmenovitě Emile Poirier, jehož adresná přihrávka z pravé strany se odrazila od brusle bránícího hráče přímo na brankáře Murygina. Ten musel předvést rychlý reflex.

24:42

Vydařený zákrok Johana Mattssona lapačkou! Přesunujícího se gólmana chtěl po kolmé přihrávce překonat z první Andy Miele. Devětadvacetiletý Švéd v domácí brance však vytáhl ukázkový semafor!

23:33

Mezi vrcholy obou kruhů postavený Michail Varnakov si klepal o led o přihrávku. Dráhu puku však v poslední moment přeťal obránce.

22:19

V přetlačované o puk vyhrál bránící se Novgorod. Sergej Gončaruk pak zaútočil po křídle a od střídaček mířil Mattssonovi na vyrážečku.

21:35

Už i Hunter Shinkaruk vyšel z trestné lavice, takže po delší době hrají oba týmy v plném počtu.

20:57

Jenže Georgij Mišarin už si odpykal svůj pětiminutový trest, Novgorod má k dispozici velmi zkrácenou přesilovku.

20:02

Rudolf Červený byl i tentokrát úspěšnější, jeho tým může při hře čtyři na čtyři zaútočit jako první.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 19:19.
První třetina rozhodně neměla grády, jaké by měl hokej mít. O něco lépe hrála překvapivě Riga, která byla nebezpečná i při vlastním oslabení. To ostatně dokumentuje situace z 8. minuty, kdy soupeřům ukázal svá záda Emile Poirier, toho v největší šanci dosavadního průběhu vychytal Murygin. Jinak to z obou stran bylo mdlé a hráči by měli zlepšit nejen koncovku, ale také předfinální fázi, kde to rovněž pokulhávalo.
Střely na branku: 8:4.

20:00

19:35

Na konci třetiny tak uvidíme hru čtyř proti čtyřem.

19:35

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Hunter Shinkaruk – 2 min., podrážení).

18:37

Další puk dovezl do pásma Hunter Shinkaruk. Kombinace ale vázla a Rižané se z útočné třetiny museli opět vystěhovat.

17:29

Domácí vyslali několik ostrých střel, jenže Alexej Murygin zatím zůstává stoprocentní.

15:57

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Georgij Mišarin – 5 min., vražení na hrazení).

15:57

Rudolf Červený zrovna neprožívá nejpříjemnější chvíle. Georgij Mišarin s ním praštil o mantinel a český hráč se těžce zvedá z ledu. Rozhodčí už se mezi sebou radí o trestu a ten by měl být vyšší.

14:51

Oskars Cibulskis ještě ve středním pásmu zachytil křižný pas. Za ním už byl rozjetý soupeř, který jen rozhazuje rukama.

13:22

Domácí tak s klidem přečkali i druhé oslabení.

12:29

Na střelecké ose se točil s pukem Kirill Urakov. Rychle k němu ale přistoupil obránce a na poslední chvíli mu puk vypíchl.

11:37

Nižnij Novgorod je kompletní a začíná jeho přesilovka.

11:22

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Lukáš Radil – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

09:37

Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Pavel Turbin – 2 min., podrážení).

07:47

Novgorodu přesilovka nevyšla a odteď to bude mít ještě horší, protože už hraje proti pěti.

07:43

Domácí opět zahrozili při vlastním oslabení! Emile Poirier ujel všem obráncům, ale nízkou forhendovkou Murygina neoklamal.

06:29

Po usazení se v pásmu Novgorodští roztočili pověstný kolotoč. Soupeř se však dostal do brejku, při němž měl Alexej Murygin plné ruce práce.

05:47

Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Rudolf Červený – 2 min., vražení na hrazení).

05:40

Hosté útočili středem hřiště a napravo se rychlou jízdou hlásil Ilja Fedotov. Přihrávku však nedostal, spoluhráč ho podle všeho neviděl.

05:19

Jinak sledujeme nepříliš atraktivní hokej, který má k dokonalosti hodně daleko. Uvidíme, zda se to zlepší po komerční přestávce.

04:39

Hosté naopak zblokovali střelu a hnali se do přečíslení. To zastavil čárový rozhodčí, jenž odpískal ofsajd. Příliš netrpělivý byl na modré čáře Daniel Zaar.

03:34

V tomto ohledu byl úspěšnější Frank Corrado, ale ani po jeho dobré práci se Riga v pásmu neusadila na dlouho.

02:48

Domácím se zase nepovedlo protečovat puk do pásma a je tady další zakázané uvolnění.

02:25

Opatrný úvod bez střeleckých pokusů. Na hráčích je vidět, že nikdo nechce udělat chybu, která by jeho tým stála první gól.

01:14

První akce neměla dlouhého trvání. Při založení nové pak puk doklouzal až na icing. Hrát se tak bude před Johanem Mattssonem.

00:05

Na buly zkřížili své hole Rudolf Červený a Andy Miele. Nikomu z nich se dlouho nedařilo vydolovat puk, až později uspěl český centr.

00:01

Aktéři zápasu se shromáždili na ledě, a jak při utkáních KHL bývá zvykem, poslechli si hymny. V tomto případě nejprve ruskou a potom i lotyšskou.
Možnost předvést, co v něm je, dostal talentovaný Alexandr Pelevin. Teprve 17letý obránce Novgorodu si odbyde svůj debut mezi dospělými.
V akci uvidíme minimálně dva české hráče. Zatímco Matěj Machovský sedí po nepovedeném výkonu s Jaroslavlí pouze na lavičce, Rudolf Červený a Lukáš Radil nastoupí v elitní formaci. Proti nim se postaví Slovák Marek Hrivík.

Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Ališauskas, Cibulskis (C), Čukste, Gormley, Corrado, Freibergs, Ozolš – Karsums (A), Červený, Radil – J. Karjalainen, Tiivola, Wännström – Shinkaruk, Jelisejevs, Poirier – Buncis, Berzinš, Meija (A).

Torpedo Nižnij Novgorod: Murygin (Kočetkov) – Orlov, Lennström, Marin, Pajgin, Turbin, Mišarin, Pelevin – Čechovič, Miele, Žafjarov (A) – Hrivík, Agostino, Zaar – A. Michejev, Šenfeld (C), Gončaruk – Drobin, Ilja Fedotov, Urakov (A) – Varnakov.

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin.
Dobrý den, vážení hokejoví příznivci! Dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování zápasu KHL mezi Dinamem Riga a Nižným Novgorodem. Hráči obou celků před chvílí zahájili rozbruslení, takže je nejvyšší čas představit vám je.

Dinamo Riga:
Rudolf Červený (3+0)
Lukáš Radil (0+1)
Matěj Machovský (úspěšnost zákroků 73,53%)

Nižnij Novgorod – Dinamo Riga 3:2

Dinamo vyhrálo jen první duel, v dalších třech už mělo navrch Torpedo, které bude usilovat o prodloužení série.
Torpedo Nižnij Novgorod

Klub s jelenem ve znaku má šedesátiprocentní úspěšnost, která ho společně se skóre drží v našlapaném středu tabulky na pěkném pátém místě. Vyvstává však otázka, zda s tímto postavením nezatřese série venkovních zápasů (po Rize se Novgorod představí ještě v Helsinkách a Jaroslavli). V doposud jediném utkání hraném na cizím ledě Torpedo zaskočilo Kazaň a uspět chce rozhodně i v Lotyšsku.
Dinamo Riga

Lotyšský klub na startu sezony nezanechává vůbec dobrý dojem. Z pěti zápasů vyhrál jen ten prostřední a se dvěma body se krčí na dně Západní konference. Jisté je, že tam zůstane i v případě dnešního vítězství, protože na tři nejbližší protivníky ztrácí už tři body. Zatím tak vše nasvědčuje tomu, že aktuální sezona pro něj bude podobná té předchozí. V té nebyl tým z Rigy konkurenceschopný a s obrovskou ztrátou skončil poslední. V klubu ale pevně věří, že se nic podobného nebude opakovat a hráči se do dalších bojů vzchopí.
Vítám všechny fanynky a fanoušky u dalšího přenosu KHL. V něm se proti sobě postaví Dinamo Riga a Nižnij Novgorod. Zápas začne v 18:30 a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:1

Branky a nahrávky: 27. Poirier (Shinkaruk), 31. J. Karjalainen (Gormley) – 53. Čechovič (Žafjarov)

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin

Diváci: 1 529

05:47 RIG 2 Červený, vražení na hrazení
09:37 NNO 2 Turbin, podrážení
11:22 RIG 2 Radil, nedovolené bránění brankáři
15:57 NNO 5 Mišarin, vražení na hrazení
19:35 RIG 2 Shinkaruk, podrážení
26:39 RIG 1:0 Poirier (Shinkaruk)