3:6

konec (2:0, 0:1, 1:5)

14.09.2021, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 1.47 5.04 5.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Barys Nur-Sultan díky parádní třetí třetině, kteoru vyhrál 5:1, vítězí na ledě CSKA Moskva celkově 6:3 a zapisuje druhou výhru v sezoně, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:03:27)
Do dnešního zápasu nezasáhl žádná český ani slovenský hokejista.
V oslabení: 0-0.
V první třetině dnešního zápasu byli domácí jasně lepší. Nejprve se ubránili dvojnásobnému oslabení a poté dvakrát skórovali. Tvrdou ránou od modré využil přesilovku Nikita Nestěrov a krátce po něm se prezentoval krásným bekhendem z velkého úhlu Anton Slepyšev.

Ve druhé části pak CSKA nevyužilo přesilovou hru a od poloviny zápasu zbytečně přenechalo otěže zápasu hostům. A ti toho využili. V čase 30:25 tečoval střelu Martinssona do sítě Curtis Valk a bylo zaděláno na zápletku.

Ta vyvrcholila na začátku třetí části hry, kdy během necelých tří minut padly čtyři branky, z toho první tři do sítě domácích. Nejprve se ve zmatcích před Reidebornem prosadil Jacob Berglund. Kouč CSKA Sergej Fjodorov si vzal trenérskou výzvu, jelikož se mu sitace v brankovišti nelíbila, ale sudí nenašli rozpor ve hře, gól uznali a domácí šli do oslabení. V přesilovce se ránou od modré trefil Darren Dietz a za chvilku na svůj první gól v sezoně navázal další povedenou přesilovkovou trefou znovu Darren Dietz. Domácí reagovali též využitou přesilovkou, když Matvej Guskov ukázal v předbrankovém prostoru šikovnou teč.

CSKA se samozřejmě dralo za vyrovnáním, ale náznaky šancí nebyly z domácí strany využity. A hosté trestali. V čase 50:54 totiž od modré vypálil znovu Martinsson a tentokrát na jeho pobídku reagoval úspěšnou tečí Alichan Asetov. Domácí v závěru zkusili hru bez gólmana, kterou 1,6 sekundy před koncem ztrestal Jakob Lilja po přihrávce Valka – 3:6.

59:58

59:58 Jakob LILJA - 3:6

59:58

Barys právě vstřelil branku!
Curtis Valk zachytil na modré nepřesnou přihrávku a hosté šli do situace dva na dva. Forvard Barysu viděl, že na pravé straně má JAKOBA LILJU, který by si lépe dokázal připravit puk na zakončení do volné branky – a tak se střelou od modré i stalo. Asistence: Curtis Valk.

59:39

Jeden z beků CSKA se musí vrátit pro puk až ke své brance.

59:20

CSKA ještě zkouší hru bez gólmana, Adam Reideborn je již na střídačce.

59:00

Šedesát sekudn dělí Barys od překvapivé, ale za druhou polovinu zápasu zřejmě zasloužené výhry.

58:32

Buly před brankou Reideborna dopadlo lépe pro Barys, což se domácím samozřejmě zhola nehodí.

58:18

Hostům nyní bohatě stačí vyhazovat kotouč za vlastní modrou tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:51

Arťom Sergejev si po modré sjel na vrchol pravého kruhu, ale ani jeho rána nebyla přesná.

57:14

Až nyní se domácí dostali před branku Ortia, ale pozorná defenzívní práce Barysu jim nedovolila žádnou pořádnou střelu.

55:43

Nyní jsou to domácí, kteří prakticky nemohou najít cestičku před branku Joni Ortia, jenž určitě bude podepsán jako jeden z hlavních pilířů výhry nad CSKA. Byl to právě finský brankář, který ve třinácté mínutě střídal parťáka Nikitu Bojarkina.

53:37

Kazašský tým bezpečně brání dvoubrankové vedení a velice cennou výhru na půdě jednoho z nejsilnějších týmů KHL. Ale nepředbíhejme, viz. začátek třetí části.

51:06

Třetí využítá přesilovka ze tří ve třetí třetině tak zřejmě CSKA bude stát dobře rozehraný zápas.

50:54

50:54 Alichan ASETOV - 3:5

3:6

Branky a nahrávky: 11. N. Nestěrov (Slepyšev, S. Plotnikov), 13. Slepyšev, 45. Guskov (N. Nestěrov, Wallmark) – 31. Valk (Martinsson, Lilja), 42. J. Berglund, 43. D. Dietz (Savickij, Michajlis), 44. D. Dietz (Michajlis), 51. Asetov (Martinsson, Alsing), 60. Lilja (Valk)

CSKA Moskva: Reideborn (Skotnikov) – Dahlbeck (A), Ar. Sergejev, Blažijevskij, N. Nestěrov, Gilmour, Svedberg, Makarov, Lugovjak – Andronov (C), S. Plotnikov, Mingačjov – Guskov, Slepyšev (A), Sorkin – Chulapov, Wallmark, Rtiščev – Komissarov, Jurtajkin, Pankratov.

Barys Nur-Sultan: Bojarkin (13. Ortio) – D. Dietz (C), Morrow, Alsing, Martinsson, Savčenko, Šalapov, Samat Danijar – J. Berglund, Kunyk, Frattin – Michajlis (A), Valk, Lilja – Šestakov, Savickij, Thomas – Musorov, Šaichmeddenov, Asetov (A) – Petuchov.

Rozhodčí: Denis Bondar, Eduard Odins – Dmitrij Kanifadin, Ilja Koljasnikov

04:42 MOS 2 Ar. Sergejev, podrážení
06:22 MOS 2 Dahlbeck, vražení na hrazení
09:13 AST 2 Savčenko, držení
10:13 MOS 1:0 N. Nestěrov (Slepyšev, S. Plotnikov)
12:37 MOS 2:0 Slepyšev