Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)

Německo – Indie

4:5

konec (1:0, 2:3, 0:2, 1:0)

05.08.2021, 03:30 • Oi Hockey Stadium, Tokyo, Japonsko • O 3. místo • Lukáš Losleben (@Losli2298)

To je ode mě vše. Přeji hezký zbytek noci, popřípadě pro právě vstávající krásné ráno. (05:29:29)

Je dobojováno, Indové po jednačtyřiceti letech berou bronzové medaile z olympijského turnaje! Za druhou polovinu utkání nutno podotknout, že zaslouženě. Němce ze hry pomalu k ničemu nepustili, jedinou branku čtvrté čtvrtiny dostali po trestném rohu, o což se postaral Lukas Windfeder. Vyrovnání ovšem již nepřipustili. Němci tak pojedou domů bez medaile.

Parattu se stává hrdinou poté, co vyrazil střelu Windfedera! Indové mají bronz!

15

Poslední příležitost pro Němce s výsledkem něco udělat. Trestný roh šest vteřin před koncem!

15

Střílená přihrávka na teč nebyla úspěšná. Němci vrhají všechno do útoku.

15

Přihrávka Fuchse před branku nenašla volného adresáta. Němci mají na vyrovnání poslední minutu!

14

Indičtí hráči se nikam neženou. Chtějí hlavně udržet míček na hokejkách a ukrajovat sekundy, co to jen jde.

13

Ne! Oruz ve výborné příležitosti selhal. Indové teď přežili obrovskou čanci.

13

Trestný roh pro Německo! V této čtvrtině se jim už povedlo skórovat. Zvládnou to i nyní?

12

Nyní němečtí hráči kombinují a snaží se dostat před Parattuovu branku.

11

Němci se rozhodli necelých pět minut před koncem odvolat brankáře, a jít tak do rizika s jedním hráčem v poli navíc.

11

Na časomíře byl špatný čas, což museli rozhodčí vyřešit. Už se ale opět hraje.

11

Další indický hráč v bolestech, tentokráte se jednalo o Harmanpreeta Singha, jenž dostal zásah míčkem do oblasti žeber. Hra se musela přerušit kvůli ošetření, nicméně Harmanpreet odešel po svých.

10

Indický brankář vytáhl parádní zákrok proti dvěma střelám v krátkém sledu. Jen díky němu jeho tým stále vede. Mezitím se vrátil na hřiště Hauke, a tak jsou Němci opět kompletní.

9

Trestný roh pro německé hráče po nedovoleném zásahu brankáře Parattua.

9

Němci se snažili vést útok po pravé straně, avšak indická obrana byla pozorná a míček odvrátila do bezpečí.

8

Jeden z indických hráčů zůstal chvíli ležet na zemi po neúmyslném zásahu hokejkou. Už se ale zvedl a je schopen pokračovat ve hře.

7

Do obrovské příležitosti se dostal Hardik Singh, jenž unikl všem protihráčům a čelil zcela sám Stadlerovi. Svojí kličku ovšem přetáhl, a nakonec zakončil pouze do německého brankáře.