Olympijské hry - Vodní pólo (muži)

Itálie – Srbsko

6:10

konec (2:5, 1:4, 1:0, 2:1)

04.08.2021, 11:20 • Centrum vodního póla Tacumi, Tokio • Čtvrtfinále • Karel Jedlička

Vodní pólisté Srbska především díky skvělému prvnímu poločasu porážejí v souboji úřadujících olympijských vítězů a mistrů světa Itálii 10:6. V posledních dvou čtvrtinách se Srbové soustředili na bránění náskoku a Italům ho dovolili jen lehce stáhnout.
Srbsko se v semifinále utká se Španělskem, poražené čeká skupina o páté místo.

Nejlepší střelci:
Presciutti 2 – Filipović 3, Mandić 2, Rašović 2, Prlainović 2.

Statistiky zápasu:
Držení míče 61% – 39%, střely na bránu 21:21, vyloučení 11:18, využití 5:3, penalty 0/0 – 0/1. (12:28:22)

Utkání skončilo.

32

Srbům se daři blokovat italské pokusy a 27 vteřin před koncem už jim semifinále nemůže uniknout. Míč mají ve své moci a podrží ho až do sirény.

31

Oddechový čas si ihned bere srbský trenér Dejan Savić.

31

Itálie vstřelila branku!
34letý naturalizovaný Francouz MICHAËL BODEGAS konečně našel recept na srbského brankáře a 1:22 minuty před sirénou snižuje z úhlu po rychlé kombinaci na rozdíl čtyř branek.

31

Po třetím faulu je ze hry vyloučen Stefan Mitrović.

31

Branislav Mitrović si dál navyšuje skvělou úspěšnost zákroků, když dlaní vystihl křížnou střelu Echeniqueho.

30

Oddechový čas pro Itálii dvě minuty a 27 vteřin před koncem.

29

Na druhé straně v dvacetivteřinové přesilovce otřel svou střelu jen o tyč Di Fulvio.

29

Jakšić z trestného hodu nepropálil Del Lunga.

28

Prlainovićova střela z úhlu končí na italské tyči. Srbsko zůstalo u míče a Dedoviće výtečně vychytal Del Lungo.

27

Filipović - 5:10

27

Srbsko vstřelilo branku!
Jihoslovanský výběr reaguje za 23 vteřin a prosazuje se po dlouhých téměř 11 minutách. Z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě, FILIP FILIPOVIĆ – 5:10.

27

Di Fulvio - 5:9

27

Po sérii ztrát na obou stranách se prosazuje dělovkou z dálky mezi rameno a hlavu FRANCESCO DI FULVIO – 5:9.

25

Italové v každé čtvrtině vyhráli rozplavbu o míč, ale ten poté ve vlastním obranném pásmu sebral Stefan Mitrović.