Olympijské hry - ženy

Čína – Srbsko

70:77

konec (14:16, 33:35, 58:49)

04.08.2021, 03:00 • Saitama Super Arena, Saitama • Čtvrtfinále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.46 13.5 3.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:53:42)
Je dobojováno a z postupu do semifinále se radují hráčky Srbska. Ty sice po třetí čtvrtině prohrávaly o devět bodů, začátek poslední desetiminutovky jim ale vyšel na jedničku s hvězdičkou, dvanácti body v řadě skóre otočily, získaly zpět sebedůvěru do závěrečné přetahované o každý koš a v posledních dvou minutách rozhodly o svém postupu. Poslední čtvrtinu vyhrály o 16 bodů a mohou se radovat z postupu do bojů o medaile. V semifinále se střetnou s lepším z dvojice Austrálie – USA.

Nejvíce bodů: Šao Tching 17 – Brooksová 18
Nejvíce doskoků: Chan Sü 7 – Vasićová 10
Nejvíce asistencí: Li Jüan 6 – Dabovićová 6

Konec zápasu. (70:77)

39:49

Sonja Vasićová proměňuje oba trestné hody a s největší pravděpodobností definitivně rozhoduje o postupu! (70:77)

39:49

Nepřesná střela z dálky, Srbky si doskočily a faul Číňanek přišel dost pozdě. (70:75)

39:33

Proměnila pouze jednu šestku ze dvou. (70:75)

39:33

Rychle následoval taktický faul a Dabovićová bude házet trestné hody. (70:74)

39:30

Krátká trojka, Dabovićová doskočila a Srbky mají míč! (70:74)

39:16

Krajišniková sice doskočila zblokovaný pokus, jenže čas běžel dál a ona už nevystřelila. Čína jde do další akce. (70:74)

38:49

Čína nedala trojku z levé strany, soupeřky si doskočily a míří do protiútoku. (70:74)

38:25

Brooksová proměnila rychlý brejk Srbek, je to o čtyři body a trenér čínských basketbalistek si bere oddechový čas. (70:74)

38:07

Vasićová proměnila dva trestné hody. (70:72)

37:59

Srovnáno, čeká nás dramatický závěr, kdy bude rozhodovat každá chyba, každá střela. (70:70)

37:38

Na druhé straně Vasićová dává koš po dvojtaktu. (68:70)

37:22

Šao Tching měla dvě šestky zase dala jen jednu. (68:68)

37:08

Srbky ale ihned skóre otáčí ve svůj prospěch po průniku Vasićové pod koš. (67:68)

36:48

Proměnila pouze druhý pokus. (67:66)

36:48

Teď byla Šao Tching faulována při pokusu o dvojtakt, dá si dva trestné hody. (66:66)

36:13

Šao Tching zase srovnává trojkou, měla na levé straně mnoho volného prostoru. (66:66)

70:77

Čína: Jang Li-wej, Li Jüan, Wang S'-jü, Wu Tchung-tchung, Šao Tching (C), Čang Žu, Li Meng, Pchan Čen-čchi, Chuang S'-ťing, Sun Meng-žan, Li Jüe-žu, Chan Sü.

Srbsko: Vasićová, Čadová, Jovanovićová, Brooksová (C), Butulijaová, Crvendakićová, Andersonová, Stankovićová, Dabovićová, Škorićová, Dugalićová, Krajišniková.

Rozhodčí: Castillo (ESP), Maloová (CAN), Noujaim (LBN)