Další

Olympijské hry - Rychlostní kanoistika

K2 500 m - rozjížďky a čtvrtfinále (ženy)

02.08.2021, 04:08 • Sea Forest Waterway • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

A to je z dnešních debl kajaků žen na pět set metrů všechno. Zítra bude na programu semifinále a finále. Děkuji, že jste přenos sledovali a určitě sledujte i další, nejen z LOH. (06:18:56)

6. Ukrajina +06,255
Poslední závod v rámci rychlostní kanoistiky z dnešního programu je již za námi. Od začátku byl závod vyrovnaný. Čtyři debl kajaky jely bok po boku až na 250 metrů, tedy polovinu trati. Do vedení se pak dostaly Slovinky, jedna ze čtyř posádek vypadla a tak už o dvě místa v semifinále bojovaly jen Slovinky, Australanky a Číňanky. Poslední jmenované dojely do cíle o chvíli později a letos na LOH končí.

6. Tunisko +23,330
První čtvrtfinále začalo velmi vyrovnanou jízdou debl kajakářek. Na polovině trati se postupně do vedení dostaly Belgičanky, v těsném závěsu za nimi pak Němky. Oba týmy sváděly obrovskou bitvu o první místo. Ve třech čtvrtinách trati ale Němky začaly zpomalovat a musely si dávat pozor na třetí dvoj kajak, který je dojížděl. Ten si ale pohlídaly a za Belgičankami končí druhé.

5. Kanada +05,940
Poslední rozjížďka byla ze startu taky dost vyrovnaná. Po chvíli se ale ukázaly kvality novozélandské posádky. Ta se utrhla a na polovině trati byla jednoznačně nejrychleji. Carringtonová a Regalová si odstup udržely až do cíle a velmi pohodlně se kvalifikovaly do semifinále.
Rozjížďka 3

1. Maďarsko 1:42,776s
2. Bělorusko +00,601
3. Německo +05,282
4. Slovinsko +05,733
5. Dánsko +09,954
Maďarky na třetí rozjížďce vyvinuly neskutečnou rychlost. Ze začátku opravdu vytryskly směrem dopředu. Nenápadně je ale stále dotahovaly Bělorusky, které je na polovině trati nakonec o necelou jednu sekundu předjely. Od 250 metrů to byl už závod jen mezi těmato dvěma loděmi, ze kterých nakonec ta maďarská byla úspěšnější.
Rozjížďka 2

1. Polsko 1:44,606s
2. Francie +00,927
3. Čína +01,225
4. Nový Zéland +05,226
5. Austrálie +07,491
Druhá debl kajaková rozjížďka měla extrémně vyrovnaný start. Všech pět lodí bylo až do nějakých 150 metrů na úplně stejné úrovni. Po polovině trati se odpojila loď Nového Zélandu a Austrálie, ale prostřední tři posádky byly stále natlačené na sebe. A to až do konce závodu. Nakonec vyhrál polský debl, druhý byla Francie. Na Čínu zbylo neoblíbené třetí místo, které v této soutěži už semifinále nezaručuje. Právě naopak, poslalo totiř Čínu do čtvrtfinále.
Rozjížďka 1

1. Maďarsko 1:45,735s
2. ROC +02,139
3. Rakousko +02,485
4. Ukrajina +04,998
5. Tunisko +20,035
Maďarský debl kajak odstartoval velice dobře. Dlouho si držel první místo. Po 250 metrech dokonce ještě zrychlil. Jeho posádka předváděla parádní výkonnostní a bezchybnou jízdu a i díky tomu je z toho zasloužené semifinále.