To je ode mě pro dnešek z tohoto semifinále vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některé z dalších olympijských disciplín na Hrách v Tokiu. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (14:49:38)
7. Kyron McMaster (IVB) 48,26 – Q
8. Rasmus Mägi (EST) 48,36 (NR) – Q
---
22. Vít Müller (CZE) 49,69
V semifinálových bězích si velké množství závodníků vylepšilo své vlastní rekordy, ať už se jedná o letošní maxima či osobní maximum. To se, bohužel, nepovedlo českému běžci Vítovi Müllerovi, který zaostal za svým časem z rozběhu o pouhou 1 setinu sekundy, i přesto skončil ve 2. rozběhu osmý a v semifinále obsadil konečnou 22. příčku.

Překvapení přišlo ve 3. rozběhu, kde si běžel pro jasné vítězství Jamajčan Jaheel Hyde, ale zakopl o předposlední překážku a v tu chvíli bylo jasné, že finále se bude muset odehrát bez něj! Na jeho úkor postoupil v novém národním rekordu Estonec Rasmus Mägi.

Semifinále v běhu na 400 metrů překážek právě skončilo.

Pád Jaheela Hydea a následný doběh 3. semifinále

Pro vítězství si nakonec doběhl Kyron McMaster z Britských Panenských ostrovů, společně s ním postupuje do finále z druhého místa v národním rekordu 48,36s Estonec Rasmus Mägi. Jaheel Hyde se po pádu posbíral a nakonec doběhl čestně do cíle v beznadějně posledním čase 1:27,38.

3

Tak pozor! Hyde zakopl o překážku a upadl nějakých 110 metrů před cílem!

3

Od startu si vede poměrně dobře Jamajčan Hyde, který ihned stahuje své soupeře.

3

Závodníci odstartovali na trať semifinálového čtvrtkařského závodu s překážkami.

3

Třetí semifinále už je připraveno na svůj start. Favority lze hledal ve 4. dráze v podobě Jaheela Hydeho nebo v 7. dráze, kde poběží Kyron McMaster z Britských Panenských ostrovů.

2

Vít Müller škobrtl na posledních dvou překážkách a končí ve svém rozběhu na posledním, osmém místě. Zaostal jen o 1 setinu sekundy za svým časem z rozběhů. Na opačném pólu výsledkové listiny zaběhl nejrychlejší čas Alison dos Santos v kontinentálním rekordu! Celkově si první tři běžci doběhli pro zajímavé časy. Druhý Abderrahman Samba postupuje letošním osobním maximem 47,47 na přímo. Třetí Alessandro Sibilio si vylepšil své maximum, které od této chvíle činit 47,93 sekund.

2

Výborně si zatím počíná Abderrahman Samba, v polovině trati vede o nějakou tu setinku.

2

Druhé semifinále se obešlo bez potřeby opakování startu a závodníci už jsou na trati.

2

Ve tváři českého běžce je vidět velká soustředěnost. Budeme držet palce, aby se povedl co nejlepší výkon, i když to bude mít proti kvalitním soupeřům hodně těžké.