ME v inline hokeji U18

Česko – Slovensko

7:1

konec (1:1, 6:0)

31.07.2021, 13:30 • Sportzentrum Eselriet, Illnau-Effretikon, Švýcarsko • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Češi tak slaví vysokou výhru proti Slovensku a je to poprvé za tři body, jenže už to vůbec nic neřeší. Soupeře naprosto přejeli ve druhém poločase, když za prvních šest minut dali tři branky a odskočili do vedení 4:1, které již nepustili. Ba naopak, ještě jej navyšovali a jakoby z nich spadl problém s koncovkou, který je provázel celý šampionát. Po výhře 7:1 tak zaujímají páté místo tabulky a zítra od 10:00 si to se stejným soupeřem rozdají o stejnou pozici, na které jsou umístěni nyní. (14:46:32)

39:44

Poslední střelu dnešního zápasu obstaral Kuchař, Ferkodič vyrazil ramenem a v rohu kluziště se již zápas dohraje.

39:08

Poslední minutu zahajují Slováci za vlastní brankou, Plos ale vyjíždí napadat, aby to neměli tak snadné.

38:23

Zápas se dohrává už jenom z povinnosti. Češi se nikam neženou, drží kotouč na svých holích a chtějí ještě ideálně navýšit již tak vysoké vedení.

37:17

Česko právě vstřelilo branku!
Klasická přesilovka taktéž z české strany využita a na konto psychicky zdecimovaného Ferkodiče přidávají Češi sedmou branku. Přes clonu toho moc nemohl brankář vidět a ADAM HAMRLA byl tím, kdo z vrcholku kruhů vymetl vingl slovenské branky – 7:1! Asistence: Martin Holba.

36:55

Dvojnásobnou výhodu Češi využívají gólem a Ferkodič je pro tenhle moment smutným hrdinou. Předvedl dva skvělé zákroky, ani jeden odražený kotouč však neměli jeho spoluhráči před ním a MATYÁŠ MACAS nakonec za záda Ferkodiče puk dostrkal – 6:1! Bez asistence.

36:31

Vyloučení v týmu Slovensko (Bílý – 2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

36:15

Kováč se na trestnou podívá ještě jednou, tentokrát vlastním přičiněním. Už lehce z frustrace zahákoval rychlejšího Macase a jde na dvě minuty ven.

35:19

Zapletal si řekl o přihrávku od Abazaje křížem na levý kruh. Zapletal ale musel zakončovat ze vzduchu a nastřelil tak jenom ochrannou síť.

34:30

Koblížek sváděl tvrdé souboje na brankovišti s Kormanem a po přerušení hry to pokračovalo, rozhodčí však kočkovanou rychle pod hrozbou vyloučení ukončili.

33:45

Slováci jdou do dalšího oslabení, navíc poměrně zbytečného charakteru. Špatně střídali a bylo jich pár sekund na hřišti pět, čehož si všiml rozhodčí a dává za to dvě minuty. Kováč jde odsedět trest.

32:10

Ještě půl minuty do návratu Svitáče na hřiště a Češi neprodyšně uzavřeli prostor před brankou Slovenska, Plos jenom nastřelil Klapicu, který se následně pokusil o brejk, ten však nevyšel podle představ.

31:19

Slováci vyvezli kotouč ven z pásma a našetřili nějaký čas, Češi jsou ale zase zpátky a rozjíždí přihrávkový kolotoč, který by rádi ukončili brankou.

30:40

Svitáč po souboji zatlačil na mantinel Žmolu nepřiměřenou silou a rozhodčí mu za to udělují dvě trestné minuty.

29:58

Češi budou mít přesilovku po zbytečném faulu Svitáče. Nyní hrají v signalizované výhodě a vůbec nikam nespěchají, chtějí si situaci připravit.

28:51

Juniorům to tam konečně začalo padat a pro Slováky je to hodně hořké. Ve druhé půli ale nevystřelili ani na branku a Češi ukazují svoji sílu. Kuchař našel z rohu naprosto volného VOJTĚCHA MALÍNKA v předbrankovém prostoru. A ten se neunáhlil, roztáhl si Ferkodiče a zasunul mezi jeho betony – 5:1! Asistence: Jakub Kuchař.

27:52

Plos zajel od střídaček až za branku, odkud přišla nahrávka zpátky až k vlastní brance.

27:02

Junioři kontrolují utkání bez sebemenšího problému a směřují za jasnou výhrou v tomto turnaji. Ta bude první za tři body.

7:1

Branky a nahrávky: 11. Plos (Macas), 23. Žmola (Holba), 26. Macas (Plos), 26. Žmola (Holba), 29. Malínek (Kuchař), 37. Macas, 38. Hamrla (Holba) – 17. Klapica

Česko: Kundrík (Lequin) – Buršík, Zdeněk, Macas, Abazaj, Kuchař, Zapletal, Malínek, Holba, Plos, Dunda, Žmola, Koblížek, Hamrla

Slovensko: Luca Ferkodič (Lendák) – Končíř, Korman, Kováč, Svitáč, Šapák, Klapica, Král, Kiss, Bílý, Adamčík, Max Ferkodič, Botka

Rozhodčí: Lega, Basso (oba ITA)