Evropská konferenční liga (předkola)

Aris Soluň – FC Astana

2:1

po prodl. (1:0)

29.07.2021, 20:30 • Kleanthis Vikelidis Stadium, Soluň • 2. předkolo • Daniel Kubelka (@DanielKubelka)

Tipsport: 1.46 4.46 7.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Fotbalisté Astany postupují do další fáze bojů Evropské konfederační ligy.

Hráči kazašského celku šli do dnešní odvety s dvougólovým náskokem, ale postupně o něj přišli. Skvěle hrající domácí je totiž hned od úvodního hvizdu zatlačili a míč měli převážně na kopačkách oni. Jejich převahu navíc v 6. minutě zúročil Dimitrios Manos v úvodní branku.

Ve druhé půli pokračovali hráči Arisu v nátlakové hře a po zásluze se dočkali v 78. minutě vyrovnání, o které se zasloužil Lucas Sasha.

Jejich tlak trochu otupilo přísné vyloučení Garcii, který se ze hřiště poroučel po druhé žluté, i tak ale domácí drželi s hosty krok i v deseti.

V prodloužení bylo k vidění několik šancí, jenže rozhodnutí přinesla až jeho poslední minuta, kdy si na centr Eugenia z přímého kopu naskočil Eneo Bitri a hlavou rozhodl o postupu svého týmu. (23:16:38)

120+3

Gama poslal centr do vápna, nadražený balon chytá brankář Nepogodov, a to je poslední akce dnešního zápasu! Astana postupuje!

120+2

Chuperka ještě fauloval Sashu a domácí budou mít ještě šanci vyrovnat.

120+1

120+1. BITRI - 2:1

120+1

Astana právě vstřelila branku!
Eugenio poslal centrovaný balon z levé strany do šestnáctky a posadil ho přesně na hlavu ENEA BITRIHO, který jej uklidil podél levé ruky brankáře Denise! Ten si na míč sice sáhl, v cestě do branky mu ale nezabránil.

120

Hajrovic fauluje Eugenia, ještě jeden přímý kop pro hosty.

119

Jenže ten byl zastaven krátce za půlící čarou a jeden pokus dostanou ještě i hosté.

118

Do konce prodloužení chybí poslední dvě minuty, domácí zakládají jeden z posledních útoků.

117

Domácí poslali centr na hranici vápna, z hráčů Arisu už tam ale byl pouze jediný a ani ten se k míči nedostal.

117

Gama je znovu na zemi, tentokrát po faulu Bitriho.

116

Gurman dostává žlutou kartu za faul na Gamu.

115

Střídání v týmu Aris Soluň: ze hřiště odchází Bertoglio, přichází Hajrovič.

113

Obří šance domácích, ale Zaruckij čaruje. Gama rozehrál roh přímo na hlavu Benalouanea, hostující gólman ale vyrazil a následně perfektně pokryl dorážky Gamy a Jegga.

112

S míčem na kopačkách teď operují domácí fotbalisté, kteří i v deseti vybojovali roh.

110

Hráči Arisu ale ze standardky nic nevytěžili. Čas utíká a pomalu se hlásí o slovo penaltový rozstřel.