Velká Británie - Jižní Afrika

3:1

konec (1:1, 0:0, 1:0, 1:0)

24.07.2021, 11:30 • Oi Hockey Stadium, Tokio • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou olympijskou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (13:10:06)
Zápas je u konce a i když se favorit docela nadřel, tak po poločasové přestávce svého soupeře udolal. Ve druhém poločasu byla na hráčích Jižní Afriky vidět větší únava, soupeř se snadněji dostával do střeleckých pozic a dvěma góly strhl výsledek na svou stranu. Ve 32. minutě si do dobré pozice naběhl Liam Paul Ansell a prudkou ranou prostřelil gólmana. Definitivu na výsledek pak v 55. minutě dal po sražené střele Jack Waller a Velká Británie si tak připsala body po výhře 3:1.

60

Utkání skončilo.

60

Waller taktickým faulem zastavil rodící se akci soupeře a bleskově se vrací do obranného postavení.

59

Po akci středem si chtěl Ansell sklepnout míček do lepší pozice, jenže mu přeskočil hůl a bylo po nadějné akci na definitivní rozhodnutí o osudu tohoto zápasu.

58

Zprava vystřelil Waller, tentokrát ale Pieterseho branku netrefil.

57

Lembethe byl zastaven při své akci pravou stranou, sám se při osobním souboji provinil faulem.

56

Jihoafričané už musí pospíchat, jestli nechtějí z dnešního duelu odejít s prázdnou.

55

Velká Británie právě vstřelila branku! A je to o dvě branky. Velká Británie pokračovala v postupné kombinaci, míček se dostal na levou stranu, JACK WALLER vystřelil z ostrého úhlu a brankář Pieterse si ránu nešťastně srazil za svá záda – 3:1!

54

Po pěkném přenesení hry na pravou stranu se Gall snažil natlačit přihrávku před Pieterseho, skončilo to ale mimo hrací plochu. Sám hráč reklamoval teč a rohový úder, sudí však byl proti.

53

Lehké uklidnění tempa, zejména Velká Británie nemá kam spěchat a riskovat případnou chybu.

52

Zelená karta na straně Velké Británie, odpočinout si šel Christopher Griffiths.

52

Zmatky před Pietersem, Jihoafričané si málem dali i vlastní gól, nakonec se ale stejně pískalo proti hráčům Velké Británie.