Tenis

Challenger Tampere (antuka)

Nicolás Jarry – Jiří Lehečka

0:2 4:6, 4:6

22.07.2021, 12:55 • Centrální kurt, Tampere (FIN) • Osmifinále • Daniel Kubelka (@DanielKubelka)

Tipsport: 1.68 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:2; 4:6 - Jiří Lehečka

4:6

To byla výměna! Jarry dobře podal na střed, jenže Lehečkovi v jednu chvíli pomohla i páska. Po další sérii úderů nakonec český tenista propálil Chilana na síti a ukončuje tento zápas!

4:5

Další aut chilského tenisty, který nedokázal umístit míček do vymezeného prostoru. Lehečka opět v klidu drží servis a při podání soupeře se pokusí ukončit zápas.

4:4

Vítězná kombinace Jarryho, který po servisu seběhl na téčko a vítězným forhendem do rohu nedal Lehečkovi šanci.

3:4

Lehečka bere i poslední míček tohoto gemu a opět ve druhém setu vede, tentokrát 4:3.

3:3

Druhý servis Jarryho ven z kurtu a prudký forhend křížem daleko mimo dvorec. Chilan srovnává na 3:3 ve druhé sadě.

2:3

0:1; 2:3 - Jiří Lehečka

2:3

Výtečně. Český tenista po servisu rychle zakončil mimo dosah svého soupeře.

2:2

Jarry i přes značné komplikace drží svůj servis a srovnává stav druhého setu na 2:2.

1:2

Lehečka ale přeci jen získává třetí gem druhého setu a ujímá se vedení 2:1. Jarry se pokusil zahrát úder křížem, ale ten byl o něco delší než měl.

1:1

A tu také získává. Lehečka se pokusil zvrátit vývoj výměny nabíhaným kraťasem, jeho úder ale skončil pouze v síti.

4:6

Jenže napodruhé už se Lehečka radovat může, Jarry po returnu soupeře poslal míč z téčka pouze daleko do autu!

4:5

Jarry si bere zpět ztracené podání a snižuje stav prvního setu na 4:5!

3:5

To je škody! Lehečka vrátil těžký balon po servisu dobrým úderem těšně za síť a Jarry mu vzápětí solidně nalil, jenže následný úder českého tenisty nepřeletěl síť.

2:5

A znovu stejná písnička, return soupeře končí mimo dvorec. Lehečka čistou hrou potvrzuje brejk a je blízko zisku první sady!

2:4

Série čtyř nevynucených chyb Jarryho v řadě pomohla Lehečkovi získat tento gem! Chilan totiž pokazil obouruční backhand křížem a poslal míček do autu. Lehečka tak poprvé brejkl svého soupeře.

2:3

Lehečka se opět ujímá vedení. Jarry pokazil křižný úder, který se zastavil o pásku.

2:2

Return Lehečky na druhý servis soupeře byl příliš dlouhý a Chilan přeci jen srovnává stav první sady na 2:2.

1:2

Lehečka je při svém podání takřka bezchybný. Tvrdý servis mu hodně pomáhá a jeho soupeř má problém se udržet ve hře.

1:1

Jarry zahrál výtečný servis ven ze dvorce, následný křižný úder poslal přesně do rohu kurtu, kam Lehečka nedosáhl.