Menu

Další

Tiskové konference

Tisková konference SK Dynamo České Budějovice

konec

21.07.2021, 09:00 • Filip Kortus (@FilipKortus)

Martin Vozábal: „Máme tři mladé hráče na hostování. Martin Šplíchal je v Chrudimi, Jakub Kousal na Slovensku a Jakub Matoušek v Táborsku. Jak pro nás, tak pro ně je to aktuálně lepší varianta a cesta, protože v těchto klubech dostanou větší prostor, než by nyní dostali tady." (09:37:56)
Martin Vozábal: „Těší nás, že může dorazit až pět tisíc diváků. Je to opravdu strašně důležitý faktor a pomůže to hráčům i celému klubu. Věřím, že nám pomohou úspěšně odstartovat."
David Horejš: „Sestavu v hlavě samozřejmě máme. Věřím, že vybereme správně. Konkurence v týmu je velká, ale věříme tomu, že hráči, co dostanou prostor, se prosadí."
David Horejš: „Myslím si, že je Martin Králik dobrá volba. U kapitána je třeba, aby si svou pozici obhájil také na hřišti, což u Martina věřím, že nastane a bude dobrým kapitánem."
Martin Králik: „Je pravda, že se kabina poměrně obměnila. Myslím si, že noví hráči zapadli dobře, ale vše se ukáže až na hřišti."
Vladimír Koubek: „Chceme usilovat o umístění do desátého místa. Byl by alibismus, kdybychom nechtěli hrát vysoko a měli malé cíle. Druhým cílem bude postup B-týmu do třetí ligy. Rozpočet bude podobný jako v uplynulé sezoně, tedy okolo 70 milionů."
Martin Vozábal: „Termíny utkání nijak neovlivňujeme. Doby, kdy jsme si určili, v jaký den budeme hrát domácí zápasy, jsou pryč. Dostaneme informaci a to je vše, co s tím uděláme."
Vladimír Koubek: „Považuji za úspěch celého klubu, že budějovický Budvar je na dresech. Jsme rádi, že jsme se domluvili na spolupráci, která nám zároveň umožní otevřít také letní restauraci. Budvar budeme čepovat při utkáních."
Martin Vozábal: „David Houska je jedním z hráčů, o které máme zájem. Jsme s ním v kontaktu, uvidíme, jak to dopadne."
Martin Vozábal: „Nicolas Penner se s námi připravoval na soustředění v Rakousku a připravuje se i nadále. Sám cítí, že po dlouhé pauze se potřebuje rozehrát a dostat do správné kondice. Rádi bychom mu nabídli smlouvu, aby u nás zůstal a uvidíme, zda se domluvíme. Chceme ho v našem klubu mít."
David Horejš: „Je pro nás velký posun, že už máme jenom dva hráče na hostování a jinak je náš kádr složený z fotbalistů, kteří nám patří. S přípravou jsme spokojení, měli jsme možnost pracovat s celým týmem, protože příchody se nám povedlo dotáhnout. Mohli jsme se týden připravovat v krásných podmínkách v Kaprunu, kde jsme sehráli dva zápasy a hlavně utkání s Krasnodarem nám ukázalo, že jdeme správnou cestou. Věřím, že noví hráči, co přišli, pro nás budou velkými posilami a posunou celý klub dopředu."
Martin Vozábal: „I díky aktivní práci nového majitele jsme byli schopní přivést nové hráče. Společně s ním a s Davidem Horejšem jsme se vždy shodli na jménu a pak jsme se do toho pustili. Nejtěžší bylo přivést první hráče, protože poté už se tým představuje snáz, když už má nějakou kostru. Hráčský trh stále sledujeme, ale už hledáme fotbalisty nebo už jenom jednoho fotbalistu, který by přišel a rovnou týmu pomohl.
Vladimír Koubek: „Ve spolupráci s budějovickým Budvarem se nám podařilo zlepšit catering, od pondělí jsme také spustili novou formu ticketingu. Chtěl bych poděkovat celému pracovnímu týmu našeho klubu, že se nám podařilo splnit většinu věcí, které jsme si předsevzali. Všichni jsme udělali všechno pro to, abychom byli dobře připravení."
Úvodního slova se ujal předseda představenstva Vladimír Koubek: „Chtěl bych být stručný. Poslední dva měsíce jsme měli jednoho soupeře, kterým byl čas. Klub jsem převzal oddlužený, za což patří díky mým předchůdcům. Po skvělé práci sportovního úseku se nám podařilo posílit kádr a až na jednu malou výjimku máme celý tým zdravý. Další informací je, že 26. července půjdou všichni hráči i členové realizačního týmu na očkování. Vážíme si, že jsme nemuseli nikoho přemlouvat."
Dobrý den, vítám Vás u sledování online reportáže z předsezónní tiskové konference Dynama České Budějovice. Zúčastní se jí předseda představenstva JUDr. Vladimír Koubek, sportovní manažer Martin Vozábal, trenér David Horejš a kapitán A-týmu Martin Králik. Tisková konference proběhne ve VIP prostorech budějovického klubu v nově vzniklém muzeu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:00.

Tisková konference SK Dynamo České Budějovice

konec