21.07.2021, 09:30 • Sapporo Dome, Sapporo • Skupina E • Michal Raška

Tipsport: 1.12 7.24 19.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:25:41)
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 13:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:13.
Je konec. Velká Británie zvítězila nad Chile 2:0.
Už v 11. minutě šly domácí hráčky málem do vedení, když se trefila Ellen Whiteová, ale nakonec se jednalo o ofsajd. V 18. minutě už ale právě Ellen Whiteová vstřelila regulérní branku a poslala Británii do vedení. Následně byl domácí celek jednoznačně lepším týmem, ale žádnou větší šanci si už nevypracoval. Také druhá půle byla jednoznačně v dominanci domácích. V 56. minutě byla Whiteová opět blízko další brance, ale nakonec z toho byl ofsajd. V 72. minutě se už ovšem Británie dočkala druhé branky, kterou vstřelila v 72. právě Ellen Whiteová, pro kterou to byl exkluzivní zápas. Konec utkání si domácí pohlídali bez problému.

90+5

90+4

Georgia Stanwayová vybojovala autové vhazování pro domácí a Velká Británie už toto první utkání ve skupině zvládne.

90+3

Millie Brightová si skvěle poradila s Yenny Acuñaovou a následuje tak odkop od svatyně Británie.

90+2

Střídání v týmu Velká Británie: ze hřiště odchází Kim Littleová, přichází Leah Williamsonová.

90

Střídání v týmu Velká Británie: ze hřiště odchází Caroline Weirová, přichází Jill Scottová.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

88

Další centr Chile, ale opět končí bezpečně v rukou gólmanky Ellie Roebuckové.

87

Velká Británie se ale ke konci zápasu trochu zatáhla a směrem dopředu už to ze strany domácích není tak aktivní.

86

Ovšem centr skončil jen na hlavě Lucy Bronzeové a další pokus z nohy Franciscy Laraové letěl vedle brány.

85

Británii se opět nepodařilo něco vymyslet středem hřiště a Chile může jít dopředu.

83

Faul ze strany domácích a Chile tak bude u balónu na své polovině.

81

Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Nayadet Lópezová, přichází Rosario Balmacedaová.

79

Rachel Dalyová to zkoušela z dálky, ale Christiane Endlerová byl připravená a chytila tento pokus do rukou.

78

Střídání v týmu Chile: ze hřiště odchází Yanara Aedová, přichází Yenny Acuñaová.

77

Georgia Stanwayová se snažila udělat místo pro převzetí míče, ale dopustila se jen faulu.