konec (0:0, 3:0, 0:2) Stav série: 2:2

20.06.2021, 02:10 • Barclays Center, New York • Semifinále • Vít Muzikář

Tipsport: 2.75 3.95 2.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkujeme za pozornost, dobrou noc, pokud je to možné. (05:18:37)
Je hotovo! Islanders vítězí poměrem 3:2 a oba celky si to v noci ze středu na čtvrtek rozdají o mečbol. Je jisté, že tato série se protáhne na minimálně šest zápasů.

Co se týče dnešního zápasu, tak Tampa do něj velice dobře vstoupila a v první třetině měla více ze hry. Paradoxně ale blíže k gólu měli Islanders, když Komarov jel sám v oslabení na Vasilevského a následně při Barzalově pokusu už hala burácela, jenže kotouč se odrazil od zadní tyčky o fous před čáru.

Ve druhé třetině naopak dominovali spíše domácí hokejisté, což také vyjádřili gólově. Hosty navíc pořádně naštvalo, že nebyl odvolaný třetí gól. Lavička Tampy se domnívala, že dorážce Barzala do prázdné brány předcházel ofsajd, ale sudí po výzvě trenéra Coopera rozhodli, že přechod tria Beauvillier – Pageau – Bailey byl v pořádku a Tampa ještě dostala dvouminutový trest. Celou situaci si ještě vyříkával Stamkos s rozhodčími hned po konci druhé třetiny.

Ve třetí třetině začala stíhací jízda hostů a drtivou část závěrečné dvacetiminutovky Tampa mačkala svého soupeře. Dvěma góly během necelých tří minut v podání Pointa o vzdálenější tyč a Johnsona do šibenice se Blesky dostaly rychle na kontakt, ale vyrovnání už se nedočkaly. Srovnat mohl například Kučerov poté, co mu předložil kotouč Palát, ale Varlamov lapačkou vyškrábl loženku svého krajana.

Tu největší příležitost si ale Tampa schovala až na poslední sekundy. Nutno podotknout, že nejprve putoval za katr obránce Hedman, který u mantinelu podrazil Clutterbucka. Hedman nesouhlasil s výrokem sudích a zpřelámal hokejku. Islanders byli ale hodně pasivní a víceméně jenom kombinovali v útočném pásmu až Tampa dostala šanci zaútočit a hrát s prázdnou brankou v situaci pět na pět. Zhruba tři sekundy před koncem se McDonagh zbavil na levém kruhu padajícího Nelsona, ten jej podkopl. McDonagh ještě stačil zakončovat bekhendem, ale Ryan Pulock se stal hrdinou, když rukou zaskočil za již překonaného Varlamova!
Semjon Varlamov (NYI) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3 %, odchytal 60 minut
Andrej Vasilevskij (TBL) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90 %, odchytal 58:32

Československá stopa v utkání
Ondřej Palát (TBL) – 0+1, 0 účast, žádná střela na branku, TM 0, čas na ledě: 18:57

59:57

Tak to je neskutečné! Tampa si mohla v posledních sekundách vynutit prodloužení! Hosté ještě měli možnost rychle odvolat Vasilevského a hrát pět na pět s prázdnou bránou. Na levém kruhu dostal hodně prostoru Ryan McDonagh, naznačil střelu. Nelson se mu vrhl pod nohy a podrazil jej McDonagh se dokázal otočit a bekhendem už překonal Varlamova, jenž povyjel proti americkému obránci. Každopádně hrdinou zápasu se stal Ryan Pulock, který v brankovišti zaskočil pravou rukou za svého gólmana a zajistil vítězství Islanders ve čtvrtém zápase série!

59:31

Hosté vyhodili puk na Vasilevského, ten jej vyrazil na svou levou stranu.

59:24

Islanders se ani nesnaží zakončit, ale jenom si nahrávají v obranném pásmu soupeře.

58:55

Domácí vyhráli buly a kombinují. Jenom absolutní hloupostí by mohli přijít o vedení.

58:48

Victor Hedman (TBL) dostane dvě minuty za podražení Cala Clutterbucka na levé straně. Švédský obránce je pořádně vytočený. Vzteky zlomil hokejku o mantinel. Celou situaci si ještě vyřizuje trenér Cooper s rozhodčími a je evidentně také naštvaný.

58:43

Domácí srazili střelu Hedmana z levé strany a mohou zaútočit.

58:24

Islanders se osvobodili a Nelson ještě otravoval svým forčekinkem Hedmana.

58:06

Andrej Vasilevskij prchá na střídačku, powerplay je tady!

57:38

Domácí poslali puk přes pravou stranu do bezpečí tak, aby Černák musel hrát a nejednalo se o icing.

57:10

Pulock vystřelil z pravé strany a u delší tyče nedokázat Nelson přehodit puk přes beton ležícího Vasilevského!

56:42

Coleman dohrál z levé strany u mantinelu Maroona. Vylučovat se nebude.

56:20

Islanders si přihrávají v útočném pásmu a diváci jsou na nohou.

55:51

Cal Clutterbuck zakončil z levé strany a u přední tyče ještě dorážel Martin, Vasilevskij udržel naděje Tampy na prodloužení.

3:2

Branky a nahrávky: 26. Josh Bailey (B. Nelson, Beauvillier), 34. Barzal (Clutterbuck, Pelech), 38. M. Martin (Clutterbuck, Pelech) – 44. B. Point (Palát, Černák), 47. T. Johnson (Kučerov, McDonagh)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.

Rozhodčí: St. Laurent, Sutherland – Cormier, Gibbons

Diváci: 12 978

12:34 NYI 2 Clutterbuck, hrubost
25:30 NYI 1:0 Josh Bailey (B. Nelson, Beauvillier)
33:46 NYI 2:0 Barzal (Clutterbuck, Pelech)
33:46 TBL 2 Sergačjov, krosček