1:2 6:4, 6:7 (1), 4:6

12.06.2021, 18:21 • Kurt Philippa Chatriera, Paříž (FRA) • Finále • David Suchý

Tipsport: 3.09 1.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Kazašská dvojice nebyla daleko od nemalého překvapení letošního ročníku French Open. Přitom scházely pouze dva fiftýny, navíc při vlastním podání... (20:35:04)
To byl zápas! Kazašská dvojice byla před tímto duelem v roli outsiderů, přesto se nemusí za svůj výkon vůbec stydět. Kazaši získali první sadu poměrem 6:4, přičemž ani jednou nepřišli o své podání. Domácí dvojice ovšem od druhého setu přepnula k vyššímu stupni aktivity a přesnosti, přesto byla na pokraji porážky. Soupeři se totiž v devátém gemu dostali k brejku a měli možnost zápas ukončit na svém podání. Alexander Bublik ovšem neusnesl tíhu okamžiku a svůj servis odevzdal, načež Francouzi druhý set získali přes tie-break. O osudu zápasu tak rozhodoval třetí set, ve kterém se jako první k brejkbolům dostali Kazaši, jenomže jediný brejk poslední sady zaznamenali domácí hráči. V závěrečném gemu potvrdil pověst skvěle servírujícího hráče Pierre-Hugues Herbert, který soupeře pustil k jedinému fiftýnu.

Je vymalováno! Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut jsou vítězi čtyřhry ve finále French Open!

Konec zápasu

4:6

Je konec. Pierre-Hugues Herbert potvrdil skvěle podání také v tomto gemu. Alexander Bublik na něj sice dosáhl, jenomže odehrál daleko mimo hrací plochu.

15-40

Francouzi mají dva mečboly!

15-30

Dva míče od vítězství v turnaji. Vysoký lob od Bublika se snesl za základní lajnu.

15-15

Následně zafungovalo první podání, Andrej Golubjov měl relativně dobrou pozici z bekhendu, jenomže hrál do pásky.

15-0

První fiftýn desátého gemu putuje ke Kazachům, dvojchyba.

4:5

Konec přestávky, podávat bude Pierre-Hugues Herbert.

4:5

Následuje přestávka a výměna stran.

4:5

Andrej Golubjov skvěle odservírovaným gemem snižuje na rozdíl jediného gemu, podávat však půjde dnes skvěle servírující Pierre-Hugues Herbert.

40-0

Je tu náběh na čistou hru. Mahut se zřejmě míčku ani nedotkl.

30-0

A i další fiftýn berou Kazaši. Andrej Golubjov v krátkém časovém sledu znovu výborně servíroval.

15-0

Andrej Golubjov a jeho přímý bod.

3:5

Brejk je potvrzen. Hodně vyrovnaný gem znovu bere na své konto francouzská strana, která je jedinou hru od výhry v turnaji.

30-40

A je tu gembol. Nicolas Mahut svým podáním zajistil přímý bod.

30-30

Bublik měl ideální pozici při smeči, jenomže jí nezvládl. Sám poté forhend vyhodil mimo hrací koridor.

30-15

Andrej Golubjov nyní vsadil na razanci, jenomže soupeře neprolomil. To se následně povedlo až Bublikovi.