Liga mistrů - Final Four

Paris Saint-Germain HB – Aalborg Håndbold

33:35

konec (15:13)

12.06.2021, 15:15 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem, Německo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.24 11.1 6.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Paris Saint-Germain HB – Aalborg Håndbold 33:35 (15:13)
Nejvíce branek: Remili 7, M. Hansen 6/6, L. Steins 4 – Claar 8, Christensen 5, Antonsen 5. Rozhodčí: Lah, Sok (oba SLO). Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/2. Vyloučení: 3:2. Diváci: 500. (16:56:32)
Něco málo přes hodinu zbývá do úvodního výhozu druhého semifinále mezi Barcelonou a Nantes. Reálně se tak můžeme dočkat francouzské bitvy o třetí místo, anebo střetu favorizovaných týmů v souboji o bronz. To je všechno možné. Tímto předávám komentátorské žezlo kolegovi Vojtovi Martinkovi.

Z mé strany je to dnes vše. Užívejte zbytek víkendu a někdy příště se u onlajnu z házené budu těšit na počtenou!
Parádní házenkářský zážitek končí a pro PSG je to hodně hořká pilulka. Syndrom Final Four pokračuje, PSG na výhru bude čekat minimálně další rok! Dostat 22 branek za poločas je příliš, Pařížanům se absolutně rozpadla obrana, navíc se Aalborgu rozchytal parádně Simon Gade. Přitom po deseti minutách druhé půle vedla Paříž o pět branek a vypadalo to, že bude směřovat za postupem do finále. Postupem času ale její náskok mizel, až se na začátku poslední desetiminutovky absolutně rozpadl a Aalborg závěrečné momenty zvládl. Pro něj je to tak velkolepý comeback a postup do finále, historicky prvního v dánské házené!

Hlavním důvodem prohry PSG je především obranná fáze. Lehce nepochopitelný krok vytažené obrany se setkal s neúspěchem, neboť měli dánští pivoti mnohem více prostoru a na hru přes pivoty hodně Aalborg spoléhá. V klíčových momentech navíc nepodrželi Pařížany ani gólmani, což na druhé straně rozhodně neplatilo, a pro dánskou házenou je to tak významný milník na klubové úrovni.

Konec zápasu. (33:35)

60

PSG bere ještě oddechový čas, sedm sekund je ale příliš málo času na drama. (33:35)

60

A je hotovo! Sedm sekund před koncem byl Aalborg v pasivní hře a musel jít do střelby, Sandell oběhl půl obrany a přetahem na protější tyč dává razítko na postup Aalborgu do finále! (33:35)

60

Remili rychle proskočil otevřenou obranou na pravé spojce a živí naději PSG na alespoň remízu! (33:34)

60

Christensen na začátku poslední minuty vytáhl třetí podstřel za sebou a byl z toho třetí gól, PSG se v obraně vůbec nedaří! (32:34)

59

Luka Karabatić se nabídl na pivotu a úspěšně zakončil. PSG tahá útok velmi rychle. (32:33)

59

Saugstrup byl sice faulován na pivotu a ještě padal směrem ven z úhlu, ale poradil si a Gérard dostal poctivé jesle. Aalborg to má rozehráno parádně! (31:33)

58

Gól vstřelil tým Paris Saint-Germain HB (Ferrán Solé Sala). (31:32)

58

Gól vstřelil tým Aalborg Håndbold (Felix Claar). (30:32)

58

Nikola Karabatić po téměř osmiměsíční pauze je zpět ve hře a dává první branku v utkání. I vleže dokázal Gadeho překonat. (30:31)

57

Za protesty dostává trenér Aalborgu žlutou kartu, PSG má ale i nadále útok. (29:31)

57

A to se i děje, Christensen zakončil podruhé v řadě podstřelem a Aalborg je o mnoho blíže výhře! (29:31)

56

Riskantní nahrávka od Hansena na Nahiho na levém křídle má za následek ztrátu míče PSG. Aalborg může jít na dvě branky! (29:30)

55

Jednoduché řešení situace. Claar prostě z kroku pustil míč na branku, který zapadl přesně k tyči. Aalborg využívá vysunuté obrany PSG a skóruje poměrně snadno! (29:30)

55

Nakonec to PSG vykombinovalo až pro Solého, který byl v náskoku faulován, ještě zadovkou v pádu však dokázal poslat míč do branky. Aalborg bere time! (29:29)

33:35

Paris Saint-Germain HB: Gérard, Genty – L. Steins, Keita, Kristopans, Kounkoud, Solé Sala, H. Toft Hansen, Remili, Syprzak, L. Karabatić, Morros de Argila, M. Hansen, N. Karabatić, Prandi, Nahi.

Aalborg Håndbold: Gade, Aggefors – Jakobsen, Samuelsson, Rasmussen, Klove, Barthold, Claar, Sandell, Christensen, Saugstrup Jensen, Jensen, Christensen, Möllgaard Jensen, Antonsen, Juul-Lassen.

Rozhodčí: Lah, Sok (oba SLO)