Tenis

Challenger Bratislava (antuka)

Tallon Griekspoor (5) – Jiří Lehečka (Q)

2:1 2:6, 6:3, 6:2

11.06.2021, 13:40 • Centrální kurt, Bratislava (SVK) • Čtvrtfinále • David Suchý

Tipsport: 1.75 2.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Tallon Griekspoor se nakonec raduje z postupu do semifinále, Jiřího Lehečku totiž udolal po setech 2:6, 6:3 a 6:2. Český tenista přitom do utkání vstoupil velice dobře a první sada vyzněla v jeho prospěch poměrem 6:2. Nizozemec se ovšem od druhého setu výrazně zlepšil, po zlepšeném podání se začínal dostávat k brejkbolům. Tallon Griekspoor nakonec poměrem 6:3 srovnal stav setů a o osudu zápasu musela rozhodnout závěrečná sada. V ní Nizozemec ani jednou nepřišel o servis, naopak hned dvakrát zaznamenal brejk. (15:28:54)

Konec zápasu

2:1; 6:2 - Tallon Griekspoor

6:2

A úspěchem končí hned ten první. Tallon Griekspoor zvolil podání do forhendu, jeho soupeř ovšem returnoval pouze do sítě a s turnajem se tak loučí ve čtvrtfinále.

40-0

A je tu dost možná konec zápasu. Jiří Lehečka hodně přetáhl další bekhend a bude čelit třem mečbolům.

30-0

I posléze se první podání vydařilo, Jiří Lehečka bekhendovým returnem mířil do zámezí.

15-0

Tallon Griekspoor načal osmý gem přímým bodem.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Tallon Griekspoor.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Tallon Griekspoor podruhé během třetího setu bere soupeři podání. Nyní se mu znovu povedl prohoz a třetí sadu může dopodávat.

40-30

Tallon Griekspoor přesto má k dispozici brejkbol.

30-30

Lehečka nyní vsadil na maximální přesnost svých úderů. Nizozemec při jednom z nich odvracel do zámezí.

30-15

Následně český tenista neuspěl v poměrně vyrovnané výměně a znovu míček poslal pouze do pásky.

15-15

Tallon Griekspoor to měl při returnu na forhend, ten se mu navíc dokonale povedlo umístit přesně na čáru.

0-15

Jiří Lehečka si připisuje eso.

4:2

Nizozemský tenista nakonec otočil vývoj šestého gemu a i nadále si tak drží vedení o dva gemy.

40-30

Třetí fiftýn v řadě, Tallon Griekspoor má gembol.

30-30

1:1; 3:2; 30-30 - Tallon Griekspoor

30-30

Jiří Lehečka returnem mířil za pásku, kam soupeř přispěchal a posléze si poradil také se smečí zpoza sítě.