08.05.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Jan Prošek

Tipsport: 1.86 4.25 3.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 35 – 25 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Robin Lehner (VEG) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,,0 %, odchytal 64:22
Jordan Binnington (STL) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6 %, odchytal 64:42

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil

1. Jonathan Marchessault (VEG) – 1+0
2. Nicolas Hague (VEG) – 0+2
3. Reilly Smith (VEG) – 1+0 (06:48:35)
Blues v tomto zápase vedli 3:1, nakonec získávají bod, který znamená, že postupují do play-off. Na druhé straně se Vegas podařil důležitý comeback a získalo dva body. Vzhledem k tomu, že vyhrálo i Colorado, tak se situace v čele divize nemění. První i druhý tým mají další dva body.

64:43

64:43 Jonathan MARCHESSAULT - 4:3

64:43

Golden Knights právě vstřelili branku!
Gól! Vegas! Domácí dokonali obrat ve skóre. Z 1:3 srovnali na 3:3 a rozhodují v prodloužení. Tuch našel JONATHANA MARCHESSAULTA, který jel sám na brankáře a uspěl střelou k tyči. Asistence: Alex Tuch a Robin Lehner.

64:00

Poslední minuta.

63:30

Alex Pietrangelo (Vegas) trefil po individuální akci jen brankáře.

63:08

Vegas nevyřešilo dobře situaci dva na jednoho. Rána končí vedle.

62:25

Robin Lehner (Vegas) znovu vytáhl důležitý zákrok.

61:55

Robin Lehner (Vegas) vychytal soupeře.

61:33

Jonathan Marchessault (Vegas) minul branku. Následně Shea Theodore trefil jen brankáře.

61:05

Jordan Kyrou (St. Louis) tentokrát už vypálil, branku neohrozil.

60:38

Jordan Kyrou (St. Louis) to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.

60:34

Chandler Stephenson (Vegas) se dostal do ofsajdu, buly ve středním pásmu.

60:23

Kotouč mají domácí, kteří se nikam neženou a čekají na šanci.

60:01

Prodloužení začalo, úvodní buly pro domácí.

60:01

Vegas dokázalo stav 1:3 srovnat na 3:3, a tak uvidíme prodloužení. V závěru třetí třetiny byl William Karlsson blízko, ale nedokázal překonat brankáře.

60:00

4:3

Branky a nahrávky: 14. R. Smith (Hague, W. Karlsson), 40. Martinez (Mark Stone, Stephenson), 47. N. Roy (Hague, Whitecloud), 65. Marchessault (Tuch, Lehner) – 19. R. O'Reilly (Bozak, Faulk), 35. Perron (Sanford, Scandella), 37. Schwartz (Bozak, B. Schenn)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Janmark, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Krebs, N. Roy – W. Carrier, Kolesar.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Scandella, Faulk, Mikkola, Parayko (A), Walman, Bortuzzo – Sanford, R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Bozak, B. Schenn (A) – Hoffman, Thomas, Kyrou – Clifford, Barbašev, MacEachern.

Rozhodčí: Kozari, Brenk – Baker, Rodi

Diváci: 7 567

08:33 STL 2 Thomas, podrážení
13:23 VEG 1:0 R. Smith (Hague, W. Karlsson)
17:54 STL 2 MacEachern, vysoká hůl
18:08 STL 1:1 R. O'Reilly (Bozak, Faulk)