3:6

konec (2:4, 0:1, 1:1)

07.05.2021, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.58 5.14 4.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:51:28)
Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 18:20
Je dobojováno a Vancouver dotáhl své snažení do vítězného konce. I ve třetí části se domácí tým snažil zvrátit nepříznivý výsledek, šancí na to měl dostatek, Connor McDavid například neproměnil své sólo, ani následné trestné střílení a úspěšný byl pouze Leon Draisaitl po střele z pravého kruhu. Na obrat to tak nestačilo, navíc v 56. minutě se prosadil hostující Brock Boeser a ten uzavřel skóre na 3:6. Vancouver tak po šesti porážkách vyhrál, přesto je v Severní divizi stále na posledním místě se 43 body. Edmonton je v této divizi druhý s 66 body.

59:46

Ještě jeden pokus domácích, Russellova střela z úhlu však nemohla Demka překvapit.

59:11

Hosté pouze nahazují puk do pásma Edmontonu, víc už v této době nepotřebují.

58:23

Pearsonova rána od levého mantinelu šla zcela mimo, Smith ji pouze kontroloval pohybem své lapačky.

57:43

Hráči Edmontonu nahazují puky do útočného pásma, je to ale hodně na náhodu a hosté v poklidu vrací hru mezi modré čáry.

56:45

Demko si připisuje další ze svých úspěšných zákroků, tentokrát rozesmutnil Chiassona.

55:35

55:35 Brock BOESER - 3:6

55:35

Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté zase utíkají do pohodlného náskoku o tři branky. Po akci v útočném pásmu se za brankou dostal k puku Pearson, přihrál do druhé vlny na najíždějícího BROCKA BOESERA, ten se z pravého kruhu nemýlil a prostřelil Smithe – 3:6. Asistence: Tanner Pearson.

54:35

Vancouver nevypadá, že by jej inkasovaná branka nějak srazila, snaží se o útok a o opětovné navýšení náskoku.

52:55

52:55 Leon DRAISAITL - 3:5

52:55

Edmonton právě vstřelil branku!
Další akce už ale končí gólem! Po kombinaci v útočném pásmu přihrál od modré čáry Nurse do pravého kruhu, kde číhal LEON DRAISAITL a ten ranou z první prostřelil Demka – 3:5. Asistence: Darnell Nurse, Connor McDavid.

52:44

52:44 Connor McDavid neproměnil trestné střílení

52:44

Connor McDavid tak dostal další šanci si připsat gól, vytáhl na Demka bekhendovou kličku s rychlým zakončením, nedokázal však přehodit jeho levý beton!

52:44

McDavid se dostal do sóla, při kterém byl faulován a rozhodčí okamžitě ukázal, že to bude za trestné střílení!

52:07

Smith vytáhl skvostný zákrok proti Boeserovi, který zakončoval do odkryté části branky. Gólman Edmontonu se ale zvládl natáhnout a puk srazit!

51:34

Po rychlé kombinaci zakončoval z mezikruží Horvat, Smith byl na jeho švih připraven.

50:40

Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, přesilovku si tentokrát zahrají hosté. Dvě minuty za podrážení obdržel Josh Archibald.

49:59

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59

Je po přesilovce domácích, Myers opět naskočil do hry.

49:25

Na modrou čáru dostal nabito Tyson Barrie, na jeho dělovku měl ale Demko poměrně dobrý výhled a zvládl ji skrýt mezi svými chrániči.

49:05

Hosté se osvobozují, puk letí až ke Smithovi.

48:29

Draisaitl hledal McDavida, ten si sjel do levého kruhu, následnou střelu mu ale Demko vykryl.

47:59

Přesilovka pro Edmonton, dvě minuty za podrážení dostal Tyler Myers.

46:37

Smith lehce zaváhal při rozehrávce a musel se bleskově vracet do brankoviště. S pomocí spoluhráčů ale situaci vyřešil a puk se dostal mimo jeho území.

45:57

Hra se teď přelévá ze strany na stranu, nicméně bez větších příležitostí.

44:36

Síly na ledě se vyrovnávají, hraje se v pěti na obou stranách.

44:30

Vancouver se až v závěru dostal do nějaké akci, Smith střelu z úhlu dokázal vyrazit.

43:58

Puk letí přes všechny čáry až k Demkovi, domácí se v oslabení dobře brání.

42:36

Darnell Nurse i Zack MacEwan dostali pětiminutové tresty za bitku, domácí hráč navíc i dvě minuty za krosček. Je tu tak přesilovka pro Vancouver.

42:36

42:36 Bitka mezi Nursem a MacEwanem

42:36

Vzápětí se nám před brankou Edmontonu strhla bitka mezi domácím Darnellem Nursem a hostujícím Zackem MacEwanem. Domácí hráč sice jako první přišel o helmu, poté ale předvedl velice povedený chvat, dostal soupeře na led a potyčku vyhrál.

42:34

Edler posunul na Boyda, ten se neúspěšně pokoušel Smithe překvapit z pravé strany.

41:29

Už se ale hrálo na opačné straně a Smith musel vytáhnout pohotový zákrok. Vhazuje se po jeho levici.

40:55

I úvod třetí třetiny se nese v aktivním stylu, Edmonton se snaží o rychlou korekci skóre.

Trestné minuty: 9:13
Čtyřicet minut hry je za námi a hostující Vancouver má stále blíže k výhře a dvěma bodům. Brankář Demko se ve druhé dvacetiminutovce docela zapotil, neboť Edmonton to na něj zkoušel ze všech možných pozic, on si ale vše dokázal pokrýt a v této třetině neinkasoval. Na druhé straně byl Smith překonán jednou, když jej střelou z nulového úhlu překvapil Tyler Graovac a stav je tak 2:5.

40:00

39:45

Ještě jedno vhazování před Demkem, hosté jej vyhráli a urychleně přesunuli hru do středního pásma.

39:17

Kousek za kruhy předvedl rychlý švih Nugent-Hopkins, pouze ale do postoje gólmana Demka.

38:49

Hosté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a všichni urychleně míří na střídačku.

37:56

37:56 Puljujärvi na Demka nevyzrál

37:56

Pěkná akce domácích, po otočce posílal McDavid puk před Demka na Puljujärviho, gólman Vancouveru si nepříjemnou situaci před svým brankovištěm pohlídal.

37:09

Je po přesilovce Vancouveru, oba celky hrají v plném počtu.

36:44

V oslabení se do akce hrnul Archibald, Demko před ním puk pokryl a dokonce zvládl i rozehrát do jízdy svému spoluhráči.

36:17

Od modré čáry to zkoušel Myers, a Smith si nebyl svým zákrokem úplně jistý. Puk nakonec skončil mimo jeho brankoviště.

35:09

Přesilovka tentokrát pro Vancouver, dvouminutový trest za sekání dostal Darnell Nurse.

34:59

Hosté přečkali dlouhé oslabení bez úhony, opět tak hrají v plném počtu.

34:30

Kahun cpal puk před brankoviště, Demkovi hodně pomohl Edler.

33:47

Elitní útočníci Edmontonu se stahují kolem Demka, ten si musí hlídat obě tyčky, stále však náporu odolává.

32:57

Na brankáři Vancouveru pohořel i Nugent-Hopkins, domácí jsou i nadále v útočném pásmu.

32:02

32:02 Draisaitl na Demkovi pohořel

32:02

Po další kombinaci přihrával od mantinelu McDavid na Draisaitla, jeho střelu z první Demko nadvakrát kryl a přerušil hru.

31:45

Edmonton se ihned usadil v útočném pásmu a snaží se korigovat výsledek.

30:59

Další vyloučení na straně Vancouveru a přesilovka domácích bude delší. 2+2 minuty za vysokou hůl dostal Zack MacEwen.

30:14

McDavid se natlačil před Demka, zkusil bekhendovou kličku se zasunutím mezi betony, gólman Vancouveru si ale situaci pohlídal a bleskové snížení nepřipustil.

29:42

29:42 Tyler GRAOVAC - 2:5

29:42

Hosté utíkají do tříbrankového náskoku! Na levé straně se k puku dostal TYLER GRAOVAC a z nulového úhlu všechny překvapil, včetně gólmana Smithe. Puk pověsil pod jeho horní tyčku a upravil tak na 2:5. Bez asistence.

29:36

Jak Alex Chiasson, tak i Travis Hamonic dostali pětiminutové tresty za bitku.

29:36

29:36 Krátká potyčka po Hamonicově hitu

29:36

Po tvrdém hitu ve středním pásmu jsme tu měli krátkou potyčku mezi domácím Alexem Chiassonem a hostujícím Travisem Hamonicem. Výrazného vítěze tato šarvátka neměla.

28:44

Nepříjemné bekhendové vyzkoušení Demkovy pozornosti, ten zakročil betonem a jeho spoluhráči ihned cpali puk do středního pásma.

28:10

Potvrdilo se to i po akci Edmontonu, kdy od modré čáry nahazoval Larsson a o dorážku se pokoušel Nugent-Hopkins. Demko byl proti a svým zákrokem přerušil hru.

27:50

Lehké uklidnění na ledové ploše, stále ale platí, že sledujeme utkání, kde útoky převažují nad obranami.

26:26

Lépe už vypadal Archibaldův výpad po levé straně, jeho švih však prolétl těsně vedle brankové kontrukce.

25:55

Z ostrého úhlu se pokusil Demka překvapit Archibald, skončilo to ale vedle levé tyčky.

25:10

Larssonovo nahození od modré čáry šlo vedle, Demko v tuto chvíli zasahovat nemusel.

24:19

Hostující Höglander si najel do střelecké pozice a z levého kruhu prověřil Smithe. Ten sice neudržel puk ve své lapačce, dokázal jej ale vytěsnit mimo své brankoviště.

23:34

Draisaitl s Puljujärvim se nevymotali zpoza branky do lepšího postavení, hosté dostali puk do středního pásma.

22:58

Další výpad Edmontonu se zadrhl na modré čáře, domácí nemohli dále pro signalizované postavení mimo hru.

21:11

Smith si na opačné straně připsal dva zákroky v rozkleku, jeden od modré čáry, ten druhý při MacEwanově pokusu o dorážku.

20:43

Nurse se snažil o nahození od modré čáry, puk se ale zastavil hned o prvního bránícího hráče Vancouveru.

20:25

Hned v úvodu druhé třetiny vystřelil od pravého mantinelu McDavid, Demko pro jistotu přerušil hru.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi hodně divoká první třetina, ve které jsme viděli hned šest gólů! Vancouver se dostal do vedení již v první minutě, kdy se trefil Nils Höglander a odstartoval noční můru gólmana Koskinena. Toho totiž překonali i Jack Rathbone, Travis Hamonic a Jayce Hawryluk a dnešní jednička Edmontonu odjela už ve 13. minutě na střídačku, aniž by si připsal úspěšný zákrok! Do branky se postavil Mike Smith, hned úspěšně čelil závaru a možná tím odstartoval stíhají jízdu svého celku. V 17. minutě navíc svou dlouhou přihrávkou zahájil akci, která v přesilovce vedla ke snížení – o to se postaral Leon Draisaitl a v 19. minutě se ještě trefil Jesse Puljujärvi. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:4.

20:00

19:27

Ještě jeden nápor Edmontonu, hosté rázem neví, kde jim hlava stojí.

18:37

18:37 Jesse PULJUJÄRVI - 2:4

18:37

Divoká třetina pokračuje, už je to jen o dvě branky. Edmonton se dostal do útočného pásma, z rohu přihrál McDavid do kruhu, odkud z první vystřelil JESSE PULJUJÄRVI a na jeho ránu nedokázal Demko zareagovat – 2:4! Asistence: Connor McDavid, Tyson Barrie.

18:17

Hosté pouze vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, pro puk pospíchá Bear.

17:49

Domácí jsou rázem povzbuzeni a opětovně se tlačí před Demka. V tuto chvíli je ale obrana Vancouveru vytlačila do rohu.

16:41

16:41 Leon DRAISAITL - 1:4

16:41

Přesilovka je využitá a domácí snižují. Mike Smith dlouhým pasem poslal puk až na útočnou modrou na McDavida, ten zadovkou našel LEONA DRAISAITLA, který švihem na vzdálenější tyčku překonal Demka a upravil na 1:4. Asistence: Connor McDavid, Mike Smith.

16:04

McDavid nezakončoval z vrcholu pravého kruhu, jeho přihrávku skrz pásmo hosté srazili.

15:46

Je tu další možnost domácích si zahrát přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl totiž obdržel Tyler Graovac.

15:11

Edmonton vysouvá forčekink a napadá rozehru soupeře, Vesey má teď trochu problém se dostat z vlastní třetiny.

14:51

Draisaitl mohl sám zakončovat z zpoza kruhů, rozhodl se ale ještě vylepšit situaci přihrávkou na najíždějícího Demka, jeho střelu ale přemisťující se Demko pokryl a přerušil hru.

13:54

Yamamoto se prodral zpoza branky do střelecké pozice, snažil se o rychlou otočku, střelu už ale pouze opřel o clonícího obránce.

12:57

Smith byl přivítan velkým zmatkem před svým brankovištěm, hned tak musel řešit ošemetnou situaci. Poradil si a puk skryl.

12:22

Je tu to, co se dalo už očekávat, Mikko Koskinen míří na střídačku, chytat teď bude Mike Smith. Finský gólman při svém odchodu z brankoviště ještě frustrovaně o branku zlomil svou hůl.

12:22

12:22 Jayce HAWRYLUK - 0:4

12:22

Další gól za Koskinenovými zády. Ten ještě odolal pokusu od modré čáry, který zablokovala obrana, puk se ale odrazil mezi kruhy, kde si jej nadvakrát zpracoval JAYCE HAWRYLUK a procedil jej mezi betony gólmana – 0:4. Asistence: Nate Schmidt, Matthew Highmore.

11:46

A už i domácí tým je v plném počtu.

11:36

Domácí se nahrnuli do útočného pásma a do zakončení v plné rychlosti se dostal Nurse. Demko se ale stihl přemístit a u své pravé tyčky zakročit.

11:32

Hosté jsou v plném počtu, začíná jejich kratičká přesilovka.

10:52

Yamamoto byl blízko snížení, když se k němu po kombinaci dostal puk do levého kruhu, následný švih Demko neudržel v lapačce a puk se prokutálel těsně vedle jeho levé tyčky.

09:46

Přesilovka ale domácímu Edmontonu moc dlouho nevydržela, neboť Leon Draisaitl se dopustil sekání a síly na ledě se nám srovnávají.

09:32

Edmonton si dá první přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nils Höglander.

08:59

Boyd se snažil o uvolnění za brankou Edmontonu, byl ale velice těsně bráněn a k přihrávce mezi kruhy se nedostal.

07:32

Komerční přestávka přišla domácím vhod, mohou se uklidnit a vymyslet, co s nepovedeným úvodem zápasu.

06:33

06:33 Travis HAMONIC - 0:3

06:33

Střelecká pohoda Vancouveru pokračuje, je tu třetí gól! Po průniku do útočného pásma a přihrávce od mantinelu napřáhl volný TRAVIS HAMONIC, Koskinen se jeho ránu snažil vyrazit, jenže jej pouze nadrazil a puk obloučkem zapadl za jeho záda – 0:3. Asistence: Brock Boeser, Nils Höglander.

05:47

Střela domácích z pravého kruhu, Demko neměl s bekhendovým pokusem větší problémy.

04:43

04:43 Jack RATHBONE - 0:2

04:43

A už je to o dvě branky. Domácím vůbec nevyšla rozehrávka ve vlastním pásmu, puk získal Hawryluk, jehož pokus byl ještě zablokován, ale k odraženému puku se dostal JACK RATHBONE a ten se už švihem k tyčce nemýlil – 0:2. Asistence: Jayce Hawryluk.

04:33

Hraje se dlouho bez přerušení, sledujeme hokej nahoru a dolů.

03:28

Demko má za sebou první vážný zákrok. Nejprve jeho obránci přerušili brejk dvou na jednoho, když MacDavid hledal Puljujärviho, poté ale finský útočník volil tvrdý příklep. Demko vyrazil před sebe.

02:57

Boeser přerušil další akci Edmontonu a u vlastní modré čáry zakládá protiútok.

01:59

O srovnání se snažil Khaira, zpoza branky chtěl vyzvat své spoluhráče, byl ale těsně bráněn, hosté situaci zvládli na výbornou.

00:31

00:31 Nils HÖGLANDER - 0:1

00:31

No tak to byl hodně ostrý začátek. Hosté se dostali do útočného pásma, Miller zpoza branky poslal přihrávku před Koskinena, NILS HÖGLANDER se zbavil obránce a prudkým zakončením překonal gólmana Edmontonu – 0:1. Asistence: J. T. Miller, Travis Hamonic.

00:01

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Kahun – P. Russell, Khaira, J. Archibald – Chiasson, R. McLeod, Neal.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Schmidt, Edler (A), Hamonic, Q. Hughes, T. Myers (A), Rathbone – Boeser, J. T. Miller, Höglander – Lind, Horvat (C), Pearson – MacEwen, Boyd, Vesey – Hawryluk, Graovac, Highmore.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Cormier, Nansen.
Oba celky jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymnu Kanady, zápas může začít.
Zápas v Rogers Place začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Brock Boeser 38 (19+19)
Quinn Hughes 36 (3+33)
Bo Horvat 35 (16+19)
Vancouver Canucks

Hosté jsou na tom hůře, na posledním místě Severní divize mají 41 bodů s šestnáctibodovou ztrátou na čtvrtý Montreal. Forma je oproti Edmontonu špatná, posledních šest zápasů totiž skončilo porážkou. Naposledy se tak stalo v už zmíněném domácím zápasu proti Edmontonu a Vancouver tak čeká na výhru od 25. dubna.

Edmonton Oilers

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Severní divize se ziskem 66 bodů a už má jistotu účasti v play off. Forma je teď povedená, Edmonton vyhrál poslední tři zápasy a to jeden domácí proti Calgary a poté dvakrát na ledě svého dnešního soupeře. V tom úplně posledním Edmonton otáčel výsledek, když Vancouver vedl po gólu Boesera, ve druhé třetí třetině se ale dvakrát trefil Draisaitl, jeden gól přidal Bouchard a ve třetí části pečetil na konečných 4:1 Nurse.

Winnipeg – Edmonton 1:3
Edmonton – Calgary 1:3
Edmonton – Calgary 4:1
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

3:6

Branky a nahrávky: 17. Draisaitl (McDavid, M. Smith), 19. Puljujärvi (McDavid, Barrie), 53. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 1. Höglander (J. T. Miller, Hamonic), 5. Rathbone (Hawryluk), 7. Hamonic (Boeser, Höglander), 13. Hawryluk (Schmidt, Highmore), 30. Graovac, 56. Boeser (Pearson)

Edmonton Oilers: Koskinen (13. M. Smith) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), D. Kulikov, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Kahun – Chiasson, R. McLeod, Neal – P. Russell, Khaira, J. Archibald.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Cormier, Nansen

00:31 VAN 0:1 Höglander (J. T. Miller, Hamonic)
04:43 VAN 0:2 Rathbone (Hawryluk)
06:33 VAN 0:3 Hamonic (Boeser, Höglander)
09:32 VAN 2 Höglander, nedovolené bránění
09:46 EDM 2 Draisaitl, sekání
12:22 VAN 0:4 Hawryluk (Schmidt, Highmore)
12:22 EDM -Koskinen +M. Smith (Střídání)