07.05.2021, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.47 5.52 5.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Petr Mrázek (CAR) 25 zákroků
Česká a slovenská stopa
Martin Nečas (CAR) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:15
Petr Mrázek (CAR) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 62:02

Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:13
David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:45
Collin Delia (CHI) – 36 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,3 %, odchytal 62:02
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 37:27 (16:9, 10:9, 10:8 – 1:1)
Zblokované střely – 14:17
Vyhraná vhazování – 35:24
Trestné minuty – 2:2
Hity – 24:36
Hokejisté Caroliny poměrně překvapivě podlehli Chicagu 1:2 v prodloužení. Hosté tak přerušili sérii šesti porážek v řadě, Canes naopak neprodloužili pět utkání dlouhou šňůru výher.

Sledovali jsme zajímavý duel s množstvím šancí a skvělými brankáři. V 10. minutě poslal Carolinu do vedení ve vlastním oslabení Martin Nečas a dlouho se zdálo, že by jeho zásah snad mohl být i vítězný. Tři minuty před koncem však hostující obránce Riley Stillman tečoval střelu Sutera a svým prvním gólem v NHL vyrovnal. V prodloužení pak byli šťastnější Blackhawks, o jejichž výhře rozhodl přesnou střelou Alex DeBrincat.

62:02

62:02 Alex DEBRINCAT - 1:2

62:02

Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté v prodloužení vítězí! Dominik Kubalík přenechal na útočné modré zadovkou puk ALEXOVI DEBRINCATOVI. Ten s ním vjel do pásma, přes bránícího Trochecka si ho navedl mezi kruhy a prudkou střelou švihem na vyrážečku nedal Mrázkovi šanci zasáhnout – 1:2. Asistence: Dominik Kubalík a Wyatt Kalynuk.

60:50

Nyní pálil z levé strany mimo Sebastian Aho.

60:32

Dougie Hamilton pálil z vrcholu pravého kruhu. Delia byl na svém místě.

60:01

Ve třetí třetině se prosadili jen hosté. Riley Stillman tečoval střelu Piuse Sutera a tři minuty před koncem srovnal na 1:1. Bude se tedy prodlužovat.

60:00

59:56

Asi poslední zakončení zápasu patřilo Davidovi Kämpfovi, který se v útočném pásmu uvolnil, netrefil ale domácí branku.

59:01

Staňte se fanoušky NHL.cz!

59:01

Začala už poslední minuta třetí třetiny.

58:41

Philipp Kurashev v rychlosti obkroužil domácí branku a Mrázek si musel připsat další zákrok.

58:22

Pius Suter se nyní natlačil do zakončení z pravého křídla. Puk skončil pod Mrázkovou lapačkou.

56:59

56:59 Riley STILLMAN - 1:1

56:59

Teď ale hosté vyrovnávají! Od levého mantinelu nahodil puk na branku Pius Suter a ten zapadl až za záda Petra Mrázka. Před ním projel v rozhodující chvíli RILEY STILLMAN, jenž navíc letící kotouč zřejmě i tečoval – 1:1. Asistence: Pius Suter.

56:00

Už jen čtyři minuty mají hosté na vyrovnání. V posledních minutách se jim ale nedaří přiblížit se k Mrázkovi.

55:35

Brett Pesce si asi nevšiml, že se s pukem nachází ještě za červenou čarou a po jeho nahození se proti domácím píská poměrně zbytečné zakázané uvolnění. Ty dva kroky klidně mohl zadák Canes udělat.

54:57

Hned po buly střílel opět švýcarský útočník Niederreiter. Tentokrát jeho pokus zablokoval obránce.

54:53

Nino Niederreiter mohl domácí už výrazně přiblížit k vítězství! Po nahrávce od Staala z rohu kluziště byl sám před Deliou. Mířil někam do prostoru pod vyrážečku, ovšem gólman hostí mu tam prostor nenechal! Čas na reklamní pauzu.

54:37

Geekie o mantinel nahodil puk na branku soupeře. Delia se musel mít na pozoru.

53:58

Další zakázané uvolnění hostí.

53:38

První formace Caroliny zatlačila soupeře. Bekhendový pokus Aha prolétl nad brankou.

52:15

Domácí soupeře nepouštějí do nějakého tlaku. Stále ale vedou o jediný gól, což jim žádnou jistotu nedává.

51:24

Zakázané uvolnění hostí. Hr se vrací před gólmana Černých jestřábů.

50:13

Nečas s Niederreiterem táhli útočnou akci domácích. Z mezikruží ji zakončoval druhý jmenovaný, Delia ale zakročil betonem.

49:16

Zakázané uvolnění hostí.

49:01

Hostující obránce Alec Regula, který si dnes odbývá debut v NHL, se dostal ke střele od pravého mantinelu. Tu pokryl Mrázek.

47:52

Domácí v postavení mimo hru.

47:16

Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Vinnie Hinostroza našel Davida Kämpfa, který si puk musel přehodit z bekhendu na forhend a zblízka už v českém souboji nepřekonal Mrázka!

46:41

Domácí bek Slavin vložil hokejku do Kubalíkova pokusu hned po buly. Puk vypadl ze hřiště a tak tu máme reklamní přestávku.

46:39

Zakázané uvolnění domácích.

45:57

Puk se z ničeho nic objevil u hole Stevena Lorentze, který měl před sebou odkrytou branku. Asi byl ale překvapen a nedokázal volnou klec soupeře trefit! Obrovská šance domácích na zvýšení vedení.

44:24

Vinnie Hinostroza se snažil najít před branku najíždějícího Dominika Kubalíka. Puk ale zasáhl obránce Hakanpää, od jehož hole se vznesl do vzduchu a tam si pro něj sáhl lapačkou Mrázek.

44:00

Andrej Svečnikov chtěl vystřelit přes obránce Murphyho, který jeho pokus zablokoval.

43:14

Vincent Trocheck si zpracoval puk vysokou holí. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:28

Rána Bradyho Skjeie skončila v Deliově lapačce. Výtečný výkon gólmana Chicaga v dnešním zápase.

41:57

Po Hakanpääho nahrávce zkusil překvapit Deliu zakončením z první Jordan Staal. Domácí kapitán však netrefil branku.

41:09

Ránu Dougieho Hamiltona z pravé strany vyrazil do bezpečí pozorný Delia.

40:46

I třetí třetina začala aktivitou hostujícího Hagela. Jeho nahození prolétlo kolem branky domácích.

Hity – 19:21
Ve druhé třetině pokračoval divácky atraktivní hokej, kterému schází jen více gólů. Na „vině“ jsou oba brankáři, kteří chytají výborně. Asi nejblíže ke skórování byli hosté při úniku DeBrincata, který Mrázka v podstatě překonal, ale puk po blafáku zasunul jen do tyčky.

40:00

39:59

Domácí ale propadli a ještě pustili do úniku Patricka Kanea. Ten už neměl čas nic vymýšlet a tak zkusil střelu na lapačku, kterou Mrázek vyrazil!

39:37

Slavinova střela od modré trefila jen bránícího Murphyho. Domácí ještě drží pásmo.

39:01

Začala poslední minuta prostřední části zápasu.

38:33

Icing také na druhé straně.

38:06

Zakázané uvolnění Chicaga. Jednalo se o poměrně hraniční situaci. Hagel, který situaci dojížděl, se také zlobí na rozhodčí.

37:40

Connolly opouští hrací plochu po svých. Míří ale rovnou do útrob arény.

37:40

Hostující Brett Connolly zůstává ležet na útočné modré Chicaga. Zřejmě se stal objetí nějakého střetu, ke kterému došlo mimo hru. Už je u něj lékař.

36:55

Střílená přihrávka oslovila Teuva Teräväinena, který puk pohotově tečoval čepelí hole. Výborně zasáhl Delia! Dnes je to zápas gólmanů.

36:27

Patrick Kane rozjel Piuse Sutera, který mu pak kotouč vrátil. Největší hvězda Chicaga orazítkovala z vrcholu levého kruhu vzdálenější tyčku!

35:20

Střely na branku – 24:17

35:20

Tohle byla tutovka Canes! Domácí rozebrali několika přihrávkami defenzivu soupeře a Jesper Fast střílel z levého kruhu na částečně odkrytou branku. Delia se však bleskově přesunul a jeho ránu pokryl! Následuje ještě jedna reklamní pauza.

34:50

Dělovka Bradyho Skjeie z osy hřiště končí opět na výstroji gólmana Chicaga.

34:13

Lorentz poslal puk doleva na rozjetého Maxe McCormicka, který neprostřelil Deliu.

33:31

Na druhé straně netrefil prostor mezi tyčemi Adam Gaudette.

32:30

Zahrozili domácí. Jordan Staal dostal nabito mezi kruhy, odkud minul Deliovu svatyni.

31:33

Suter se pokusil vysunout Kubalíka, ale toho pohlídal Hamilton. Následně se hosté dostali do ofsajdu. Reklamní pauza.

30:42

Po zablokované střele Jordana Staala se dostal k odraženému puku Nino Niederreiter. Ani jeho dorážka si nenašla cestu do hostující svatyně.

29:57

Od modré vypálil opět Skjei. Jeho projektil těsně minul svatyni soupeře.

29:45

Od levého mantinelu to zkusil Brady Skjei. Puk je v Deliově lapačce.

28:41

Z úhlu zakončoval David Kämpf. Mrázek byl na místě a přerušil hru.

28:10

27:55

27:55 Mrázka zachránila po úniku DeBrincata tyčka.

27:55

Mrázek chytá skvěle a teď měl i štěstí! Alex DeBrincat se dostal v oslabení do samostatného úniku. Před brankou zamíchal s pukem a už to vypadalo, že ho v pohodě zasune bekhendem za brankovou čáru. Brankáře Caroliny ale zachránila tyčka!

27:19

Z levého kruhu pálil vedle Andrej Svečnikov.

26:50

Domácí zatím nevyprodukovali nic nebezpečného. Chicago nyní vyhodilo.

26:09

Hostů bylo na ledě moc! Následovat tedy bude přesilovka Canes.

26:09

Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou domácích. Následuje reklamní pauza.

25:40

Skvělý forčekink předváděla první domácí formace. Blackhawks trvalo dlouho, než dostali puk z obranného pásma.

24:53

Hosté nehrají vůbec špatně, zatím ale narážejí na výborného brankáře Hurikánů.

24:03

Další výtečný zákrok Mrázka! DeBrincat posunul puk na hůl Brandona Hagela, který zblízka neuspěl se zakončením na lapačku!

22:47

Výtečné střídání Dominika Kubalíka! Ten byl hodně vidět. Nyní ale neprostřelil Petra Mrázka z pravého kruhu, ani z následné dorážky! Zatím skvělý výkon gólmana Canes.

22:10

Po Stillmanově nahrávce střílel z osy kluziště Dominik Kubalík. Jeho volej minul Mrázkovu klec.

21:46

Střelu Sebastiana Aha z pravé strany vyrazil hostující gólman Collin Delia.

21:03

Svečnikov se pokusil nahrát před branku Teräväinenovi. Domácí kombinaci však překazila hokejka obránce Zadorova.

20:51

Do pokusu Kurasheva vložil hokejku Pesce, který kotouč srazil do ochranné sítě.

20:12

Brandon Hagel se hned v úvodu druhé třetiny natlačil až před Petra Mrázka, kterého ani nadvakrát nepřekonal! Dobrá šance hostí.

Hity – 8:11
Máme za sebou akcí nabitou první třetinu. Ta přinesla řadu šancí na obou stranách, ale také pouze jeden gól. Ten vstřelil v 10. minutě ve vlastním oslabení Martin Nečas, který se dostal do samostatného úniku a brankáře Deliu překonal povedenou kličkou do bekhendu. Důležitou postavou úvodní části duelu byl i Nečasův krajan Petr Mrázek, jenž si připsal několik výtečných zákroků.

20:00

19:48

Ještě šance domácích! Nahození Teräväinena tečoval Sebastian Aho a Delia byl asi hodně rád, že mu puk zůstal ve výstroji!

19:25

Adam Gaudette se proti domácí obraně neprosadil. Zakončení mu pokazili Slavin s Nečasem.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:47

Steven Lorentz si vyjel s pukem na střed modré čáry a nahodil ho směrem na branku. Tu však minul.

18:24

Nahození Stevena Lorentze bylo sraženo do ochranné sítě za hostující brankou. Další přerušení hry.

18:08

17:43

Jesper Fast dostal přihrávku před brankoviště. Trefil ale pouze nohu bránícího hráče Chicaga! Také dobrá příležitost.

17:20

Zakázané uvolnění Canes. Vhazovat se bude před brankářem Mrázkem.

16:27

Philipp Kurashev se z ničeho nic zjevil sám mezi kruhy! Domácí branku však minul.

16:03

Patrick Kane se rozjel proti brance soupeře. Byl ale zastaven čistým hitem obránce Caroliny Slavina!

15:47

Nahození Jaccoba Slavina od modré čáry vykopl do rohu Delia.

15:12

Po reklamní přestávce se týmy na ledě trochu rovnají. Hraje se tedy bez dalších příležitostí.

14:15

Puk nyní vylétl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.

13:34

Další zákrok Mrázka, kterého vyzkoušel krajan Dominik Kubalík.

13:05

První třetina je zatím rozhodně zajímavá. Šance se střídají na obou stranách.

11:54

Další šance na obou stranách! Nejprve se hosté dostali do přečíslení. David Kämpf v něm našel z druhé vlny najíždějícího Rileyho Stillmana, který mířil do protipohybu Petra Mrázka, ten ale dokázal zasáhnout! Na druhé straně šikovně tečoval Ahovu nabídku Teuvo Teräväinen, ovšem kotouč je v Deliově výstroji.

10:51

Mohlo být srovnáno! Za obranu Caroliny se dostal MacKenzie Entwistle, který šel podobně jako Nečas do bekhendové kličky, ale skvěle zasáhl Mrázek!

09:49

09:49 Martin NEČAS - 1:0

09:49

Carolina právě vstřelila branku!
Domácí skórují ve vlastním oslabení! Smůlu měl Duncan Keith, který ve snaze zachytit puk na útočné modré zakopl a poté ještě obličejem narazil do nohou čárového rozhodčího, který seděl na mantinelu. Toho využil MARTIN NEČAS, jenž se dostal do samostatného úniku a ten proměnil parádním bekhendovým blafákem. Asistence: Jani Hakanpää.

08:27

Za hákování je vyloučen domácí Teuvo Teräväinen. Chicago si zahraje přesilovku!

08:15

Velký závar před Mrázkem! Patrick Kane poslal z pravé strany puk před brankoviště, kde ho dokázal tečovat Pius Suter. Mrázek zasáhl levým betonem a následně nedostal kotouč za jeho záda Alex DeBrincat!

07:40

Svečnikov nyní hezky zakombinoval se Sebastianem Ahem. Druhý jmenovaný před brankou zamíchal s kotoučem, narovnal si ho na forhend a opět nechal vyniknout Deliu. Po zákroku hostujícího gólmana následuje reklamní pauza.

06:42

Zakázané uvolnění Chicaga.

06:30

Hra se poměrně divokém úvodu přeci jen uklidnila.

04:47

Také Petr Mrázek potvrdil svou připravenost. Bekhendovou střelou si na něj nepřišel Pius Suter.

03:49

Domácí mají velký tlak! Brady Skjei se dostal k ráně z mezikruží, kterou vyrazil Collin Delia.

03:32

Martin Nečas nepřekonal Deliu bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti. Po dalším zákroku gólmana Blackhawks se pak puk odrazil ze vzduchu, odkud ho Nečas nedokázal baseballovým způsobem dostat do branky!

03:22

02:49

Hosty zastavilo postavení mimo hru.

01:36

Další šance Canes! Andrej Svečnikov tentokrát převzal puk mezi kruhy, stáhl si ho na bekhend a Delia musel po jeho zakončení předvést výborný zákrok!

01:09

Sebastian Aho poslal puk před branku na hůl Andreje Svečnikova, který ho usměrnil do tyčky Deliovy svatyně!

00:16

Brandon Hagel pálil hned v úvodu zápasu vedle domácí branky.

00:01

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – Geekie, Lorentz, M. McCormick.

Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – C. Murphy (A), Stillman, Regula, Keith (A), Kalynuk, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Hagel, Kurashev, D. Kubalík – Hinostroza, Kämpf, Gaudette – Connolly, Entwistle, Hardman.

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Gawryletz, Gibbons.
Carolina Hurricanes:
Hokejisté Caroliny odehráli 53 utkání, z nichž uhráli 79 bodů a jsou na čele tabulky Centrální divize. Na druhou Tampu mají už čtyřbodový náskok a navíc jsou rozjetí, takže mají velkou šanci na divizní triumf. Canes drží pětizápasovou vítěznou sérii. Naposledy zdolali 5:2 a 6:3 právě Chicago. Devizou Hurikánů jsou tři vyrovnaní brankáři. O místo mezi tyčemi se dělí Petr Mrázek, Alex Nedeljkovic a James Reimer. Na listitě zraněných hráčů figuruje dvojice útočníku Jordan Martinook a Brock McGinn.