3. Vítek Vaněček (WSH) 19 zák., 2 góly, 90,5%.
– 0+1, +2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:20
Filip Chytil (NYR) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:07
Vítek Vaněček (WSH) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:57
Zdeno Chára (WSH) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 12, čas na ledě 15:06.
Alexandar Georgijev (NYR)
– 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 58:31
Vítek Vaněček (WSH) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:57.
I bez Ovečkina s Kuzněcovem se Washington vrátil před Penguins na první místo Východní divize. Rangers zůstávají s odstupem na obě strany pátí.
Byl to zápas plný emocí. V první třetině šlo hlavně o ty negativní, protože Rangers se mstili za dva dny starý zkrat Toma Wilsona. Kromě šesti bitek sudí rozdali i mnoho osobních trestů, takže se přísun trestných minut zastavil na sumě 141. Hokej se hrál až od druhého dějství, které se náramně vydařilo Washingtonu. Dvakrát se radoval T. J. Oshie a jednou také Nic Dowd. Ve třetí třetině dal domácím naději Lafreniere, ale necelé dvě minuty před koncem dovršil hattrick Oshie. Ten se v závěru neubránil slzám, protože mu před tímto zápasem zemřel otec. Další příjemné chvíle prožil i Morgan Barron, jenž prvním gólem v kariéře snížil na konečných 2:4.

59:21

Druhý gól Rangers žádný větší vliv na výsledek nejspíše mít nebude. Puk vyletěl ze hřiště a vhazovat se bude po levici Vaněčka.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:44

58:44 Morgan BARRON - 2:4

58:44

Rangers právě vstřelili branku!
Velmi příjemnou vzpomínku si na tento duel odnese také MORGAN BARRON, který dává první gól v NHL! Další nováček Zachary Jones mu přihrál od modré do levého kruhu a Vaněček si v osudný okamžik špatně hlídal prostor u bližší tyče. Asistence: Zachary Jones, Libor Hájek.

58:20

58:20 T. J. Oshie - 1:4

58:20

Washington právě vstřelil branku!
Nádherný příběh s T. J. OSHIEM v hlavní roli! Muž, který před několika desítkami hodin přišel o otce, kompletuje hattrick střelou do prázdné branky. Zásluhu na tom měl i Vaněček, který za brankou zastavil Foxovo nahození ze středního pásma. Dále šel puk přes Orlova a Hagelina. Asistence: Carl Hagelin, Dmitrij Orlov.

57:56

Blackwell zapomněl puk před útočnou modrou. Capitals šetří další porci vteřin, kterých do konce už tolik nezbývá.

57:34

Znovu v akci Zibanejad, jenž příklepem branku vůbec netrefil. Později přišlo vyhození až na zakázané uvolnění.

57:00

Blackwell zacláněl Vaněčkovi, ale ten přesto zastavil Zibanejadovu střelu zpoza levého kruhu. To už jsou Rangers v šesti!

56:50

Nick Jensen zakřižoval rozjetého Chytila. Pro volný kotouč si skočil Vaněček a na břiše už nezkoušel žádnou riskantní rozehrávku.

56:18

Solidně hrající Trevor van Riemsdyk si pomohl o mantinel, přes který vyhodil kotouč z obranného pásma Capitals.

55:45

55:41

Dánský útočník Eller dobře vypálil z vrcholku pravého kruhu, ovšem Georgijev situaci vcelku jistě kontroloval.

55:19

Barron uspěl na vhazování proti Ellerovi a Smith díky tomu vyhodil až k Vaněčkovi, který nemá ani ve třetí třetině moc práce.

54:56

Dmitrij Orlov házel puk do ohně, kde měl hned dva spoluhráče. Rangers si poradili a díky ofsajdu budou v klidu střídat.

54:24

Orlov nabíjel na levou stranu, kde za Ovečkina zaskakuje Carlson. Střela z jedné od tohoto obránce tak kvalitní nebyla.

53:45

Rangers dojíždějí na vlastní nedisciplinovanost. Za nedovolené bránění bude na trestné lavici pykat Phillip Di Giuseppe.

53:21

Hathaway se tlačil k brankovišti, jenže Barron jej vytlačil do úhlu, odkud už nešlo kvalitně zakončit. Georgijev přerušuje hru.

52:51

Barron byl čistě odzbrojen. Dowdův útok s Hagelinem a Hathawayem na křídlech jistí situaci ve středním pásmu.

52:20

Sheryho střela z osy kluziště neprošla přes Millera. O pár vteřin později už zmíněný útočník Georgijeva zaměstnal.

51:53

Smith na útočném dobrodružství hledal před odkrytou kasou Lafrenierea, ale před jedničkou draftu na poslední chvíli zasáhl Oshie.

51:14

Třetí třetina plyne poměrně svižně. Washington se nezalekl inkasovaného gólu a už několik minut jistě kontroluje situaci na ledové ploše.

50:42

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:42

Hathaway si několik vteřin poradil úplně sám proti zformované obraně. Zprava nahodil puk a otřel ho o zasahujícího Georgijeva.

49:48

49:41

Blackwell ve vlastním oslabení nezahrozil. Během pár vteřin už bude na ledě šest modrých dresů.

49:08

Bäckströmovi se zjevně nechtělo střílet z pravého kruhu. Orlov mu puk vrátil a ten následně putoval až za branku.

48:29

Anthony Mantha a jeho teč střílené Carlsonovy přihrávky. Uklidňující čtvrtý gól Caps z toho opět nebyl.

48:08

Oshie nebyl daleko od toho, aby tento emotivní večer vyšperkoval hattrickem. Mantha mu posunul puk zpoza brankové čáry, ale Georgijev svůj tým podržel.

47:48

Ryan Strome bez diskuze podrazil Carla Hagelina a rovněž si řekl i o osobní trest na deset minut. Washington bude mít šanci na vstřelení třetího přesilovkového gólu.

47:21

Zakázané uvolnění Rangers se nepískalo. Hosté zakládají akci od vlastní branky, jmenovitě nahazuje Anthony Mantha.

46:51

John Carlson chtěl vyšperkovat kombinaci s obránci ještě jednou přihrávkou, ale ta se zastavila o obránce stojícího v mezikruží.

45:50

Daniel Carr se pokoušel tečovat Ellerovu pobídku z pravého křídla, ale Alexandar Georgijev nijak zasahovat nemusel.

45:31

Nedá se říct, že by to po gólu Lafrenierea přímo smrdělo dalším snížením. Je to poměrně klidná fáze zápasu.

44:20

Anthony Bitetto se zapojil také do ofenzivy. Puk přenechal Di Giuseppemu, který švihem pozdravil českého gólmana Washingtonu.

43:47

Van Riemsdyk, takže Bitetto měl jednoduchou práci s odklízením kotouče do středního pásma.

43:31

Alexandar Georgijev se včas natlačil k levé tyči. Střela od mantinelu v podání Trevora van Riemsdyka tak neměla kudy projít.

42:40

Další ztráta v citlivém prostoru za brankou. Spáchal ji Adam Fox a Chytilova formace se musí tentokrát bránit.

42:22

Velké zmatky v rozehrávce Rangers zpoza branky. Puk zadarmo dostal Dowd, ale z dobré pozice si na Georgijeva nepřišel.

41:59

Brendan Smith neměl kolem sebe nikoho v bílém. Puk si přesto nezpracovával a z jedné ho napálil mimo tři tyče.

41:15

41:15 Alexis LAFRENIERE - 1:3

41:15

Ještě to může být zajímavé, Rangers dávají rychlý gól naděje! Filip Chytil se probil do útočného pásma. Střelu z osy zvládl Vaněček jen vyrazit, český útočník místo dorážky přihrával doprava a ALEXIS LAFRENIERE snadno trefil prázdnou bránu. Asistence: Filip Chytil, Zachary Jones.

41:03

Alexis Lafreniere zaútočil společně s Blackwellem, ale neškodná bekhendová střela neprošla přes Orlova.

40:01

Už od druhé třetiny se na ledě neobjevuje Tom Wilson. Viník celé té dnešní divočiny má údajně zranění v horní části těla.

Bodyčky: 14 – 10.
Druhé dějství se obešlo bez rvaček, byť nějaké ty osobní tresty padly. Rangers opět působili dost nekoncentrovaným dojmem, téměř celých dvacet minut byli pod tlakem a z toho vyplynuly hned tři inkasované góly. Už po dvanácti vteřinách otevřel skóre T. J. Oshie, který se v čase 28:26 trefil dokonce podruhé. Později ještě ztečoval kotouč do sítě Dowd a Capitals tak jsou na dobré cestě k jednoduchému vítězství.

40:00

39:58

Dillon svou střelou od modré zničil hokejku Filipu Chytilovi. Z osy ještě chtěl zahrozit Carlson, ale Georgijev si s vysokým pukem věděl rady.

39:01

Rozhodčí opravili chybně odpískaný icing Capitals. Oshie byl u nepřesné přihrávky Carlsona přece jenom o chloupek dříve.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:39

Hagelin protečoval rozehrávku Orlova jen na hokejku jednoho z domácích obránců. Pak došlo na nedovolenou hru vysokou holí.

37:51

Nick Jensen uprostřed hřiště nebezpečně propadl, ale okamžitě ho zajistil Orlov. Žádný únik se proto nekonal.

37:15

Libor Hájek se postaral o vysoký oblouček Oshieho, jenže sudí domácím neodpustili přihrávku rukou. Buly ve středním pásmu.

36:29

Zibanejad uloupil puk u obranné modré čáry. V rychlém brejku si ho vyměnil se Stromem, ale tím se dostal do ostrého úhlu. Vaněček zasáhl u pravé tyče.

35:48

Zdeno Chára se během reklamní pauzy vydal ke střídačce Rangers, kde něco povyprávěl Smithovi. Rozhodčí sáhli pro další osobní trest, jenž neznamená žádnou přesilovku.

35:48

Vcelku náhodně odražený puk skončil na hokejce Foxe, který se zničehonic ocitl v lukrativní šanci u pravého kruhu. Vaněček rychlou střelu tahem ale zlikvidoval.

34:48

34:48 Nic DOWD - 0:3

34:48

Caps utíkají už na třígólový rozdíl! NIC DOWD vyhrál vhazování nad Stromem a pak se postavil před branku, kde výborně ztečoval Carlsonovo nahození mimo dosah nic netušícího Georgijeva. Asistence: John Carlson, Dmitrij Orlov.

34:41

Další dvě střely Bäckströma, v tomto případě nezvykle od modré čáry. První neprošla a druhá skončila v lapačce Georgijeva.

34:26

Bäckström se jednoruč natahoval po kotouči směřujícího do mezikruží, jenže ho posunul ze svého pohledu vedle pravé tyče.

33:26

Fox vyrazil oživit bezzubou ofenzivu Rangers. Lafreniere na jeho práci u pravého mantinelu nenavázal, střela šla mimo.

32:54

Ofsajd vedoucího mužstva. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

32:36

Jensen neprotlačil puk přes pravý mantinel. Pomohl mu Eller, ale Washington uklidnil situaci až na obranné polovině.

31:56

Hosté musí hrát od vlastní brány, protože rozhodčí nechtěli zapískat icing. Rangers každopádně nenapadají bůhvíjak aktivně.

31:21

Rychlá předávka ve středním pásmu stála u zrodu Rooneyho příležitosti, která se opět obešla bez zásahu českého gólmana Capitals.

30:08

Phillip Di Giuseppe z pravého křídla přestřelil. Vítek Vaněček po změně stran zapsal jeden jediný zákrok.

29:39

29:24

Washington zůstává v přesilové hře. Po hvizdu rozhodčích z ní ale zbývá posledních šestnáct vteřin. Vhazuje se ve středovém kruhu.

28:26

28:26 T. J. Oshie - 0:2

28:26

Hosté v přesilovce zvyšují na 2:0! Tečovaná střela Dmitrije Orlova propadla k pravému betonu Georgijeva. Kotouč se pak ocitl u T. J. OSHIEHO a ten ho pohotově uklidil do odkryté branky. Je to pro něj jubilejní dvacátý gól v sezóně. Asistence: Dmitrij Orlov, Nicklas Bäckström.

28:08

Chárova nepřesná dělovka se od mantinelu odrazila zpátky k brankovišti. Georgijev si dal pozor u pravé tyče, kde už číhal Raffl.

27:33

Kevin Rooney vytlačil Orlova do středního pásma. Kvůli ofsajdu domácího mužstva se hra opětovně přerušila.

26:53

Rangers v oslabení kroužili v útočném pásmu. Strome ljen ehce nahodil puk ke hrudi Vítka Vaněčka.

26:39

26:21

Jensen ztratil puk kvůli hokejce Kravcova. U střídačky Capitals to pak vypadalo podezřele s ohledem na příliš mnoho hráčů. Rozhodčí byli tolerantní.

25:37

Van Riemsdyk sjel za branku a odrazem o záda Georgijeva zkusil dopravit puk do sítě. Gólman Rangers těžký okamžik přežil bez újmy.

25:18

Dvě minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Pak by měla následovat tříminutová přesilovka Capitals, kteří zatím lépe drží nervy na uzdě.

24:39

K dvěma přestupkům z konce první třetiny přidal Bučněvič dalších patnáct trestných minut. Nyní vyfasoval pětku za krosček a desítku jako osobní trest. Mantha vyvázl s dvěma minutami.

24:39

Bučněvič se dostal do křížku s Manthou. Už předtím bylo pískáno kvůli jinému faulu. I ve druhé části to asi bude hodně o emocích.

23:46

Tentokrát van Riemsdykovi překazil plány ideálně postavený Miller, jenž zastavil puk ještě před maskovaným mužem v brance Rangers.

23:26

Fox před brankou zastavil centr van Riemsdyka. Na puku se Rangers dlouho neudrželi, Dillon zakládá další útočnou akci.

22:21

V souboji dvou českých hokejistů byl úspěšnější Vítek Vaněček. Chytilova teč skončila nad jeho brankou.

21:51

Mantha rovněž dostal přihrávku z hloubi pole, ale pak se ocitl moc blízko Georgijevovi. Zleva nenašel skulinu ve výstroji.

21:35

Chárovo nahození od modré vyrazil Georgijev pravým betonem. Capitals se vrací s pukem na vlastní polovinu.

20:12

20:12 T. J. Oshie - 0:1

20:12

Tento zápas napsal další spektakulární příběh! Dillon rozehrál z obranného pásma k modré čáře. T. J. Oshie se posunul do pravého kruhu a střelou mezi betony uctil památku svého otce, který před necelými dvěma dny zemřel. Asistence: Brenden Dillon, Trevor van Riemsdyk.

Bodyčky: 10 – 4.
Bláznivá první třetina končí bezbrankovou remízou. Více než hokej to byl box. Vše začalo trojnásobnou bitkou na zahajovacím vhazování, která rozhodně nebyla jediná. Dohromady rozhodčí rozdali neuvěřitelných sto trestných minut, v nichž je i nespočet běžných menších trestů. Washington své přesilovky využít nedokázal, zároveň ale ubránil minutové oslabení o dva muže. Oba gólmani si rovným dílem rozdělili 22 zákroků.

20:00

19:52

Trevor van Riemsdyk plácl do puku bekhendem. Zibanejad ho nadzvedl a Raffl ho pak kontaktoval vysokou holí. Gól nemůže platit.

19:42

Dmitrij Orlov dostal nabito k modré čáře, ale Georgijev odpověděl na střelu golfákem sebejistým zákrokem.

19:10

K'Andre Miller bude po nehezké kolizi s Manthou očividně v pořádku. V závěru úvodního dějství znovu dostal puk k Vaněčkovi.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:30

Nevynucená ztráta Bäckströma umožnila Foxovi odpálit puk do bezpečí. Caps mají problém s přechodovou fází.

18:13

Newyorčané v plném počtu moc dlouho nevydrželi. Na trestnou se obratem vrací Bučněvič, tentokráte kvůli vysoké holi ve tváři Cháry.

17:56

17:51

Chárova rána od modré neměla přesnost. Stejný hráč pak neudržel puk v útočném pásmu, takže hosté musí vycouvat.

17:35

A další vyhození. Vaněček rozehrává na veterána Cháru, který má za zády napadajícího hráče v modročerveném trikotu.

17:08

Libor Hájek bolestivě schytal dělovku Johna Carlsona. Domácím se díky tomu podařilo odhodit puk co nejdál od Georgijeva.

16:40

Bäckströmova krosová přihrávka neměla kýžený efekt. Následný pas směřující do ohně se stal kořistí domácí obrany.

16:19

K'Andre Miller byl kvůli zranění nohy vyřazen ze hry. Akce Washingtonu pokračovala a o to důležitější byl Georgijevův zákrok proti Oshiemu!

15:56

Počet trestných minut stoupl o dalších dvacet. V přerušené hře dostali desetiminutové osobní tresty Rooney a Wilson.

15:56

Pavel Bučněvič mimo hlavní děj rýpal do Toma Wilsona tak dlouho, až mu rozhodčí napařili menší trest za sekání.

15:05

Oshie na vrcholku pravého kruhu narazil do Barrona, který s ním chtěl jít do bitky. Útočník Capitals ale utekl na střídačku.

14:02

Filip Chytil prohrál souboj s gravitací a to už se zdá, že Capitals tuhle část zápasu v početní nevýhodě zvládnou.

13:30

Carl Hagelin je na ledě. Vaněček mezitím pracně vyrážel pokus ruského útočníka Vitalije Kravcova.

13:14

Kotouč zmizel v ochranné síti. Rangers mají už jen deset vteřin na využití výhodné přesilovky. Návrat Hagelina se blíží.

13:02

Zibanejadova hokejka nevydržela nápor střely. Caps se neosvobodili, další zakončení zablokoval Trevor van Riemsdyk.

12:33

Nejlepší možný začátek dvojnásobného oslabení Washingtonu. Brenden Dillon odpálil puk až k brance Georgijeva.

12:18

Zdeno Chára už dělá Hagelinovi společnost na lavici hanby. Přes minutu se bude hrát pět na tři!

12:15

Colin Blackwell protečoval křižný pas Stromea do pravého betonu Vaněčka. Poté fauloval Chára a započal menší potyčku.

11:46

Nepřesnost v kombinaci vyhnala Rangers mimo útočné pásmo. Kvarteto v bílém má alespoň chvilku klidu.

11:31

Vítek Vaněček nastavil lapačku proti projektilu Zibanejada. Poblíž zaparkovanému Bučněvičovi nedovolil dorážku.

11:24

Za seknutí Kakka míří na trestnou lavici Carl Hagelin. První početní výhoda čeká i na Newyorčany.

11:18

Eller ještě nebyl v ofsajdu, jenže Orlov u pravého mantinelu bez cizího zavinění ztratil stabilitu a celé snažení Washingtonu přišlo vniveč.

10:43

Georgijev byl po střele Carlsona chvíli dezorientovaný. Opět nebyl poblíž nikdo na dorážku, puk odehrál K´Andre Miller.

10:17

Wilson naskočil na druhé střídání. Tentokrát se vše odehrálo v klidu, Strome se koncentroval na střelu zablokovanou Dillonem.

09:41

Chárova střela od modré se na chvíli zastavila u brankoviště, nicméně nikdo v bílém dresu se k dorážce nepropracoval.

09:31

Georgijev se nenechal překvapit slabou rankou Manthy. Dlouhý stint bez přerušení končí a dvanáct vyloučených hráčů se může vrátit na střídačky.

09:08

Sheary v situaci tři na dva neobešel Millera. Capitals puk ještě jednou vybojovali, ale Oshie zakončil do dobře postaveného Zibanejada.

08:25

Nic na tom nezměnil ani Daniel Carr, jehož zakončení ztečoval český bek Libor Hájek mimo Georgijevovo pracoviště.

07:59

Trošku vlažnější pasáž od obou týmů. Kotouč létá z jedné strany na druhou, ale ve finále se nic neděje.

07:21

Capitals mají aktuálně k dispozici jen pět útočníků. Mezi ně se zařadil i Dillon, protože se čeká na návrat prvních hrubiánů z trestné lavice.

06:25

Filip Chytil nepřesně přenášel hru doprava ke Kakkovi. Rangers i tak setrvávají v útočné třetině.

05:59

Millerovo nahození bylo pro Vaněčka nepříjemné v tom, že na puk mohl těžko vidět. Clonil mu Chytil, ale puk si cestu do brány nenašel.

05:26

Mladý obránce Zac Jones mířil z levého kruhu na přední tyč, s čímž český gólman Capitals počítal.

04:31

Teď už došlo i na samotnou hru s kotoučem, jenž si poprvé ošahal Vaněček. Po přihrávce z krátkého mantinelu z dobré pozice pálil Gauthier.

04:14

Tak tohle už začíná být trochu přehnané! Další buly a další pěstní souboj mezi Stromem a Ellerem. za chvíli nebude dostatek hráčů na hokej.

04:14

A další bitka! Bitetto si vybral za soupeře Raffla. Moc ran ve finále nepadlo, oba hráče od sebe odtrhli čároví rozhodčí.

04:08

Icing Rangers.

03:50

Chytilova formace se usadila před Vaněčkem, ale ten si na první zákrok bude muset počkat. Lafreniere trefil jen Bäckströma.

02:50

02:41

Georgijev si pohlídal pravou tyč proti nástřelu z nulového úhlu. Na svědomí ho měl Conor Sheary.

02:10

Rangers po více než minutě v oslabení vyhazují přes celé hřiště. Ještě předtím stihl Bitetto zablokovat pokus Carlsona.

01:50

Oshieho střelu z jedné domácí gólman vyrazil. Dorážku řešit nemusel, ale tlak hostující pětice ještě pokračuje.

01:27

Také od Manthy to bylo spíše propagační zakončení z pravého kruhu. Vhazuje se po levici Alexandara Georgijeva.

01:01

Přecpané trestné lavice sledovaly i první střelu na branku. Georgijev čelil pozdravu od Dmitrije Orlova.

00:50

Jen co za bučení fanoušků skočil na led Tom Wilson tak se do něj pustil Brendan Smith! Skončilo to remízou. Obránce Rangers dostal kromě tradiční pětky i osobní trest, hosté budou hrát přesilovku.

00:01

Hathaway se popral s Di Giuseppem. Strome s Dowdem a Hagelin s Blackwellem. Všichni inkasují pětiminutové tresty za bitku.

00:01

Hned po úvodním buly se na ledě strhly hned tři bitky! Tak o tomto se bude hodně mluvit. Wilson vše sleduje jen ze střídačky.

00:01

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Fox, K'A. Miller, Br. Smith, Bitetto, Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kravcov – Kakko, R. Strome (A), Lafreniere – Blackwell, Chytil, Barron – J. Gauthier, Rooney, Di Giuseppe.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Chára, Jensen – Oshie (A), Eller, Sheary – T. Wilson, M. Raffl, Carr – Hathaway, Dowd, Hagelin – Mantha, Bäckström (A).

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – Sericolo, Daisy.
Rangers překvapivě provedli velké změny ve vedení. Skončil klubový prezident John Davidson i generální manažer Jeff Gorton. Větší kompetence naopak bude mít Chris Drury.

Obránce, 23 let, 41 zápasů, 3 body (2+1)

Filip Chytil (NYR)
Útočník, 21 let, 39 zápasů, 20 bodů (8+12)

Vítek Vaněček (WSH)
Brankář, 25 let, 34 zápasů, úspěšnost 90,70%

Zdeno Chára (WSH)
Obránce, 44 let, 51 zápasů, 9 bodů (2+7).

Washington Capitals

Hosté měli slabší nástup do sezóny, ale na hladký postup do vyřazovací fáze to vliv nemělo. Čtyři zápasy před koncem základní části je Washington druhým týmem Východní divize. Na první Pittsburgh ztrácí dva body, přičemž má dvě utkání k dobru. Na přelomu dubna a května utrpěli Capitals dvě porážky s již zmíněným Pittsburghem. Před dvěma dny ji ale napravili výhrou 6:3 na ledě Madison Square Garden. Ohledně dnešní sestavy je spoustu otazníků. Samsonov a Kuzněcov byli už minulý zápas vynecháni ze sestavy kvůli interním prohřeškům. Další Rus Alexandr Ovečkin odehrál kvůli přetrvávajícímu zranění jediné střídání. Kvůli úmrtí otce se dnes možná nepředstaví ani útočník Oshie.

Nejproduktivnější hráči:
• N. Bäckström – 52 bodů (15+37)
• J. Carlson – 43 bodů (10+33)
• A. Ovečkin – 42 bodů (24+18).
New York Rangers

O postupujícím kvartetu z Východní divize už je několik dní jasno. Rangers tak hrají pouze o páté místo, k jehož udržení jim stačí vyhrát jeden z posledních tří zápasů. Newyorčané jdou do tohoto klání se šňůrou tří porážek. Ve dvojzápase s Islanders nedali Varlamovovi ani jeden gól. V posledním měření sil s Washingtonem překonali Vaněčka třikrát, ale stejně z toho byla porážka 3:6. Trenér Quinn se ve zbytku základní části musí obejít bez zraněných obránců Johnsona, Lindgrena a Trouby i útočníků Panarina a Howdena. Naopak zranění Chrise Kreidera by mělo být na denní bázi.

• A. Panarin – 58 bodů (17+41)
• M. Zibanejad – 48 bodů (22+26)
• R. Strome – 47 bodů (14+33).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na konfrontaci mezi New Yorkem Rangers a Washingtonem Capitals!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:4

Branky a nahrávky: 42. Lafreniere (Chytil, Z. Jones), 59. Barron (Z. Jones, Hájek) – 21. Oshie (Dillon, T. van Riemsdyk), 29. Oshie (Orlov, Bäckström), 35. Dowd (Carlson, Orlov), 59. Oshie (Hagelin, Orlov)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Fox, K'A. Miller, Br. Smith, Bitetto, Z. Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kravcov – Kakko, R. Strome (A), Lafreniere – Blackwell, Chytil, Barron – J. Gauthier, Rooney, Di Giuseppe.

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – Sericolo, Daisy

Diváci: 1 800

00:01 NYR 5 Di Giuseppe, bitka