3. Vítek Vaněček (WSH) 19 zák., 2 góly, 90,5%.
– 0+1, +2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:20
Filip Chytil (NYR) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:07
Vítek Vaněček (WSH) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:57
Zdeno Chára (WSH) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 12, čas na ledě 15:06.
Alexandar Georgijev (NYR)
– 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 58:31
Vítek Vaněček (WSH) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:57.
I bez Ovečkina s Kuzněcovem se Washington vrátil před Penguins na první místo Východní divize. Rangers zůstávají s odstupem na obě strany pátí.
Byl to zápas plný emocí. V první třetině šlo hlavně o ty negativní, protože Rangers se mstili za dva dny starý zkrat Toma Wilsona. Kromě šesti bitek sudí rozdali i mnoho osobních trestů, takže se přísun trestných minut zastavil na sumě 141. Hokej se hrál až od druhého dějství, které se náramně vydařilo Washingtonu. Dvakrát se radoval T. J. Oshie a jednou také Nic Dowd. Ve třetí třetině dal domácím naději Lafreniere, ale necelé dvě minuty před koncem dovršil hattrick Oshie. Ten se v závěru neubránil slzám, protože mu před tímto zápasem zemřel otec. Další příjemné chvíle prožil i Morgan Barron, jenž prvním gólem v kariéře snížil na konečných 2:4.

59:21

Druhý gól Rangers žádný větší vliv na výsledek nejspíše mít nebude. Puk vyletěl ze hřiště a vhazovat se bude po levici Vaněčka.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:44

58:44 Morgan BARRON - 2:4

58:44

Rangers právě vstřelili branku!
Velmi příjemnou vzpomínku si na tento duel odnese také MORGAN BARRON, který dává první gól v NHL! Další nováček Zachary Jones mu přihrál od modré do levého kruhu a Vaněček si v osudný okamžik špatně hlídal prostor u bližší tyče. Asistence: Zachary Jones, Libor Hájek.

58:20

58:20 T. J. Oshie - 1:4

58:20

Washington právě vstřelil branku!
Nádherný příběh s T. J. OSHIEM v hlavní roli! Muž, který před několika desítkami hodin přišel o otce, kompletuje hattrick střelou do prázdné branky. Zásluhu na tom měl i Vaněček, který za brankou zastavil Foxovo nahození ze středního pásma. Dále šel puk přes Orlova a Hagelina. Asistence: Carl Hagelin, Dmitrij Orlov.

57:56

Blackwell zapomněl puk před útočnou modrou. Capitals šetří další porci vteřin, kterých do konce už tolik nezbývá.

57:34

Znovu v akci Zibanejad, jenž příklepem branku vůbec netrefil. Později přišlo vyhození až na zakázané uvolnění.

57:00

Blackwell zacláněl Vaněčkovi, ale ten přesto zastavil Zibanejadovu střelu zpoza levého kruhu. To už jsou Rangers v šesti!

56:50

Nick Jensen zakřižoval rozjetého Chytila. Pro volný kotouč si skočil Vaněček a na břiše už nezkoušel žádnou riskantní rozehrávku.

56:18

Solidně hrající Trevor van Riemsdyk si pomohl o mantinel, přes který vyhodil kotouč z obranného pásma Capitals.

55:45

2:4

Branky a nahrávky: 42. Lafreniere (Chytil, Z. Jones), 59. Barron (Z. Jones, Hájek) – 21. Oshie (Dillon, T. van Riemsdyk), 29. Oshie (Orlov, Bäckström), 35. Dowd (Carlson, Orlov), 59. Oshie (Hagelin, Orlov)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Fox, K'A. Miller, Br. Smith, Bitetto, Z. Jones, Hájek – Bučněvič, Zibanejad (A), Kravcov – Kakko, R. Strome (A), Lafreniere – Blackwell, Chytil, Barron – J. Gauthier, Rooney, Di Giuseppe.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Chára, Jensen – Oshie (A), Eller, Sheary – T. Wilson, M. Raffl, Carr – Hathaway, Dowd, Hagelin – Mantha, Bäckström (A).

Rozhodčí: Luxmore, Walsh – Sericolo, Daisy

Diváci: 1 800

00:01 NYR 5 Di Giuseppe, bitka