06.05.2021, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Milan Huppert

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (03:56:25)

Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 6

Anton Forsberg (OTT) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 59:50
Jake Allen (MTL) – 29 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,3%, odchytal 60:00

Michael Frolík (MTL) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:04

1. Erik Brännström (OTT) – 0+3
2. Nick Paul (OTT) – 1+1
3. Anton Forsberg (OTT) – 30 zákroků
Ottawa potvrdila, že ji závěr základní části zastihl v dobrém herním rozpoložení. Senátoři na domácím stadiónu porazili Montreal vysoko 5:1.

Na vedoucí gól Pinta ještě dokázal odpovědět obránce Edmundson, avšak od druhé třetiny stříleli už jenom domácí. Ti přidali dva góly ve druhé a dva góly ve třetí třetině a jejich vítězství je tudíž bezesporu zasloužené. Montreal zlepšil hru v druhé polovině třetí třetiny, avšak na to mohl mít vliv i přístup hokejistů Ottawy, kteří se více zatáhli.

Navzdory sedmému vítězství z posledních devíti zápasů již svěřenci kouče Smithe nemají šanci postoupit do play-off. Montreal zůstává čtvrtý a nadále platí, že mu k jistotě postupu stačí vybojovat jeden bod.

59:46

V posledních vteřinách zkusil zaútočit Brady Tkachuk. Z pravého kruhu si sjel více na střed, těsně před výstřelem mu ovšem Jesperi Kotkaniemi čistým způsobem puk vypíchl.

59:12

Za vysokým obloučkem Arťoma Zuba vystartoval Nick Paul. Skákavý kotouč však nedokázal zpracovat ideálně, čehož využil Alexandr Romanov.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:51

Josh Anderson si přes Ryana Dzingela dokázal připravit prostor pro zakončení. Vypálil švihem, Anton Forsberg proti ráně směřující do pravého růžku vytrčil vyrážečku.

58:08

Trest Colina Whitea je minulostí. Centr druh lajny může v klidu odjet na střídačku, protože Erik Brännström poslal hru do střední třetiny.

57:39

Hokejisté v černých dresech zaútočili ve vlastním oslabení. Drake Batherson řešil přečíslení nahrávkou, Tim Stützle na dlouhou hokejku trefil pouze beton Allena.

57:22

Nick Suzuki mohl střílet, ale úmysl si rozmyslel a raději ještě přenesl hru k levému mantinelu na Caufielda, který při pokusu vystřelit promáchl.

56:54

Hosté drží útočnou třetinu, ale zakončení přišlo až v době, kdy se trest domácího hokejisty blíží k polovině vypršení. Alexandr Romanov střílel nepřesně.

56:04

Americký útočník Colin White v útočném pásmu nešikovně podrazil Jeffa Petryho a věnoval tak Montrealu vůbec první početní převahu v utkání.

55:44

Drake Batherson vyzval k rychlostnímu souboji Danaulta. Puk si hodil po pravé straně a protihráče chtěl objet z druhé strany. Odvážný tah domácímu forvardovi nevyšel, konkurent si ho udržel na zádech.

55:20

Konec zápase se nezadržitelně blíží. Ani jeden z týmů už přehnaně netlačí na pilu. Ottawa si hlídá pohodlné vedení, zatímco hosté bojují alespoň o korekci výsledku.

54:39

Hosté nakonec převzali kontrolu nad útočným pásmem. Jake Evans si vyměnil puk s Frolíkem, akci zakončil ránou příklepem vysoko nad.

54:12

Sám proti dvěma neměl Nick Suzuki moc šancí uspět. Bojovnost třeba ocenit, ale dvojice domácích zadáků udržela útočníka Canadiens na uzdě.

53:46

Jeff Petry využil svých fyzických proporcí a v souboji tělo na tělo odstrčil Nicka Paula, načež nahodil za bránu soupeře a odjel vystřídat.

5:1

Branky a nahrávky: 12. Pinto (Zub, Brännström), 24. B. Tkachuk (Norris, Brännström), 40. N. Paul (Brännström), 45. Co. Brown (Zub, Tierney), 51. Formenton (N. Paul, White) – 20. Edmundson (Toffoli, Suzuki)

Ottawa Senators: A. Forsberg (M. Högberg) – N. Zajcev, Mete, Zub, Brännström, Bernard-Docker, Alsing – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – N. Paul (A), White, Formenton – Co. Brown, Pinto, Stützle – Abramov, Tierney, Dzingel.

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – Petry (A), Edmundson, Chiarot, Kulak, Merrill, A. Romanov – Caufield, Danault (A), J. Anderson – Armia, Suzuki, Toffoli – Evans, Kotkaniemi, Lehkonen – Perry (A), E. Staal, Frolík.

Rozhodčí: Nicholson, Meier – Barton, Brisebois

11:35 OTT 1:0 Pinto (Zub, Brännström)
19:28 MTL 1:1 Edmundson (Toffoli, Suzuki)
21:31 MTL 2 J. Anderson, podrážení
23:44 OTT 2:1 B. Tkachuk (Norris, Brännström)
32:55 MTL 2 Merrill, hrubost