Menu

Hokej

Mistrovství světa do 18 let

Kanada – Švédsko

0:0

po 1. třetině (0:0, -:-, -:-)

05.05.2021, 23:07 • Comerica Center • Semifinále • Tomáš Kubečka

20:00

První třetina skončila. (23:45:51)

19:22

Arvid Eljas si dělal prostor pro zakončení v útočném pásmu, jenže kotouč netrefil zrovna ideálně a trefil jen brusle prvního obránce soupeře.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:29

Corson Ceulemans získal volný kotouč v rohu útočného pásma a bekhendem jej poslal na modrou čáru. Nikdo v červeném už ale nezakončil.

18:02

Nolan Allan bekhendem nahodil puk do rohu útočného pásma, jenže zbytek Kanaďanů zrovna vyrazil na střídačku. Švédové v posledních minutách srovnali obraz hry.

17:26

Shane Wright získal puk ve středním pásmu a hnal se s ním do pásma útočného. Na poslední chvíli k němu přistoupil Elias Salomonsson, který jej nepustil do útočného pásma.

17:10

Kanada hraje v plném počtu.

16:35

Mattias Hävelid už se chystal na zakončení od modré čáry, jenže puk mu na poslední chvíli přeskočil přes hokejku a propadl za modrou čáru do středního pásma.

16:10

Až nyní se Kanadě podařilo vyhodit puk přes celé kluziště za branku Švédska. Brankář ve žlutém dresu vyjel ven z branky a vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

15:32

Kanaďané získali kotouč v obranném pásmu, nicméně nikdo v červeném puk nepodržel a nenasbíral cenné sekundy. Švédsko se tak rychle vrátilo zpět.

15:10

Také Švédsko si zahraje přesilovku. Kanada totiž špatně střídala a dostane trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

14:32

Mason McTavish dostal přihrávku na pravý kruh, odkud bez váhání zakončil příklepem, ale jeho dělovka těsně minula bližší tyčku!

14:13

Švédové chtěli zrychlit přechod do útoku, jenže pobídka na pravou stranu byla příliš prudká a kotouč skončil na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před klecí Tre Kronor.

13:25

Další akci Švédska zastavuje přihrávka rukou. Švédové však přestáli silný vstup Kanady do dnešního souboje a drží čisté konto. Kanada je však střelecky mnohem aktivnější.

13:09

Benjamin Gaudreau si po dlouhé době sáhl na kotouč. Liam Dower-Nilsson prověřil jeho pozornost střelou z ostrého úhlu, ale Kanaďan byl připraven.

12:35

Elias Salomonsson uspěl v souboji za vlastní brankou, ale nešťastně přiklepl kotouč na jednoho z Kanaďanů. Nebezpečí hasil jistým zákrokem švédský brankář.

12:05

Connor Bedard se krásnou kličkou zbavil obránce, jenže jeho projektil zápěstím prolétl kolem zadní tyčky. Švédové puk následně vyhodili vysokým obloučkem.

11:29

Victor Sjöholm získal puk v obranném pásmu, projel s ním do pásma středního, ale na červené čáře k němu přistoupil soupeř, který jej čistým hitem odstavil.

Kanada – Švédsko

0:0

po 1. třetině (0:0, -:-, -:-)

Zpět na online

Kanada: Gaudreau (Milic) – Allan, Clarke, Del Mastro, Ceulemans, Zellweger, Richard, Matier – Othmann, Wright (C), Guenther – Bedard, McTavish (A), Stankoven (A) – Pinelli, Johnston, Stillman – Zhilkin, Roulette, Harrison – Winterton.

Švédsko: Lindbom (H. Hävelid) – Edvinsson, M. Hävelid, Sjöholm, Olsson, Forsmark, Salomonsson, Aho – Lysell, Dower-Nilsson (C), Robertsson (A) – Rosén, Hasa, Strömgren – Persson, Moberg (A), Sundin – Östlund, Kangas, Eljas – Sjöberg.

Rozhodčí: MacFarlane, Rekucki – Klouček, Richardson

Průběh zápasu
1. třetina
05:12 SWE 2 Salomonsson, sekání
15:10 CAN 2 HL příliš mnoho hráčů
Po 1. třetině