02.05.2021, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Kaapo Kähkönen (MIN) 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3%, odchytal 60:55
Jordan Binnington (STL) 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 61:50

1. Kevin Fiala (MIN) 1+1
2. Jonas Brodin (MIN) 1+1
3. David Perron (STL) 1+0 (05:23:56)
Statistiky: Střely na bránu: 38-31; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 54%-46%; Hity: 19-23; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

St. Louis nedokázalo popáté v řadě Minnesotu porazit poté, co dnes v závěru utkání dvakrát těsně minulo prázdnou bránu a poté přišel trest z hokejky Jonase Brodina, který poslal zápas do prodloužení. Aby toho nebylo málo, prodloužení ukončil další výstavní bombou bez přípravy Kevin Fiala a Blues získali pouze bod, přitom dvakrát vedli o dvě branky. Konečný výsledek tohoto zápasu. Minnesota Wild 4 St. Louis Blues 3.

62:16

62:16 Kevin FIALA - 4:3

62:16

Minnesota právě vstřelila branku!
KEVIN FIALA si vyměnil rychle puk s Ryanem Hartmanem a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k parádní střele bez přípravy, kterou propálil Jordana Binningtona a rozhodl – 4:3! Asistence: Mats Zuccarello a Victor Rask.

60:01

Jonas Brodin zachránil Minnesotu necelou minutu před koncem a potřetí v řadě bude muset vzájemné střetnutí rozhodnout prodloužení. Skóre po třetí třetině utkání. Minnesota Wild 3 St. Louis Blues 3.

60:00

59:01

59:01 Jonas BRODIN - 3:3

59:00

JONAS BRODIN vypálil na vrcholu mezikruží a jeho prudká rána bez přípravy prošla mezi nohama clonícího Nicka Bonina ke vzdálenější levé tyči! Minutu před koncem je vyrovnáno 3:3! Asistence: Kevin Fiala a Jared Spurgeon.

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:46

Brankář Kaapo Kähkönen vyrazil na střídačku a Minnesota zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

56:42

Kaapo Kähkönen bez problému zastavil nahození Blues od modré čáry a po jeho snadném zákroku následuje komerční přestávka. Wild prohrávají o jediný gól.

55:42

Joel Eriksson Ek měl dvě šance, zatímco Jared Spurgeon jednu, ani jeden z hráčů Wild si ale na skvěle chytajícího Jordana Binningtona nepřišel.

54:09

54:09 Nico STURM - 2:3

54:09

NICO STURM skvěle clonil před bránou a navíc parádně tečoval nahození od modré čáry za záda Jordana Binningtona, který zřejmě vůbec nic neviděl! Opět o gól. Asistence: Jonas Brodin.

4:3

Branky a nahrávky: 27. Zuccarello (Kaprizov, Dumba), 55. Sturm (Brodin), 59. Brodin (Fiala, Spurgeon), 63. Fiala (Zuccarello, V. Rask) – 17. Kyrou, 19. Blais (Bozak, Bortuzzo), 33. Perron (Mikkola, R. O'Reilly)

Minnesota Wild: Kähkönen (Talbot) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Bjugstad, V. Rask, Fiala – Bonino, Sturm, Parise (A). Hlavní trenér: Dean Evason.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk, Scandella, Parayko (A), Walman, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn (A) – Blais, Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – Sanford, Barbašev, Clifford. Hlavní trenér: Craig Berube.

Rozhodčí: Wes McCauley, Steve Kozari. Čároví: Shandor Alphonso, Bevan Mills