Statistiky:
Výsledky finále mužů
1. Norsko 15:01,74
2. Finsko +1,68
3. RSF +2,09
4. Francie +13,91
5. Itálie +16,66
6. Švédsko +17,02
7. Kanada +17,06
8. Česko +25,41
9. Švýcarsko +29,64
10. Polsko +37,40
Výsledky finále žen
1. Švédsko 16:27,94
2. Švýcarsko +0,95
3. Slovinsko +3,46
4. RSF +3,95
5. USA +5,83
6. Norsko +18,94
7. Finsko +24,26
8. Česko +29,37
9. Německo +36,65
10. Francie +1:03,80
Startovní listina finále mužů
1. Norsko (Erik Valnes, Johannes Høsflot Klæbo)
2. Itálie (Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino)
3. RSF (Aleksander Bolšunov, Gleb Retivych)
4. Česko (Luděk Šeller, Michal Novák)
5. Švédsko (Karl-Johan Westberg, Oskar Svensson)
6. Francie (Lucas Chanavat, Richard Jouve)
7. Kanada (Antoine Cyr, Graham Ritchie)
8. Švýcarsko (Jovian Hediger, Roman Furger)
9. Polsko (Maciej Staręga, Dominik Bury)
10. Finsko (Ristomatti Hakola, Joni Mäki)
Startovní listina finále žen
1. Švédsko (Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová)
2. Slovinsko (Eva Urevcová, Anamarija Lampičová)
3. RSF (Julija Stupaková, Natalja Něprjajevová)
4. USA (Rosie Brennanová, Sadie Maubetová Bjornsenová)
5. Norsko (Tiril Udnes Wengová, Maiken Caspersen Fallaová)
6. Švýcarsko (Laurien van der Graaffová, Nadine Fähndrichová)
7. Německo (Victoria Carlová, Sofie Krehlová)
8. Finsko (Krista Pärmäkoskiová, Jasmi Joensuuová)
9. Česko (Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová)
10. Francie (Flora Dolciová, Lena Quintinová)
Výsledky 2. semifinále mužů
1. Itálie 14:53,56
2. Česko +0,29
3. Francie +0,68
4. Švýcarsko +1,02
5. Rakousko +1,88
6. Německo +15,37
7. USA +15,56
8. Kazachstán +20,84
9. Španělsko +38,18
10. Lotyšsko +44,62
Výsledky 1. semifinále mužů
1. Norsko 14:30,15
2. RSF +0,16
3. Švédsko +0,47
4. Kanada +0,65
5. Polsko +1,54
6. Finsko +1,56
7. Velká Británie +1,96
8. Estonsko +7,97
9. Austrálie +9,77
10. Slovinsko +10,12
Výsledky 2. semifinále žen
1. Švédsko 15:47,88
2. Rusko +1,85
3. Norsko +2,70
4. Finsko +8,25
5. Itálie +13,03
6. Kanada +31,83
7. Čína +31,93
8. Polsko +36,24
9. Kazachstán +36,55
10. Chorvatsko +2:05,74
Výsledky 1. semifinále žen
1. Slovinsko 15:51,90
2. USA +0,07
3. Švýcarsko +0,43
4. Německo +1,33
5. Česko +3,58
6. Francie +7,52
7. Slovensko +45,13
8. Rakousko +1:17,88
9. Ukrajina +1:18,72
10. Estonsko +2:13:44
Startovní listina 2. semifinále mužů
1. Itálie (Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino)
2. Francie (Lucas Chanavat, Richard Jouve)
3. Švýcarsko (Jovian Hediger, Roman Furger)
4. USA (Gus Schumacher, Simeon Hamilton)
5. Německo (Janosch Brugger, Sebastian Eisenlauer)
6. Česko (Luděk Šeller, Michal Novák)
7. Rakousko (Mika Vermeulen, Benjamin Moser)
8. Kazachstán (Olžas Klimin, Konstantin Borcov)
9. Španělsko (Ricardo Izquierdo-Bernier, Jaume Pueyo)
10. Lotyšsko (Indulis Bikse, Raimo Vigants)
11. Bělorusko (Jahor Špuntau, Aljaksandr Voranau)
12. Bosna a Hercegovina (Strahinja Eric, Miloš Čolić)
13. Island (Snorri Einarsson, Isak Stianson Pedersen)
14. Bulharsko (Simeon Dejanov, Daniel Peškov)
15. Chorvatsko (Marko Skender, Krešimir Crnković)
16. Litva (Modestas Vaičiulis, Tautvydas Strolia)
17. Srbsko (Miloš Milosavljević, Rejhan Smrković)
18. Belgie (Titouan Serot, Thibaut De Marre)
Startovní listina 1. semifinále mužů
1. Norsko (Erik Valnes, Johannes Høsflot Klæbo)
2. RSF (Aleksander Bolšunov, Gleb Retivych)
3. Finsko (Ristomatti Hakola, Joni Mäki)
4. Švédsko (Karl-Johan Westberg, Oskar Svensson)
5. Velká Británie (James Clugnet, Andrew Young)
6. Rumunsko (Petrica Hogiu, Raul Mihai Popa)
7. Polsko (Maciej Staręga, Dominik Bury)
8. Kanada (Antoine Cyr, Graham Ritchie)
9. Estonsko (Marko Kilp, Martin Himma)
10. Korea (Un-ho Kim, Čong-won Čong)
11. Slovinsko (Vili Crv, Janez Lampič)
12. Ukrajina (Dmytro Drahun, Ruslan Pěrěchoda)
13. Turecko (Emre Yusuf Firat, Amed Oglago)
14. Řecko (Apostolos Angelis, Georgios Anastasiadis)
15. Austrálie (Phillip Bellingham, Seve De Campo)
16. Brazílie (Manex Silva, Victor Santos)
17. Maďarsko (Adam Konya, Kristof Lagler)
18. Mongolsko (Zolbayar Otgonlkhagva, Achbadrakh Batmunkh)
19. Dánsko (Hjalmar Michelsen, Jacob Rosbo Weel)
Startovní listina 2. semifinále žen
1. RSF (Julija Stupaková, Natalja Něprjajevová)
2. Švédsko (Maja Dahlqvistová, Jonna Sundlingová)
3. Norsko (Tiril Udnes Wengová, Maiken Caspersen Fallaová)
4. Itálie (Lucia Scardoniová, Greta Laurentová)
5. Finsko (Krista Pärmäkoskiová, Jasmi Joensuuová)
6. Polsko (Izabela Marciszová, Monika Skinderová)
7. Kazachstán (Anna Ševčenková, Darja Rjažková)
8. Kanada (Dahria Beattyová, Maya MacIsaacová-Jonesová)
9. Čína (Bayani Ťia-lin, Dinigír Jilamudžiangová)
10. Chorvatsko (Vedrana Malecová, Tena Hadzičová)
11. Korea (Dasom Han, Eui Jin Lee)
12. Řecko (Maria Ntanouová, Nefeli Titaová)
13. Brazílie (Jaqueline Mourãová, Bruna Mouraová)
14. Litva (Egle Savickaiteová, Ieva Dainyteová)
Startovní listina 1. semifinále žen
1. USA (Rosie Brennanová, Sadie Maubetová Bjornsenová)
2. Švýcarsko (Laurien van der Graaffová, Nadine Fähndrichová)
Česko (Kateřina Razýmová, Kateřina Janatová)
4. Slovinsko (Eva Urevcová, Anamarija Lampičová)
5. Německo (Victoria Carlová, Sofie Krehlová)
6. Francie (Flora Dolciová, Lena Quintinová)
7. Rakousko (Lisa Unterwegerová, Barbara Walchhoferová)
8. Ukrajina (Maryna Ancyborová, Valjancina Kaminská)
9. Srbsko (Maida Drndičová, Anja Iličová)
10. Slovensko (Alena Procházková, Barbora Klimentová)
11. Estonsko (Aveli Uustaluová, Johanna Udrasová)
12. Turecko (Aysenur Dumanová, Seher Kacmazová)
13. Lotyšsko (Kitija Auzinová, Samanta Krampeová)
14. Mongolsko (Nomin-Erdene Barsnyamová, Enkhtuul Ariunsanaaová)
Jonna Sundlingová je dvojnásobnou vítězkou a mistryní světa z Oberstdorfu 2021. Spolu s Majou Dahlqvistovou zvládly nejlépe všechny nástrahy okruhu 1,2 km a pro Švédsko zajistily zlato. V cíli Sundlingová přespurtovala Švýcarky, které se i tak v cíli obrovsky radovaly a Nadine Fähndrichová a Laurien van der Graaffová slaví historický úspěch. Po parádním finiši nakonec Anamarija Lampičová jako vedoucí žena pořadí sprintu potvrdila svou pozici, nevzdala souboj v cílové rovině, předjela uvadající Rusky a slaví v Německu druhý cenný kov a bronz putuje do Slovinska.
Mezi muži to byla jasná záležitost. Na nadpozemský finiš Johannese Høsflota Klæba zase neměl nikdo sebemenší nárok a tento běžecký fenomén zajistil pro Norsko další zlato. Jeho kolega Erik Valnes se o něj ale musel hodně strachovat, protože na jeho úseku prohrál výrazně s Alexanderem Bolšunovem. Jenže jeho parťák Gleb Retivych se nechal dojet Klæbem, v závěrz mu došly síly a Rusko pod neutrální vlajkou se muselo spokojit s bronzem. Stříbrnou medaili jim totiž vyfoukli Finové, kteří jeli celou dobu schovaní v zákrytu, ale fantastickým taktickým výkonem, který Joni Mäki vyšperkoval kvalitním finišem, si severská země dojela pro titul vicemistrů světa.
Češi dojeli v obou finálových jízdách na osmém místě, což se dá považovat za relativní úspěch, vzhledem k výsledkům před dvěma lety.
1. Norsko 15:01,74
2. Finsko +1,68
3. RSF +2,09
4. Francie +13,91
5. Itálie +16,66
6. Švédsko +17,02
7. Kanada +17,06
8. Česko +25,41
9. Švýcarsko +29,64
10. Polsko +37,40
Cíl
Cíl
Cíl
7 km
6,8 km
6,4 km
E5
5,6 km
5,2 km
E4
4,2 km
E3
3 km
2,8 km
E2
1,8 km