0:3

konec (0:1, 0:1, 0:1)

23.02.2021, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Petr Sumbal

Tipsport: 2.0 4.41 2.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:43:29)

Střely na branku ve třetí třetině: 8:7.
Zápas skončil, Toronto na domácím ledě překvapivě prohrálo s Calgary 0:3. Flames vyhráli po sérii tří porážek, Leafs naopak po třech výhrách v řadě padli. Velkou zásluhu má na tomto vítězství český brankář David Rittich, který nahradil v brance zraněného Markströma a hned si připsal čisté konto, první v této sezoně a čtvrté v kariéře. Hosté se dostali do vedení už ve čtvrté minutě, z úspěšné dorážky se radoval Sam Bennett. Ve druhé třetině měli hosté střeleckou převahu, kterou zužitkovali i gólově, v přesilovce se rovněž u dorážky trefil Matthew Tkachuk. Také třetí branka Calgary padla z dorážky z předbrankového prostoru, tentokrát se o ni v přesilovce ve třetí třetině postaral Sean Monahan. Toronto dnes doplatilo mimo jiné na to, že nevyužilo žádnou přesilovku, přitom jich mělo k dispozici hned sedm a dlouho hrálo i pět na tři.

59:44

Alexandr Barabanov kličkoval v útočném pásmu, z mezikruží se ale ke střele bekhendem nedostal.

59:15

Hutchinson už je zpátky v brance, je jasné, že tenhle zápas už Toronto nezvrátí. Calgary ještě bojuje o čisté konto pro Davida Ritticha.

58:47

58:34

Calgary jelo dva na jednoho, Lindholm přihrál Bennettovi, ale ten netrefil prázdnou branku.

58:02

Morgan Rielly neudržel útočné pásmo, Toronto ho tak nyní musí kompletně vyklidit.

57:33

Tavaresovu střelu zablokoval Tanev, Leafs drží útočné pásmo.

57:00

Calgary hned vybojovalo a vyhodilo puk. Toronto to zkouší v šesti, Hutchinson zůstal na střídačce.

56:47

Andrew Mangiapane před brankou zahákoval Boyda a Toronto má k dispozici už sedmou přesilovku v zápase. Tuhle už potřebuje nutně využít, aby vykřesalo šanci na body.

56:47

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., hákování).

55:58

Kerfoot byl sice u vyhozeného puku jako první, ale rozhodčí icing neodpískali. Ke kotouči se pak dostal Bennett a otestoval po delší době Hutchinsonovu pozornost.

55:10

Dubé protečoval kotouč do útočného pásma, to nyní Calgary bohatě stačí, důležité je, že se nehraje před brankou Ritticha.

54:18

Nahození do útočného pásma trefilo hlavního rozhodčího Markovice, který se ale rychle zvedl. Pokračovat se bude po komerční pauze.

53:59

Staňte se fanoušky NHL.cz!

0:3

Branky a nahrávky: 4. S. Bennett (R. Andersson, Monahan), 30. M. Tkachuk (Giordano, J. Gaudreau), 44. Monahan (M. Tkachuk, R. Andersson)

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Dermott, Bogosian, Lehtonen – Marner (A), Matthews, Tavares (C) – W. Nylander, Kerfoot, Barabanov – I. Michejev, Engvall, Vesey – Spezza, Boyd, Petan.

Calgary Flames: Rittich (Zagidulin) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, Kylington, Välimäki – Mangiapane, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – S. Bennett, Monahan, J. Gaudreau – Dubé, Backlund (A), Lucic – Leivo, Gawdin, Nordström.

Rozhodčí: Meier, Markovic – Murchison. Brisebois

03:55 CGY 0:1 S. Bennett (R. Andersson, Monahan)
07:32 CGY 2 Nordström, podrážení
12:05 CGY 2 S. Bennett, držení
19:25 TOR 2 Petan, hákování
24:09 CGY 2 Leivo, držení