2:1

po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

19.01.2021, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • 37. kolo • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 3.1 4.3 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní zápas mezi Olomoucí a Kometou sice moc gólů nenabídl, ale hokej jsme mohli vidět pěkný. Brněnský tým se ujal vedení už v 10. minutě, kdy se prosadil pohotovou střelou po buly Jakub Valský. Vyrovnání přišlo ve druhé třetině z hokejky Lukáše Nahodila, kotouč přešel brankovou čáru jen o pár milimetrů. Rozhodnutí dorazilo až v nastaveném čase. V 62. minutě vybídl Tomáš Dujsík Jana Káňu, který potvrdil svou výbornou střeleckou formu v letošní sezoně rozhodující brankou na 2:1.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek úterního večera. Na počtenou! (19:30:35)

Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí ale ujeli do přečíslení dva na jednoho a tuto možnost využili parádně. Dujsík vybídl na pravé straně JANA KÁŇU, jehož rychlá rána skončila v síti. Pavel Jekel se proti této souhře přesunout nedokázal, takže Kometa odjíždí domů pouze s bodem. 2:1 po prodloužení. Asistence: Tomáš Dujsík.

61:05

První minuta prodloužení patřila Olomouci, teď je na tahu brněnská Kometa.

60:32

Burian si šikovně vyměnil puk s Bambulou, ale mladému útočníkovi se nepovedla následná přihrávka, která by jinak našla zcela volného Ondruška.

60:01

Moravské derby na Hané končí po šedesáti minutách dělbou bodů. Olomouc byla aktivnější a v dnešním zápase měla na víc, ale o majiteli bonusového druhého bodíku rozhodne prodloužení případně nájezdová loterie.

Střely na bránu po 3. třetině: 42 – 22

60:00

59:40

Rána Tomáše Dujsíka od modré čáry byla zastavena Pavlem Jekelem.

59:05

Jan Káňa si dělá prostor u zadního mantinelu, ovšem Kometa mu moc nedopřává.

58:43

Po buly zůstal ležet na ledě Silvester Kusko. Centr Komety zřejmě byl zasažen do obličeje, ale vylučovat se asi nebude.

58:15

Velká chyba domácí defenzívy mohla být pro Hanáky fatální. Jakub Klepiš se z ničeho nic objevil v šanci, ale jeho dlouhý forehandový blafák Branislav Konrád skvělým zákrokem lapačkou zastavil.

57:38

Olomouc i po skončení přesilovky zůstává aktivní. V posledních minutách je z ní rozhodně cítit větší touha po třech bodech.

57:08

56:53

Hra se ale přerušuje. Lukáš Klimek se objevil v ofsajdovém postavení, takže vhazování bude za moment obstaráno ve středním pásmu.

56:28

Lukáš Kucsera pálil z levé strany mimo tři tyče. Následně se Kometa po těžkých chvílích osvobozuje.

2:1

Branky a nahrávky: 34. Nahodil (Klimek), 62. J. Káňa (Dujsík) – 10. Valský (Klepiš)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek (A), Vyrůbalík (C) – Burian, Strapáč, Bambula – J. Káňa, Nahodil, Klimek – Ostřížek, Kolouch, Kucsera – Tomajko, Handl, Gřeš.

HC Kometa Brno: Jekel (Vejmelka) – Zámorský, F. Král, Holland, Freibergs, Svozil, Gulaši, Kučeřík – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Brabenec, Klepiš – Bondra, Kusko, Plášek ml. – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Šoustal.

Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Frodl, Komárek

01:56 OLO 2 Tomajko, hákování
06:39 KOM 2 Zámorský, hákování
09:33 KOM 0:1 Valský (Klepiš)
24:36 KOM 2 Klepiš, podrážení
28:03 OLO 2 Škůrek, vysoká hůl