Mistrovství světa

Španělsko – Brazílie

29:29

konec (16:13)

15.01.2021, 18:00 • New Capital Sports Hall, Káhira • Skupina B • Tomáš Kalas (@tomascipy)

Tipsport: 1.07 15.9 13.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

Byla z toho ještě jedna devítka po čase, Langaro měl ale hodně těžkou pozici a konečný stav 29:29 tak zůstává v kronikách! (29:29)

60

Entrerríos sedm sekund před koncem využil velmi dobré kombinace na střední spojce a ze šestky zachraňuje Španělsku alespoň jeden bod v tomto zápase! (29:29)

60

Moraes využil odraženého míče po nouzové střele Patrianovy z pasivní hry! Pérez de Vargas míč vyrazil, jenže právě na pivota Moraese a 24 sekund před koncem právě tento hráč Veszprému posílá Brazílii do možná rozhodujícího vedení! (28:29)

60

55 sekund před koncem bere Brazílie oddechový čas, bude hrát zajisté bez brankáře vzadu! (28:28)

59

Alex Dujshebaev chtěl zakončit další útok v řadě, jenže napálil opět prostory kdesi nad! (28:28)

59

Rodrigues zezadu stáhl za dres vyskakujícího Entrerríose, dostává minutu a půl před koncem další dvojku, až do konce zápasu tak bude Brazílie v oslabení! (28:28)

58

Rodrigues po vyloučení naskočil do útoku, okamžitě si udělal prostor kličkou a dalekonosnou střelou zase ustanovuje remízový stav! (28:28)

58

Alex Dujshebaev se nabudil, opět šel do střelby z devíti metrů a klepákem se potřetí prosadil! (28:27)

57

Hackbarth bez nervů propálil Pérez de Vargase mezi nohama a závěr bude ještě velké drama. (27:27)

57

Moraes sice dosáhl branky, ta ale není uznána kvůli přešlapu! Rozhodčí se však vrací k předešlému faulu a je z toho nakonec sedmička! (27:26)

57

Teď to již Dujshebaevovi vyšlo, vybral dobrý prostor k tyči po ruce a Španělé jsou opět v důležitém vedení! (27:26)

56

Rodrigues se dopustil faulu na Entreríose a rozhodčí jsou nekompromisní, posílají brazilského obranáře na dvě minuty ven! (26:26)

56

Moraes dostal od Langara přihrávku zpátky na pivota, tentokrát ale předvádí skvělý zákrok Gonzalo Pérez de Vargas! (26:26)

55

Álex Dujshebaev z pravé spojky v pasivitě přestřelil branku a Brazílie může jít na hraně úplného závěru do důležitého vedení! (26:26)

53

K Moraesovi se nakonec míč dostal, na brankovišti to byla rychlá otočka a Brazilci po delší době srovnávají! (26:26)

52

Figueras na pivotu sice dal branku, ale dopustil se přešlapu! Brazílie může sedm minut před koncem vyrovnat! (26:25)

52

Krásný přehoz mezi křídly, Hackbarth v těžké pozici ze vzduchu vzal míč a zametl jej do opuštěné branky! (26:25)

51

Ángel Fernández Pérez se to snažil strhnout zpět na stranu Španělů, ale z výhozu přímo trefil jenom da Rosu, který se vracel do branky! (26:24)

51

Langaro doletěl přes Maquedu až do čistého náskoku ze šestky, ještě si s ním vyměnil pár slov a je to zase o dvě! (26:24)

50

Daniel Dujshebaev zezadu tahal za dres Langara při oslabení 4 na 6. Mladší z bratrů dostává dvojku a hodně oslabuje španělskou repre v tažení za body! (26:23)

50

Gómez následně nařízenou sedmičku proměnil bez nervů a vypadá to, že Španělé si berou pomalu vedení zpět. (26:23)

49

Entrerríos to vzal na sebe, šel do rychlé kličky, kterou Moraes hasil zbytečním strčením do zakončujícího hráče. Dvě minuty pro pivota Brazílie, skoro minuta a půl 6 na 4 pro Španělsko a sedmička k tomu! (25:23)

49

Ponciano stáhl za dres Figuerase a dostává dvě minuty jako třetí brazilský plejer v zápase. (25:23)

48

Hackbarth mohl ihned rychle reagovat, jenže z pravého křídla tentokrát vůbec netrefil branku! Tady to možná může být jeden z klíčových momentů zápasu. (25:23)

48

Maqueda se na sílu protlačil rusákem z osmi metrů až na šestku a nakonec zavěsil pod víko brazilské klece. (25:23)

47

Hackbarth tohle trestá z nařízené sedmičky, Brazilci se hecují a ztrácí na Španělsko už jenom jeden gól! (24:23)

47

Aitor Ariño mohl dát Španělům větší náskok, jeho průnik se zakončením z levého křídla končí jenom na brankáři Brazílie! (24:22)

47

Je tomu skutečně tak, za tvrdý zákrok dostává Joan Cañellas dvouminutový trest. Brazílie má 25 sekund 6 na 4, ale zahajuje v obraně. (24:22)

47

Langaro se dostal do gólového zakončení i přes tvrdý zákrok Joana Cañellase. Zřejmě se bude ještě vylučovat! (24:22)

46

Moraes odmítl další snížení! Zůstal viset zcela sám na pivotu a ze šestky trefuje jenom nohu Pérez de Vargase! (24:21)

45

Moraes pustil do zakončení Figuerase. Jenže ten nedává, trefuje z úhlu jenom boční síť! (24:21)

45

Hackbarth sedmičku proměnil, jsme tak na stejné ztrátě, co na konci první půle. Brazílie cítí, že by s tím ještě něco šlo udělat! (24:21)

45

Morros zezadu za krk chytal pronikajícího de Toleda a dostává dvě minuty, Brazílie pak sedmičku! (24:20)

43

Tentokrát se to již Langarovi povedlo, střeleckou ruku utáhl tak, že zápěstím švihl míč k tyči, kam se Pérez de Vargas už nedostal. (24:20)

42

Figueras šel do koncovky na pivotu, tentokrát ale předvedl skvělý zákrok da Rosa v brazilské brance! (24:19)

42

Langaro si zkoušel připomenout staré dobré časy z první půle, jenže napálil jenom levou tyč branky Španělska! (24:19)

40

Toledo zadovkou v souboji pustil míč na Teixeiru, jehož střela na delší tyč skončila v brance. (24:19)

40

Jenže v momentě, kdy budou Brazilci do obrany vyklusávat, branek z rychlých přechodů budou dostávat hodně. Jako například nyní, Fernández prolétl obranou až do zakončení a nemýlil se. (24:18)

39

de Toledo se napřáhl na pravé spojce a střela z kroku na devíti metrech končí pod břevnem španělské branky! (23:18)

39

Technické chyby jsou na obou stranách, trestá je však jenom Španělsko. Maqueda vyslal z vhazování do trháku Fernándeze, který pohodlně zakončil. (23:17)

38

Nakonec to na sebe vzal de Toledo a střelou na bližší tyč propálil Pérez de Vargase. (22:17)

37

Langaro šel do zakončení na hraně kroků, jeho střelu však lapil Pérez de Vargas. Tak vznikl další brejk, Španělsko vede už o šest branek a začíná to být jednoznačné! (22:16)

36

Maqueda netrefil z těžké pozice branku a Brazílie se pokoušela o kontr. Jenže Langaro nepřihrál vůbec dobře a Guardiola měl před sebou možnost odvety, která se mu povedla. (21:16)

35

Sarmiento se natlačil za obranu a dostal od Cañellase nahazovačku, kterou zužitkoval. Tahle házená zatím zkrátka baví! (20:16)

34

Moraes tentokrát už lépe viděl branku v zakončení z pivota, měl to tak i snazší a jeho střela skončila až v síti. (19:16)

34

Cañellas šel do střelby po kříži přes trojblok a trefil přesně křížem protější vingl! Bývalý spoluhráč Filipa Jichy a veterán španělské repre tak stále má co nabídnout! (19:15)

33

Hackbarth první útok v zápase dotáhl do konce, šel na pravém křídle do zakončení, které mu vyšlo dobře. (18:15)

33

Cañellas dostal hodně prostoru, brazilská obrana mu moc nevěnovala prostor a byla překvapena, když Cañellas prostřelil brankáře Brazílie na bližší tyči. (18:14)

32

Moraes si zpracoval míč na pivotu zády k brance a přepadával do brankoviště, nakonec ale neskutečnou bombou naslepo vymetl vingl! (17:14)

31

Prodloužení kombinace až na levé křídlo vyneslo Španělsku další branku, Fernández měl velmi dobrý úhel a dotáhl ho jej až do branky. (17:13)

30

Pár sekund před koncem pak šli Španělé ještě do brejku, který ale vzhledem k siréně nestihli dotáhnout do gólového konce! (16:13)

30

Ariño 30 sekund před koncem využil téměř spojkového úhlu na levém křídle a křídelník Barcelony se v tomto případě nemýlil! (16:13)

30

Langaro opět stál u útočné akce, kterou si nakonec i sám neomylně zakončil. Brazílie ještě stahuje. (15:13)

29

A to se také děje, Cañellasův podstřel nebyl pro da Rosu moc chytatelný! (15:12)

28

Maqueda nešel do střelby, dohrál naopak do pivota na Figuerase, jehož zakončení bylo zcela bezchybné. (14:12)

28

Rodrigues zakončoval postavenou devítku přímo proti brance a v takové pozici, jaké byl, se zkrátka nemýlil. (13:12)

27

Sarmiento spíše odhodil míč z nouze na pravé spojce, balon však propadl za záda da Rosy! Nešťastný gól pro Brazílii. (13:11)

26

Teixeira využil dobré práce Langara, dal mu dobrou nahazovačku do brankoviště a Teixeira může slavit druhou branku. (12:11)

26

Cañellas po překřížení šel do silového souboje, který dotáhl i do gólového konce. Španělsko tak utíká opět na dvě branky. (12:10)

23

Rodrigues svižným pohybem zbavil obranu možnosti jej legálně chytit, tudíž z toho byla velmi dobrá příležitost, která i brankou skončila. (11:10)

23

Hned je na španělské straně lépe, Maqueda se totiž dostal skrz obranu na šestku do zakončení, které neodmítl. Španělsko vede o dvě branky! (11:9)

22

Maqueda v prvním útoku přesilovky neselhal, rusákem došel na šestku a zvolil přímé zakončení do vinglu. (10:9)

22

Dutra se dopustil špatného střídání, za což dostává dvě minuty. Zbytečné vyloučení na brazilské straně. (9:9)

21

Patrianova mohl poslat svůj tým do opětovného vedení, v samostatném úniku ale nechal vyniknout fantastického Péreze de Vargase ve španělské kase! (9:9)

21

Rodrigues udělal jednoduchou kličku z pravé spojky a přísnou střelou na hlavu propálil Pérez de Vargase! (9:9)

20

Moraes měl útočný faul na brankovišti a Španělé jdou poprvé do vedení! Smrtící kontr předvedl opět Solé, který z pravého křídla nedal žádnou šanci da Rosovi! (9:8)

20

Oklepnutím se zbavil Dujshebaev obránce a rázem byl sám na brankovišti. S nabídnutou šancí naložil spolehlivě, stav je i tak nadále vyrovnaný. (8:8)

19

Vysunutá obrana dělala Brazílii problémy, nakonec to ale zahráli přes pivota a Moraes se po těžkém osobním souboji dostal do zakončení, ve kterém neselhal. (7:8)

19

Silvovi nevyšlo podruhé v řadě zakončení z levého křídla a Pérez de Vargas mohl poslat dopředu Solého, který srovnává a nutí Brazilce vzít timeout! (7:7)

18

Entrerríos se snaží tvořit hru, tentokrát ale byl až moc aktivní a dopustil se na levé spojce útočného faulu, konkrétně pak průrazu! (6:7)

18

Rodrigues ve výskoku někde na deseti metrech přeskočil bloky a střelou pod víko vrací Brazílii vedení. (6:7)

17

Solé tentokrát již spolehlivě proměnil, po 17 minutách hry tak máme poprvé srovnáno! (6:6)

17

Alex Dujshebaev si došel po souboji s Teixeirou pro sedmičku, dokáží Španělé srovnat? (5:6)

16

Entrerríos to vzal ze střední spojky na sebe a prostřelil da Rosu. Španělsko už je na kontakt, třígólová série stahuje ztrátu Španělů na jednu branku! (5:6)

16

Chiuffa nezakončil přes dobře vybíhajícího Perez de Vargase, který mu zmenšil úhel a pravý křídelník Brazílie tak druhou branku nevsítil! (4:6)

15

Poměrně zbytečná ztráta Brazílie rezultuje ve čtvrtý gól Španělska. Entrerríos se protáhl na pravé spojce až do zakončení a rázem to pro Španěly vypadá o něco lépe! (4:6)

15

Figueras si zaběhl jako falešný pivot a po přihrávce ze střední spojky stahuje na tři branky. (3:6)

14

Moraes se na pivotu dobře nabídl a po získání přihrávky technickým přehozem nedal šanci Perez de Vargasovi. (2:6)

14

da Rosa fantasticky vychytal Solého, který šel do náskoku z pravého křídla. Jeho zakončení na delší tyč brazilský brankář skvěle vykopl nohou! (2:5)

13

Teixeira využil volného prostoru po navázání obrany a úspěšným zakončením ze šestky stále drží Brazílii v tříbrankovém náskoku. (2:5)

12

Solé zakončoval technickou střelou přes prsty a dos Santos už nedokázal míč ztlumit. (2:4)

12

Álex Dujshebaev byl sevřen při zakončení hned dvěma hráči, pro Španělsko je to první sedmička v tomto zápase! (1:4)

11

Laciná chyba v jednoduché kombinační přihrávce a brejk musel hasit de Toledo tvrdým zákrokem na brankovišti vůči Entrerríosovi. Za zásah do obličeje to jsou dvě minuty. (1:4)

10

Langaro se to snažil vzít v třetím útoku za sebou do vlastních ruk. Třikrát však napálil levou tyčku, stále tak máme stav 1:4. A nezměnil to ani Daniel Dujshebaev podstřelem ze střední spojky! (1:4)

10

Po parádním zákroku Luana da Rosy Langaro letěl do otevřené obrany, ale z tutovky trefuje jenom tyčku branky Španělska. První desetiminutovka nabízí doslova královskou zábavu! (1:4)

9

A Daniel Dujshebaev mohl po hrubé technické chybě hned snížit na dvě branky, z čistého brejku ale poslal míč vysoko nad břevno! (1:4)

9

Nakonec se Španělé dočkali po osmi minutách hry! Daniel Dujshebaev po rychlé rozehrávce prošel až do zakončení ze šestky a prolomil tak nulu na brankovém kontě. (1:4)

8

Brazílie pokračuje v povedeném úvodu a vede už o čtyři branky! Aktivní Langaro opět zakončoval individuální akci, ani tentokrát nezaváhal. (0:4)

6

Krásný odblok na pivotu a pro Langara se otevřel prostor na pravé spojce, který skončil střelou ze šesti metrů a přesnou trefou. Brazílie vede po šesti minutách hry už o tři branky! (0:3)

5

Daniel Dujshebaev ale střelou ze země napálil jenom Luana da Rosu v brazilské brance! Zatím stále Španělé na branku čekají. (0:2)

4

Langaro šel v souboji s Entrerríosem k zemi a španělský špílmachr inkasuje hned dvě minuty za sražení brazilského hráče. Brazílie má navíc sedmičku! (0:2)

3

Technická chyba Španělů na levém křídle a Chiuffa dostal možnost úniku po pravém křídle, který využil a Brazílie vede v úvodu o dvě branky! (0:2)

2

Alex Dujshebaev si vyběhl na střední spojku a z deseti metrů pálil na kasu Brazílie, brankář dos Santos ale trefil stranu a míč chytá! (0:1)

1

Překřížení na levé spojce sice Brazílii nevyšlo, de Toledo to ale vzal nakonec na sebe a s proskokem na šesti metrech otevírá skóre dnešního zápasu! (0:1)

29:29

Španělsko: Pérez de Vargas, Corrales Rodal – Maqueda Peno, Fernández Pérez, Entrerríos Rodríguez, A. Dujshebaev, Sarmiento Melián, Solé Sala, Figueras Trejo, Cañellas Reixach, Morros de Argila, Gómez Abelló, Ariño, Guardiola Villaplana, Marchán Criado, D. Dujshebaev.

Brazílie: M. F. dos Santos, Luan da Rosa, C. Almeida – H. Selicani Teixeira, J. P. Silva, de Toledo, R. Moraes Ferreira, Chiuffa, V. Teixeira, Patrianova, Dutra, Luciano Costa, Alves Ponciano, Inoue Langaro, Hackbarth, Cesar Rodrigues.

Rozhodčí: Pavičević, Raznatović (oba MNE)